Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 100
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Предимството на установката с райдърите е, че са с високи обороти. Пробиването даже и на две летви на веднъж(когато рамките не са сглобени) не е никакъв проблем и става без никакви усилия и много бързо. Когато оборотите ся ниски се изисква повече време и усилия. Но безплатен обяд няма. Бързината е за сметка шума. А цената на един такъв райдер е 36 лв. Варианта не е толкова скъп дори и за тези, които имат за дупчене по-малко рамки. За тях бих препоръчал да ползват варианта с една машинка във вида в който може да видите на сайта ми.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    8
    колега Румен Димитров един въпрос относно твоята машинка с О-пръстените , те неприплъзват ли /буксуват/ .Защото аз също съм си направил такава с О-пръстени ,но се получава голямо боксуване и загрява машинката.

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Нямам никакво приплъзване. Предполагам, че е заради канала на ролките, който е точно колкото уплътнението. Всъщност, не знам моето дали са О-пръстени, щото са дебели към 3-4 и не са еластични(не се разтягат).
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    8
    с какъв мотор задвижваш и колко оборота развива осите със свредлата

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Мотора ми е от ABS на лек автомобил, 4 четков е и много мощен. А за оборотите не мога да ти кажа, но пробива без проблем даже и горните летви на рамките.
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    8
    от къде си взел тези О-пръстени които не се разтягат

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Докато правех алъш-вериша за рамките, се загледах в едно желязо до вратата на буса. И по едно време ми проблесна, че това е уред за пробиване на рамки. Надявам се авторът му няма нищо против да го покажа.

    Имам и още снимки, по които мисля да си направя такава преса. Това което ми хареса най много е факта, че можеш да определаш произволно разстоянията между дупките. За съжаление не попитах как стои въпроса с по-дебелите горни летви, но като пробвам, ще разбера
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #68
    Ето и мойто чудо , то вече се чудя дали не е за направи си сам :D

    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Кире, по кои резки работиш бе човек

  10. #70
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Кире, по кои резки работиш бе човек
    Историята дълга , пръво я рзаграфих за ДБ за пробиване на старнични летви , след това я разграфих за пробиване на ЛР пак на странични и сега я разграфих за ЛР горна и долна , и стана манджа с грозде :D
    Иначе за 6 часа разпробих 200рамки.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •