Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 100
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колегата Делчев с това чудо си изкарва хляба!

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Не казвам че е лошо, напротив по-добре е направено от колкото реално е нужно

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    По желание на колеги от форума. С тази машинка мисля че беше на фирма Евротом пробивам летвата на рамката, вкарвам втулката и ми служи и като шаблон едновременно.Втулката предпазва от врязване на тела в рамките и от там провисването на основата.Това позволява изпъването на тела далеч преди монтирането на основата.Купих я от изложението в Плевен и лично аз съм доволен.Цената е 15лв. а 1000бр. втулки струваха 6лв.

    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Този вариант е много добър, ако трябва да правиш малко рамки, ако обаче имаш да правиш 500, 1000 или повече рамки? Тогава най удачен е варианта с такера.

  5. #15
    Благодаря колега stanko1972,колко време горе долу отнема обработката на една рамка и случва ли се да цепи летвата?donboneti казваш че варианта с такера е по удачен при голямо количество рамки,но как да ползвам такер при обтелване на рамките неговото предназначение не е ли за коването им?

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Калапиш
    Благодаря колега stanko1972,колко време горе долу отнема обработката на една рамка и случва ли се да цепи летвата?donboneti казваш че варианта с такера е по удачен при голямо количество рамки,но как да ползвам такер при обтелване на рамките неговото предназначение не е ли за коването им?
    Разпробиването на една рамка с вкарване на втулката без да бързам ми отнема 30-40 секунди, до сега нямам случай на сцепване на летвата.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ето как се използва такера при зателването:


  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607


    И този вариант съм пробвал приятелю, но ми отне два пъти повече време.Веднъж пробивам и след това идва ред на такера.С машинката слагам втулката на иглата и натискам, така и рамката е пробита и втулката е вкарана.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Всеки от нас има правото да реши кой е най удачен вариант за протелването.Експерименти ал съм почти всичките методи и на края от близо 3 години работя като колегата Бонев.Може би се спрях на този начин на работа защото рамките ми са от липов материал и по лесно се работи с такер/става и с обикновен телбод/А иначе при ЛР рамки може би най удачно е Wобразното протелване.Много колеги предпочитат телта да не е едностранно поставена,а да е от двете страни на основата/тогава по удачно е хоризонталното или вертиалното протелване/.Но при хоризонтално протелване предимството е в това,че горният тел е по средата на медения венец/медената яка/ и по малка е вероятността при центрофугиране на питата тя да се проскъса или деформира.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    И аз пробвах с такера ама нещо не ми хареса. Много време губя да нацеля правилното място. Може и да недовиждам :D
    Това с втулките ми се струва, че ще е по-лесно после да се опъва телта, което лично мен най-много ме мори Това с поставянето на втулчиците ще отнема време или поне докато му свикне човек. Тук в Ямбол съм я гледал тая машинка ама продавачката е една ш...ка и нищо не можа да ми обясни. А и цената беше май двойна.
    Станко, благодаря за снимките.

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •