Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 95

Тема: Мотор

  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте .Ситучцията е следната .Ситуацията е следната .Имам монофазна мрежа и трифазен циркуляр .Мислех да го завъртя с кондензатори на 220 в но след като сепорових в нета разбрах че мощноста на ел. мотора ще падне почети наполовина . За смяна на електромера преди 2 години ми поискаха 700 лв. Че докато мисля какво да предприема бях решил да го въртя на 220 в но няма да се получи моята работа. За сега спирам да мисля по този въпрос . Благодаря ви за съветите .

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Три вметки по същество на въпроса:
    1. Не всеки кондензатор става за всяко приложение при променливо напрежение. В зависимост от това, дали един кондензатор ще работи като пусков, работен или филтров то и конструкцията му е различна, за да отговаря на специфичните изисквания.
    2. При работа с мрежа за 230V пробивното напрежение на кондензатора трябва да е над 400V.
    3. Капацитета на кондензатора се определя от мощността на двигателя. Най-простата формула за смятането му е като мощността на двигателя във ватове се раздели на 100 и се умножи по 6.6µF.
    Ето един материал (превод от руски) с много информация по въпроса за избор на кондензатори:
    https://podarilove.ru/bg/kondensator...k-podklyuchit/
    Внимавай какво пишеш.Потвърждавайки написаното от мене рискуваш да попаднеш под ударите на един екземпляр от вида Prostacus unicalis.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Внимавай какво пишеш.Потвърждавайки написаното от мене рискуваш да попаднеш под ударите на един екземпляр от вида Prostacus unicalis.
    Нали знаеш, че хем нося на бой, хем и отвръщам на удара с удар, а не си обръщам по християнски и другата буза.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нали знаеш, че хем нося на бой, хем и отвръщам на удара с удар, а не си обръщам по християнски и другата буза.
    И ти си на път да те "БАН"-нат, ако не си траеш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И ти си на път да те "БАН"-нат, ако не си траеш.
    Не е дошло още време "Заек вук да ебе и он да си трае"!
    Като ни баннат мене, тебе и оня "умник" и форума ще загуби половината от пишещите в него.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не е дошло още време "Заек вук да ебе и он да си трае"!
    Като ни баннат мене, тебе и оня "умник" и форума ще загуби половината от пишещите в него.
    Смелчага си ти, нали си хортуваш с баш шефа, другите да му мислят.

  7. #87
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Смелчага си ти, нали си хортуваш с баш шефа, другите да му мислят.
    С шефа той си има своя уговорка, но аз имам друга в която той, дЕдо изобщо не фигурира, но съм го оставил да си мисли, че е вук. То па един вук. Та, как вика един шоумен:- не съм искАл да го изплющя, не съм го изплющял. Затуй, че спокойно си пишете във форума, като му създавате изискан вид, а не да го....осирате.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    С шефа той си има своя уговорка, но аз имам друга в която той, дЕдо изобщо не фигурира, но съм го оставил да си мисли, че е вук. То па един вук. Та, как вика един шоумен:- не съм искАл да го изплющя, не съм го изплющял. Затуй, че спокойно си пишете във форума, като му създавате изискан вид, а не да го....осирате.
    В случая не мога да не се съглася с теб! Пребориш ли се с опростачването и умишленото оспамване на сериозни и смислени теми цена няма да имаш!
    А може и хората, на които това им дойде в повече да започнат да се завръщат....
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #89
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    В случая не мога да не се съглася с теб! Пребориш ли се с опростачването и умишленото оспамване на сериозни и смислени теми цена няма да имаш!
    А може и хората, на които това им дойде в повече да започнат да се завръщат....
    Аз не се боря с никой и с нищо. Само стоя и чета как уж умни и интелигентни хора, успяват сами да докажат обратното.

    Не изключвам и себе си. Та, пак апелирам - влизайте в час.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз не се боря с никой и с нищо. Само стоя и чета как уж умни и интелигентни хора, успяват сами да докажат обратното.

    Не изключвам и себе си. Та, пак апелирам - влизайте в час.
    То добре апелираш, ама това си е трудно дело човешко. То ако имахме грам акъл в главите, нямаше да водим войни и да се чудим как да прелеем от пусто в празно, само и само ние да сме отгоре . Затова че няма да стане работата ..

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •