Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 100
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз с мойта за това време освен, че ги пробивам, успявам и да сглобя, но не двеста.Малко повече. Самото пробиване(на четирите летви) го правя за малко повече от половин час) Това с настолната бормашина си е чист мазохизъм.

  2. #72
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Аз с мойта за това време освен, че ги пробивам, успявам и да сглобя, но не двеста.Малко повече. Самото пробиване(на четирите летви) го правя за малко повече от половин час) Това с настолната бормашина си е чист мазохизъм.
    Благодаря ви за определението.
    Както съм писал и преди много зависи от това кой колко бърза и колко ще му се наложи да прави.За мен за сега си е ок.
    Поздрави!
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Благодаря ви за определението.
    Както съм писал и преди много зависи от това кой колко бърза и колко ще му се наложи да прави.За мен за сега си е ок.Поздрави!
    А така....примерно тва пале зад кадъра ти е преценено количество за дадени нужди.....може и за 1-2 дена да го врътнеш....може и за цяла зима.......
    Нуждите определят темпото на работа wink;

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Всеки сам преценя. Аз нямам нерви да си играя толкова. Още, когато ми се налагаше да правя по 50-тина рамки на сезон се чудех как това да става по-лесно, та един хубав ден, когато бях надупчил, къде право, къде криво няколко рамки, взех че минах покрай един магазин и си купих една минидрелка. От съседния, купих парче талашит и плъзгачи. На сутринта ги сглобих и няколко години си дупчих рамките с нея. Сега, като ми се налага да правя малко повечко рамки, добавих още три машинки и нещата просто стават сами. Без усилие, без нерви. Е работя с антифони, че воя е голям, но не може всичко да е перфектно.

  5. #75
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Всеки сам преценя. Аз нямам нерви да си играя толкова. Още, когато ми се налагаше да правя по 50-тина рамки на сезон се чудех как това да става по-лесно, та един хубав ден, когато бях надупчил, къде право, къде криво няколко рамки, взех че минах покрай един магазин и си купих една минидрелка. От съседния, купих парче талашит и плъзгачи. На сутринта ги сглобих и няколко години си дупчих рамките с нея. Сега, като ми се налага да правя малко повечко рамки, добавих още три машинки и нещата просто стават сами. Без усилие, без нерви. Е работя с антифони, че воя е голям, но не може всичко да е перфектно.
    Ето заради това този варият мен не ме устройва , рамките ги дупча в гаража си в жилищен блок , ако се налага да слагам антифони съседите ще полудеят, което ще рече, че 100% ще ми цъфнат униформени с предупреждение и след това ще ме накажат.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #76
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    ето и моя начин за дупченето на рамки автоматизиран автоматичното устройство само не е снимано че трябваше да снима

  7. #77
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Аз ползвам тази машинка, има с 5 бургии има и с 4. Дупча странични летви.

  8. #78
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Bee Varna - колега тая машинка откъде си я поръчал и на каква цена (с 4 свредла)?

  9. #79
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Машинка е Украинско производство. Има и с 5 свердла. Моята е с 5

  10. #80
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Не ми отговори на нито един от двата въпроса :D

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •