Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 22

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2017
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Тополовград

    вана за разпечатване на мед

    Здравейте! Искам да попитам някой от форума използвал ли е вана за разпечатване на мед подобна на тази . Искам да събера мнения дали използването на подобна вана оптимизира процеса на разпечване и въртене на меда, от къде може да се закупи и на каква цена. Изобщо всяко мнение на колеги притежаващи и използващи такъв уред ще ми е от полза. Благодаря предварително !

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от biomed Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам някой от форума използвал ли е вана за разпечатване на мед подобна на тази Искам да събера мнения дали използването на подобна вана оптимизира процеса на разпечване и въртене на меда, от къде може да се закупи и на каква цена. Изобщо всяко мнение на колеги притежаващи и използващи такъв уред ще ми е от полза. Благодаря предварително !
    Ваната е необходим инвентар, защото докато разпечатваш, меда капе вътре, прецежда се и право в тенекията. Разпечатаните пити престояват във ваната, докато се освободи центрофугата. Във ваната се оцеждат и разпечатките. Що касае устройство за разпечатване - имам такова, но не го ползвам, тъй като има кой да разпечатва с ножовете. В крайна сметка зависи, колко пчелни семейства отглеждаш и колко мед добиваш, та от там и необходимостта от този инвентар. Вани се продават в почти всеки пчеларски магазин, устройството за разпечатване обаче не съм сигурен. Не ти пречи да се свържеш с този производител и да се уточните за цена. Да, той е от Силистра - доста далеко от теб, но не вярвам куриера да ти вземе повече от 100 лв. Успех!

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от biomed Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам някой от форума използвал ли е вана за разпечатване на мед подобна на тази Искам да събера мнения дали използването на подобна вана оптимизира процеса на разпечване и въртене на меда, от къде може да се закупи и на каква цена. Изобщо всяко мнение на колеги притежаващи и използващи такъв уред ще ми е от полза. Благодаря предварително !
    В допълнение на колегата kuline бих си позволил да споделя още, че ако имаш някаква прилична бройка кошери, цениш си времето и търсиш някаква по-висока производителност на труда си, е повече от необходима. Отглеждам около 100 семейства в свободното си време, като се опитвам всячески да подобрявам работата си с цел икономия на труд и време. При вадене на меда ползвам 2 бр. вани в които по всяко време има по 50-60 разпечатени рамки. Във ваните се разпечатва с 2 бр. парни ножове, а центрофугата е една 42-ка. Корпусите със запечатан мед се доставят до помещението за разпечатване с една ръчна количка, като за сезона планирам допълнителна направа на две мини колички за по два корпуса, които ще обслужват местата за разпечатване. Идеята е по-малко прехвърляне и мъкнене на ръка и оттам пестене на труд и време. Ползването на преса за восъка/разпечатките/ е повече от препоръчителна...
    Все пак не сме за един ден
    Keep Walking...

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Хубаво е човек да има вана за разпечатване дори и да вади меда си сам. Аз вадя меда си сам от около стотина кошера и да си призная все още се наказвам от липсата на вана , като най много се товаря с прецеждането на разпечатките в края на работния ден.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Е добре се, къде събираш разпечатките от толкова. Кошери? Аз също работя с толкова и имам 2 вани.Без тях е немислимо.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Е добре се, къде събираш разпечатките от толкова. Кошери? Аз също работя с толкова и имам 2 вани.Без тях е немислимо.
    Използвам няколко мрежести филтъра , които са направени за прецеждане на разпечатките в стандартна тенекия за мед , но дори с тях е доста неудобно. Губи се доста време за прехвърляне на разпечатките в тях , пък и за една вечер не се отичат добре. Най добре си е вана. Да кажа , че на ден самичък обработвам максимум около 10-11 магазина.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Ваните ми са дълги по 150 см и на дъното им на две рамки е монтирана мрежа неръждавейка. През дена се разпечатва в тях. През нощта се отцежда, а на следващата сутрин разпечатките минават през пресата. Ваните са с подвижни крака и на тях има монтирани пластмасови кранове за отичане на меда.
    Keep Walking...

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мед да има. Ние знаем как да го извадим.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    http://pchelari.com/forum/showthread...7697#post77697 а ето линк когато ги правех

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мое мнение, в кофи, пластмасови корита. Както всички пчелари, които нямат 1000лв за вана. И не участват по програми за да си вземат. Мое мнение.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •