Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 130
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Най-искрено се надявам, някой случаен "посетител" на форума да не прочете с какво някои биологични пчелари малтретират пчелите си,......че ще се отврати от българския мед е най-малкото!!!
    Според вас да си замълча ли, или да му отговоря?

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Според вас да си замълча ли, или да му отговоря?
    Ако ще казваш нещо го казвай, ако ли не си мълчи.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Пиши колега, каквото ти е на сърцето - ако си сигурен в тезата си, няма от какво да се притесняваш - нали!!!....аз, без да съм био-пчеларин, вече втора година третирам срещу акара само един път в края на ноември с ОК, и моите пчелички оцеляват що годе....честно да ти го кажа -братко, тая тема за Лития, счупи всякакви тъпомери според мен!!

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ако дозата е такава, каквато кава ShackM и приемем, че някаква част от него се пренесе в меда, то ще имаме само някакви следи от литиев хлорид на килограм мед. (нали все пак ще се ползва след медосбора и зимните пчели не носят мед). Та литий се съдържа навсякъде в минимални количества! Помислете колко грама литий мъкне всеки съвременен човек в джоба си под формата на литиева батерия в телефона и таблета си. Да сте чули за умрял човек от това? А Шуслерова сол №16? А другите лекарства на база литий? Не се ли получава заиграване с темата ЕКО, БИО и т.н измишльотини за пари?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #95
    Забранен
    Регистриран
    23.03.2016
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Най-искрено се надявам, някой случаен "посетител" на форума да не прочете с какво някои биологични пчелари малтретират пчелите си,......че ще се отврати от българския мед е най-малкото!!!
    Ще си аргументираш ли мнението? Аз лично не виждам вреда от литиевият хлорид върху човека, даже липсата на литий може да окаже по-негативно влияние отколкото неговото наличие, все пак в 1кг мед ще има средно 7мг литиев хлорид от които едва 1,13мг са литий, а за медицински цели ефективната доза е 40мг литий. Кой е този човек който ще изяде 35кг мед дневно? Още повече че чрез храната си човек приема по 2мг литий дневно. Няма смисъл да коментирам, че в пчелният мед има различни ензими с които литият ще се свърже и няма да е вече в свободно състояние. Или пък ще се изхвърли от организмът на пчелите при преработката на сиропа.
    Интересно ми е да разбера защо смятате че литият е вреден, може би аз греша някъде в моите разсъждения?

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Пиши колега, каквото ти е на сърцето - ако си сигурен в тезата си, няма от какво да се притесняваш - нали!!!....аз, без да съм био-пчеларин, вече втора година третирам срещу акара само един път в края на ноември с ОК, и моите пчелички оцеляват що годе....честно да ти го кажа -братко, тая тема за Лития, счупи всякакви тъпомери според мен!!
    Пишеш, че си ми колега. Колко ти е дохода за миналата година от продаден мед? Само с дохода от продаден мед ли изхранваш семейството си, или пчеларството ти е хоби? С теб ще станем колеги, когато започнеш да издържаш семейството си само с доходи от пчеларство. Коментарът ти, че нямам право да правя опити с два кошера, понеже съм биопчелар, за мен е смехотворен. Аз, ако бях доволен от ОК, нямаше да правя тези опити. Обясни ми, моля как правиш теста за акар след третирането с ОК и то през месец ноември /така пишеш, че третираш/.

  7. #97
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Най-добрия тест е презимуването на пчелите и пролетното развитие. Ако семействата презимуват нормално и през пролетта се развиват добре, значи пчеларя е доволен. Да не се намесвам много, но и аз третирам само веднъж, есента.

  8. #98
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Най-добрия тест е презимуването на пчелите и пролетното развитие. Ако семействата презимуват нормално и през пролетта се развиват добре, значи пчеларя е доволен. Да не се намесвам много, но и аз третирам само веднъж, есента.
    Ама вие чак до пролетта ли чакате, за да разберете, че щом не са умрели, значи няма акар? Така ли да ви разбирам? Вие не правите ли тест след обезпаразитяването, за да разберете какъв е ефекта? Това поне ако не правите, моля ви не пишете във форума по тези теми. Това не е практика на професионален пчелар.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Съмнява ме, че ще навлезем в друго русло на коментари, въпреки всичко обаче ще си кажа, че не се стърпявам вече. Дали един пчелар с 250 или 25 е колега и дали с това си храни челядта няма нищо общо с биото, което е толкова био, колкото и аз съм космонавт, както с третирането и т.н.

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега Драев, не съм професионален пчелар като Вас, с 25-30 кошера няма как да го постигна, само искам да уточня - не два сезона, а три, третирам еднократно с ОК само един път в края на ноември...признавам - не изхранвам семейството си от пчеличките....не ти е основния проблем с акарите според мен!!!...не ги мъчи/тормози пчеличките чак толкова с тия химични метални съединения!!!!...с най-добри-чувства!!!

 

 
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •