Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 46

Тема: Акация

  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    jdrumev- по кое време практикуваш разделянето на пилото с разпечатан мед?


    Аз по принцип не разпечатвам мед.Рамка зад преградната слагам да стимолирам паша,но да ли е така не мога да ти кажа. Всяко подаване на разпечатан мед и мед в не подходящо време води до обединяване на кошерите според мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес колегата писа всичко се прави според силата на кошера. А аз бих добавил и какво чакаш като паша.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    При мен има акация,липа и
    слънчоглед ако не стане много жега

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    При мен има акация,липа и
    слънчоглед ако не стане много жега

    Миналата година почти нямаше безпашие м/у пашите това се оказа малко изморително за пчелите.По олабиха на слънчувката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Днес си прегледах пчелите и почвам да си мисля да забравя за акацията и да се съсредоточа на липата. А по време на акацията да си направя отвотки и да си направя и майки. Дб са с по 3/4 рамки пило но не пълни както гледам по ФВ а Мк са на 4/5 пило

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Днес си прегледах пчелите и почвам да си мисля да забравя за акацията и да се съсредоточа на липата. А по време на акацията да си направя отвотки и да си направя и майки. Дб са с по 3/4 рамки пило но не пълни както гледам по ФВ а Мк са на 4/5 пило
    Колега,до тук от всички теми и под теми и прочее, Ти си наистина реален като описваш истински какво е количеството на пилото и в двете системи кошери.Също реално гледаш на така жадуваната от някои акациева паша.За нас,дето сме под вода и рапицата ще се провали.Започваме от кориандър,че са го сяли на по –високото.Но това е,Господ дал,Господ взел.Благодаря за искреността.С уважение.

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    И аз благодаря. И мисля че ако всеки си казва какво и как и има помощ между пчеларите неата ще са мн добре. Аз лично чета ,бащами ми помага но има едун дядо дето ако нещо не ми е на тамън или не съм разбрал ходя при него .... никога не ми е отказал човека ...

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    В близост до моя пчелин има доста акации. Всяка година подготвям пчелните семейства за акация. В повечето години, акацията се проваля по една или друга причина. Тогава, пчелните семейства, които са били готови за акация, се оказват готови за роене. И след като съм поставил магазините, нямам възможност да видя маточниците в плодника. Тъй като съм съботно-неделен пчелар, изпускам роевете. Но когато имам късмет, и акацията се представи добре, акациевият мед никога не ми идва в излишък. За съжаление, последните три години, акацията се проваляше. Не мога да предвидя, тази година каква ще бъде.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    И след като съм поставил магазините, нямам възможност да видя маточниците в плодника.
    За да видиш маточниците не необходимо да гледаш в плодника.От магазина спускаш плодникова рака и там си "пише".

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Акацията цафти а магазините сухи на барут само една искра да дам и ше гръмнат... ДБ не качва изобщо , МК напраиха пчела ама мед слабо единия го напънах с трети корпус обаче нищо...отвотки и това е :-)

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •