Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 100

Преглед на хибрид режима

  1. #1

    РАЗПРОБИВАНЕ НА РАМКИ.НАЧИНИ И ШАБЛОНИ

    Днес реших да си направя шаблон за пробиване на рамки,и ще кача малко снимкиот процеса на работа.Може да е полезно за някой]Тази ламаринка ми попадна от стар компютър и не я рязах защото ъглите по нея я правят по здрава и не се огъва.Ламарината трябва да е поне 1,5 мм за да не се износва от пробиването/дупката да се разширява/И още нещо важно,летвичките с които се фиксира детайла трябва да са със същата дебелина като него,иначе или ще мърда или ще се вади по трудно.Надявам се да съм бил полезен.





    Летвичката се разчертава по дължина през средата и се пъха на мястото и в шаблона, тогава от нея се пречертава върху ламаринката по дължина.След това всеки решава през колко см ще пробива.Моят шаблон е за ЛР .

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи


    С това няма да ти е необходим този шаблон и ще можеш бързо и без зор да си пробиеш рамките. Аз лично разпробивам по 200 на час като дупча и четирите летви.

  3. #3
    Май всички разпробиват с този тип приспособление. В работата ми разполагам с бор апарат който има колям капацитет за вадене на всякакви отвори, но това го направих защото няма да пробивам много рамки/начинаещ съм/ Процедурата при мен е, пробивам ,набивам рапидата за обтелване и знам че повече няма да пипам.Ако ми потръгне начинанието ще се оборудвам и аз с едно такова за в къщи.Само да кажа че се продават глави за дрелка които са свързани с ремъци и тази твойта бор машина може да ги движи всички заедно.Имат и реглаж на разстоянието.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Никъде не мога да намеря глави на дрелка със шайба за ремък. Трябва да се ходи на стругар.Бонев може ли малко информация как работи твоята машинка.

  5. #5
    Преди 3 месеца когато си купувах циркуляра,бях прочел всички форуми.В направи си сам, дърводелство или ел инструменти видях въпросните глави които бяха вързани на носеща шина,готови за работа.После ги видях и в онлайн магазин но не български,и не помня точно къде ги гледах.НЕ СА НИКАК ЕВТИНИ.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В сайта ми има повече снимки и от тях можеш да получиш по-добра представа за конструкцията. Един приятел направи същата с 4 машинки и му излезе на цената, на тези дето ги предлагат в Плевен, но с много преимущества. При тази машинарийка не е необходимо да се дупчи на няколко пъти. Оборотите са около20 000 и пробива без проблеми 2 даже и три летви наведнъж. С една машинка отнема малко повече време. Принципа на работа е следният. Отбелязал съм с химикал белези, на които трябва да застане края на летвата за да се пробие отвора на необходимото място и местя по белезите. Аз бързо привикнах, но мо приятели виждат зор с това местене. Може да се направят допълнителни приспособления, но по-лесно ще е да се сложат повече машинки. Цената на една такава райдер е около 40лв, без допълнителната окомплектовка, която и без това не е нужна.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Това съм го виждал и преди хубаво е много професионална работа.Но за да се направи само стругарите ще ми вземат 300 лева.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Ако аз имах такова чудо , щях да се постарая до подобря производителноста , за такава голяма машина е грехота да се дупчи по една летва, иначе идеята е много добра.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Ако аз имах такова чудо , щях да се постарая до подобря производителноста , за такава голяма машина е грехота да се дупчи по една летва, иначе идеята е много добра.
    Това е като да си косиш двора с комбайн..

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •