Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 130
  1. #111
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Тази тема ми заприлича на бойно поле.Професионалисти/конкистадори/ срещу хоби –пчелари/защитници на едно от най–полезните насекоми на тази Земя/.Къде ли е разковничето?

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Тази тема ми заприлича на бойно поле.Професионалисти/конкистадори/ срещу хоби –пчелари/защитници на едно от най–полезните насекоми на тази Земя/.Къде ли е разковничето?
    Битката между новото и старото винаги е съпровождала прогреса на хората!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Битката между новото и старото винаги е съпровождала прогреса на хората!
    Не съм много съгласен с тази максима.Това верую го използвате за да оправдаете подходите си за максимум печалба,без да се интересувате от последствията от вашата намеса.Мое мнение,ако получи подкрепа значи не съм сам.Нищо лично,само изказ на мироглед колега.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Не съм много съгласен с тази максима.Това верую го използвате за да оправдаете подходите си за максимум печалба,без да се интересувате от последствията от вашата намеса.Мое мнение,ако получи подкрепа значи не съм сам.Нищо лично,само изказ на мироглед колега.
    Къде в случая е печалбата и за кого? Я дай аргументите на тази си теза, че само този подход към темата не сме разчепкали.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Днес ми пристигна литиевия хлорид и токущо ми измериха 50 милиграма в едно шишенце . Качвам снимки . От литиевия хлорид , ако има желаещи наистина подарявам .28722268_1890244271008326_2138290008_n[1].jpg28741020_1890244231008330_2037490732_n[2].jpg28832873_1890244197675000_1471055549_n[1].jpg

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Къде в случая е печалбата и за кого? Я дай аргументите на тази си теза, че само този подход към темата не сме разчепкали.
    Спестените разход отиват в графа печалба.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Спестените разход отиват в графа печалба.
    Така е! Ако този препарат се окаже ефективен, независимо от късия възможен период на третиране, той ще е алтернативата на оксаловата и мравчената киселина. Ако обаче се окаже, че минималното количество, което евентуално би се появило в пробите за Еко (БИО) мед е допустимо то ще е истински пробив за биопчеларите. За получаване на наистина обективна информация от огромна полза според мен ще са тестовете на пчеларите "на терен".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Ама вие чак до пролетта ли чакате, за да разберете, че щом не са умрели, значи няма акар? Така ли да ви разбирам? Вие не правите ли тест след обезпаразитяването, за да разберете какъв е ефекта? Това поне ако не правите, моля ви не пишете във форума по тези теми. Това не е практика на професионален пчелар.
    Професионалните пчелари са наясно, че да се цели пълно унищожение на акара граничи с безумие. После е малко странно как установи две години след смъртността на семействата ти, че причината е в акара. ОК е доказано ефективен - виждам, че вече си наясно как да провериш това, но ми се струва, че не си го направил. И накрая - един месец след третиране с литиевия хлорид, направи една проба за акар и не се изненадвай от резултатите: същите са и при всички останали препарати, които се ползват.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Не е така.Когато правих пробата там дето бе третирано с ОК имаше по 15 акара в бурканчето,а с друго третиране нищо.Фал стана ,че неможахме да установим от какво падна всичкия акар дали от литиевия хлорид или от другия препарат(него не го коментирам).А .че след две години се убедих за умрелите семейства,че е от акар ми помогна един гастролираш пчелар,който го вземахме на подбив.Ние тук се мислим за велики.От тогава несъм виждал акар на конвенционалния пчелинЗнам,че невярвате,ама не ви и карам.Вчера правихме клип как тестваме за акара и няма нищо ама качеството е лошо и не го пуснах.Ама на другия пчелин с ОК има.Това ако невярвате мога да го споделя.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Не е така.Когато правих пробата там дето бе третирано с ОК имаше по 15 акара в бурканчето,а с друго третиране нищо.Фал стана ,че неможахме да установим от какво падна всичкия акар дали от литиевия хлорид или от другия препарат(него не го коментирам).А .че след две години се убедих за умрелите семейства,че е от акар ми помогна един гастролираш пчелар,който го вземахме на подбив.Ние тук се мислим за велики.От тогава несъм виждал акар на конвенционалния пчелинЗнам,че невярвате,ама не ви и карам.Вчера правихме клип как тестваме за акара и няма нищо ама качеството е лошо и не го пуснах.Ама на другия пчелин с ОК има.Това ако невярвате мога да го споделя.
    Опиши моля те как правиш теста за акари.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •