Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 100
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Въпроса към Станко или друг някой ползвал това нещо е дали може да пробие горната летва при вертикало обтелване?
    Не горната летва това не може да пробие.Горната летва не може да влезе в канала на машинката, а и иглата ще е къса.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #22
    Днес си получих пратката с рапидите и ги слагах ръчно като преди това съм пробил с бургия 2 мм влизат перфектно до половината ,след това един удар с чук и готово.Направих 100 рамки и даже ми достави удоволствие.Но в пликчетата имаше и едни по дебели и дълги рапиди които аз мисля че са за закрепване на телта за рамката в началото и края.Дали са сложени да се ползват вместо пирони,ако някой знае да каже.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Аз съм от София, мога ли да поръчам или открия тук тази машинка? Гледали сме една, но хич не беше добра.
    Може ли и без втулките да минем, досега не сме слагали.

    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    По желание на колеги от форума. С тази машинка мисля че беше на фирма Евротом пробивам летвата на рамката, вкарвам втулката и ми служи и като шаблон едновременно.Втулката предпазва от врязване на тела в рамките и от там провисването на основата.Това позволява изпъването на тела далеч преди монтирането на основата.Купих я от изложението в Плевен и лично аз съм доволен.Цената е 15лв. а 1000бр. втулки струваха 6лв.


  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Може да минеш и без втулките, но те предпазват от врязване на тела в летвите и разхлабване то му, а оттам провисване на основите при изграждане.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Враца, Оряхово

    питане

    Новите рамки съм решил да ги правя с втулки, още не съм ги купил. Интересува ме с каква бургия пробивате рамките, за да влизат плътно ?

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево

    Re: питане

    Цитат Първоначално публикувано от Oregon
    Новите рамки съм решил да ги правя с втулки, още не съм ги купил. Интересува ме с каква бургия пробивате рамките, за да влизат плътно ?
    Ами въпроса ти,не е за пренебрегване така че, по опитните, да се включат ако имат желание.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Втулките се набиват в рамката със специална "машинка". Станко Ставров я беше показвал в някоя от темите във форума.
    Working....

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Свредлото трябва да е по тънко с няколко десети.Така че най напред си купи втулките и тогава пробивай.

  9. #29
    втулките се набиват заедно с пробиването.Машинката която пробива набива и втулките, втулките се слагат на иглата, и веднага щом пробие се набива и втулката.Всичко става с едно движение, а не куп манипулации

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    И аз имам такава машинка и пробивам рамките но иглата много са изкривява и накрая са чупи,въпроса ми е от къде намирате игли?За по лесно пробиване съм си направил два шаблона и става много бързо пробиването и после с такера и готова е рамката

 

 
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •