Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 100 от общо 100
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna Виж публикацията
    Машинка е украинска и струва тук 300 лева

    Аз докарах вече 3 машинки. От моята аз доволен
    Моята е Руска и работи супер . Пет шпиндела. Кеф ми 3 , кеф ми 5 отвора.

  2. #92
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Покажи Руската.Мисля,че се досещам от къде си я купил.

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    От скоро ползвам тази , за 5 дупки http://www.mevi-bg.com/Pages/ured_probivane.html за сега съм доволен, до колкото зна са румънски.

  4. #94
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_mm Виж публикацията
    Миналата седмица си взех същата като твоята от същия сайт. Не съм никак доволен. Моите рамки са с ушерител и когато махна двата винта летвата не застава по средата в уширената част и се наложи да пиля за да слезе по - надолу. Като почнах да дупча и стоманената тел се изкриви. Реших да сложа стоманен пирон и затова разпробих втулката за да влезе пирончето. Стана добре и не се кривеше, ама пък започна да пука повечето летви. Тази машинка я бракувах и затова сега търся друга дето да ми е по - полезна.
    Здравейте,

    И аз имам същата, но неможах да се справя с нея. Не можах да я настроя дупката да е точно в средата на летвата. Не съм си играл скоро, но го отдавам на това, че рамки съм купувал от магазини (различни производители, и все пак размерите мърдат). Оригиналният "пирон" беше тел и се кривеше. Смених го с стоманен затъпих му върха, но пак не можах да докарам дупката да е центрирана. Рамките с които съм правил пробите са чам. Сега съм купил 500 рамки (липови) надявам се с тях да стане!

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #95
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    Трудно се настройва за рамки с ушерител. Аз се отказах от това. Сега я преправих да дупчи като това което съм показал по - горе. Проблема е, че прецаках частта дето държи пирона и сега трябва да мисля някакви варианти.

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Моите рамки са без уширител. Въпреки това, може би направих на "швейцарско сирене" летви за десетина рамки, и не и не. Бяха чамови. Жилките явно ми създаваха проблеми. Оригиналният "пирон" мърдаше, накрая се покриви и за нищо не ставаше. Ще я пробвам пак тази година с липовите. Дано стане!

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Колеги, аз също наблягам на единия отвор. Ама като видя зор,опирам и до другите два. Демек стават три, като на Бат Петьо.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не съм я купувал . Подарък е .
    http://delovoska.narod.ru/video-valci-3.html
    Работя с хофманови разделители.

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колеги ,това с машинката за пробиване на 4 отвора е добро.Аз съм си направил кондуктори/шаблони/ от Г образна ламарина на която са пробити отворите.Закрепям дрелката на станок,включвам я,хващам летвите и кондуктора и започвам да пробивам.Отворите стават правилни и на съответните места.Пробиването става лесно и бързо когато му свикне човек.Използвам два кондуктора-един за магазинните рамки и един за плодниковите.

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2013
    Мнения
    28
    Здравейте колеги.

    Ето я и моята машинка .

    50-60 лв. и малко труд.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20160423_192830.jpg‎  

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •