Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 80
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Каквото му е сложно при пчеларите? Сядат на компютъра, въвеждат координатите на пчелина и всичко лъсва, имаш или нямаш в дву-три километровата зона интензивно земеделие или както там го определят. Ако си сертифициран неправомерно - сатъра, връщаш с лихвите надвзетите средства, отнемане правата на сертифициращата фирма, отнемане на удостоверения, сертификати и други документи от пчеларя, узаконяващи го като био-майко производител, восъкодарител и т.н. Колко лесно, А? В рамките на година ще се окаже, че болшинството сме еднакви - конвенционални.
    Е те т'ва е българския казан...
    Във фейса един искал да си продава меда като биологичен, нищо че не бил сертифициран и проверяван...нали пробата на меда му била наред...
    Изобщо лудница...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Е те т'ва е българския казан...
    Във фейса един искал да си продава меда като биологичен, нищо че не бил сертифициран и проверяван...нали пробата на меда му била наред...
    Изобщо лудница...
    Кмете, ти, нали си от интелигенцията, защо така разсъждаваш? Не обръщай приказката! Какво те притеснява? Казана, в който потъваме е общ, не се прави на дръж ми шапката. Да не се окаже, чу в русенско са половината био пчелари от цяла България. Ако трябва ще го напиша с червени букви:Който отговаря на условията, нека бъде такъв и се възползва от превилегиите , обаче, който се е възползвал неправомерно и продължава с това дебелоочие, нека си търпи последствията.
    Фейсове и тем подобни, въобще не ме интересуват, но донякъде е прав човека. След като не е проверяван, значи ли това, че меда му не е със същите показатели, като на сертифицираните неправомерно биопроизводители?
    Лудницата би следвало да я знаеш къде е. Аз не мога да разбера, защо недоволстваш от мерките, които предлагам да се приложат. Нима се съмняваш в моите думи?

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колеги, не завиждайте на всички био-пчелари в русенско, повечето вече са вътре и съжаляват(по отзиви от първа ръка)...чувам, че единствено печелят колегите-пчелари, които имат връзка с една партия....сещате се коя - не е управляващата.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Колеги, не завиждайте на всички био-пчелари в русенско, повечето вече са вътре и съжаляват(по отзиви от първа ръка)...чувам, че единствено печелят колегите-пчелари, които имат връзка с една партия....сещате се коя - не е управляващата.
    Нека си кажат, че са вътре и защо са "вътре", ама си мълчат. Само да не излизат с номера, че проверките са им проблем. Аз пък знам такива, които хич не са "вътре", ами даже са и по-добре, по техни думи и по мои наблюдения.
    ПП Като кажем истината сме завистници. Защо?

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Кмете, ти, нали си от интелигенцията, защо така разсъждаваш? Не обръщай приказката! Какво те притеснява? Казана, в който потъваме е общ, не се прави на дръж ми шапката. Да не се окаже, чу в русенско са половината био пчелари от цяла България. Ако трябва ще го напиша с червени букви:Който отговаря на условията, нека бъде такъв и се възползва от превилегиите , обаче, който се е възползвал неправомерно и продължава с това дебелоочие, нека си търпи последствията.
    Фейсове и тем подобни, въобще не ме интересуват, но донякъде е прав човека. След като не е проверяван, значи ли това, че меда му не е със същите показатели, като на сертифицираните неправомерно биопроизводители?
    Лудницата би следвало да я знаеш къде е. Аз не мога да разбера, защо недоволстваш от мерките, които предлагам да се приложат. Нима се съмняваш в моите думи?
    Единственото от което недоволствам е поставянето под общ знаменател.
    Например.
    Масово потребителите мислят, че пчеларите са едни мошеници, които правят мед от захар. Кого не са го питали "ама нали е истински?"
    Масово пчеларите мислят, че комшията им не си гледа пчелите както трябва и пръска зарази, болести и т.н., а и че неговите пчели нападат моите кошери...
    Масово се лепят етикети: Русенските пчелари -мамели, Северозападните - що имали превилегии, в Добруджа какви били, в Бургаско... Абе "аз съм света вода ненапита, а всички останали са маскари"
    Относно био-то. Аз заявявам, че искам да произвеждам био продукти, А ДРУГ ОПРЕДЕЛЯ ДАЛИ ОТГОВАРЯМ НА ИЗИСКВАНИЯТА. Точно както за лудия и баницата. Аз за себе си съм спокоен - имам доста дива паша. Има и ниви, но горите и ливадите преобладават. За едно си прав. Който не отговаря, да бъде отстранен, но не с брадвата през кръста. Аргунемтирано, с разумни срокове и т.н.
    Подскачам, защото не обичам покрай сухото да гори и мокрото. Защото знам за абсурдните изисквания на проверяващите, които в 90% от случаите бъкел не разбират от пчели. Пример. Някой си, министър или шеф на фонда, казал, че за да си био и да получаваш субсидия, не трябва да си подхранваш пчелите. С нищо.И с твой собствен мед не може. Ако си писал в дневника че си им дал мед над рамките - клъц! Педал! А ако сложа пита хоризонтално? Пак не може. А ако разпечатам и сложа до пилото? "Ами не знаем, ама по добре не го споменавай..." Ебахти малоумщината.
    А това предпоследното прозвуча като - Защо да си вадим шофьорски книжки, нали можем да караме коли и без тях...
    Недоволствам, защото енергията която изразходваш против "био-то", не впрягаш срещу малоумната промяна в наредба 10 или някоя друга глупост измислена от онея на жълтите павета.
    Нищо лично!


    Едрият шрифт е желателно да се смени с цветен или удебелен. Модератор.
    Не случайно съм писал с големи букви. Ако говорех, тази част щях да я изрека с повишен тон, за засилване на драматизма ;-)


    Ти ли ще спазиш правилата или аз да ги спазя?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 08.02.2018 в 11:48.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нека си кажат, че са вътре и защо са "вътре", ама си мълчат. Само да не излизат с номера, че проверките са им проблем. Аз пък знам такива, които хич не са "вътре", ами даже са и по-добре, по техни думи и по мои наблюдения.
    ПП Като кажем истината сме завистници. Защо?
    Ще ти кажа защо са вътре. Всяка година плащаш такса. И ако не ти изплатят субсидия, таксата си я дължиш, а тя е да речем едни 1000лв. Защо да не ти дадат субсидия? Ами защото същия оня малоумник от предния ми пост, е решил, че можеш да си в преход само една година. И ако подадеш документи, че си в преход за втора, след 6 месеца той решава че си в нарушение. И това при положение, че досега не е било така и даже са ти обяснявали от всякакви институции, че прехода е поне 3 години. Има логика да е така, най-малкото защото не можеш да подмениш всички пити в семейството за една година, чисто по пчеларски причини. А знаеш ли, че веднъж като се хванеш на хорото пускане няма? Независимо дали тъпана бие или не (демек дали има субсидия или не)? И съответно твоя ангажимент си върви, ама ангажимента на фонда отпада.
    Да разказвам ли още?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Ще ти кажа защо са вътре. Всяка година плащаш такса. И ако не ти изплатят субсидия, таксата си я дължиш, а тя е да речем едни 1000лв. Защо да не ти дадат субсидия? Ами защото същия оня малоумник от предния ми пост, е решил, че можеш да си в преход само една година. И ако подадеш документи, че си в преход за втора, след 6 месеца той решава че си в нарушение. И това при положение, че досега не е било така и даже са ти обяснявали от всякакви институции, че прехода е поне 3 години. Има логика да е така, най-малкото защото не можеш да подмениш всички пити в семейството за една година, чисто по пчеларски причини. А знаеш ли, че веднъж като се хванеш на хорото пускане няма? Независимо дали тъпана бие или не (демек дали има субсидия или не)? И съответно твоя ангажимент си върви, ама ангажимента на фонда отпада.
    Да разказвам ли още?
    Нямам нищо против, да продължиш, чета с интерес това, което излагаш като информация от кухнята, в която аз не съм имал възможност да се доближа.
    Кажи сега и за изкупните цени на меда. Те не компенсират ли тия никакви 1000 лв. субсидия.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нямам нищо против, да продължиш, чета с интерес това, което излагаш като информация от кухнята, в която аз не съм имал възможност да се доближа.
    Кажи сега и за изкупните цени на меда. Те не компенсират ли тия никакви 1000 лв. субсидия.
    Ще кажа,защо да не кажа.
    Първо, ти може и 10 тона да произведеш, ако в сертификата ти пише 1000кг значи продаваш толкова като био.
    Второ, вземат ти проба и (както при конвенционалния мед), каквото ти кажат това е. Нерядко ти казват една цена, а после цената е друга, ама квотата ти пада.
    Трето, като казах квота. Ти искаш да си продадеш меда на фирма Х, но тя не е сертифицирана при твоята сертифицираща фирма. Почва едно чакане, пък те там си въртят номера, пък едни заплахи тръгват тактично ,че догодина ще имаш проблем със сертификата ако продаваш на "другите"...
    Четвърто, даваш меда, и "договора ти ще ти го донеса другата седмица, щото нам кво си...". Е носи го, ама се е объркал и не ти е купил 200кг по 10лв, а 400 по 5 и т.н.
    Прекупвачите и те имат квоти (които са заявили пред германците)и като ги свършат почват едни фифели, а ти чакаш като кибик.

    На мен лично повечето от изброеното по-горе не ми се е случвало, но знам че не "народна приказка".
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Единственото от което недоволствам е поставянето под общ знаменател.
    Например.
    Масово потребителите мислят, че пчеларите са едни мошеници, които правят мед от захар. Кого не са го питали "ама нали е истински?"
    Масово пчеларите мислят, че комшията им не си гледа пчелите както трябва и пръска зарази, болести и т.н., а и че неговите пчели нападат моите кошери...
    Масово се лепят етикети: Русенските пчелари -мамели, Северозападните - що имали превилегии, в Добруджа какви били, в Бургаско... Абе "аз съм света вода ненапита, а всички останали са маскари"
    Относно био-то. Аз заявявам, че искам да произвеждам био продукти, а друг определя дали отговарям на изискванията. Точно както за лудия и баницата. Аз за себе си съм спокоен - имам доста дива паша. Има и ниви, но горите и ливадите преобладават. За едно си прав. Който не отговаря, да бъде отстранен, но не с брадвата през кръста. Аргунемтирано, с разумни срокове и т.н.
    Подскачам, защото не обичам покрай сухото да гори и мокрото. Защото знам за абсурдните изисквания на проверяващите, които в 90% от случаите бъкел не разбират от пчели. Пример. Някой си, министър или шеф на фонда, казал, че за да си био и да получаваш субсидия, не трябва да си подхранваш пчелите. С нищо.И с твой собствен мед не може. Ако си писал в дневника че си им дал мед над рамките - клъц! Педал! А ако сложа пита хоризонтално? Пак не може. А ако разпечатам и сложа до пилото? "Ами не знаем, ама по добре не го споменавай..." Ебахти малоумщината.
    А това предпоследното прозвуча като - Защо да си вадим шофьорски книжки, нали можем да караме коли и без тях...
    Недоволствам, защото енергията която изразходваш против "био-то", не впрягаш срещу малоумната промяна в наредба 10 или някоя друга глупост измислена от онея на жълтите павета.
    Нищо лично!

    Прав си за "общия знаменател", аз, ако бях на твое място, вероятно и аз щях да негодувам, стига всичко да ми е изрядно.
    Просто се пошегувах с "русенските пчелари", не съм вложил лоши помисли, извинете ме!
    Да, може би предложенията са ми радикални, но като цяло в страната цари чувство на безнаказаност, т.е. ще гепам, ще лъжа и да ме хванат, какво от това. Когато човек знае, че ще следва санкция и то солидна, ще се замисли дали да пристъпи към нещо, което е неправомерно. Пример са санкциите за превишена скорост, които всяка година се завишават.
    Ех тази енергия, защо ме мислите мен. Твоя градски я оприличи на два реактора. Що касае Наредба 10 и по-точно т.н. жълти табелки, аз отдавна споделих моето мнение за това. Не може постоянно да се иска нещо, без да се дава. Както каза навремето Васил Михайлов във филма "Маргарит и Маргарита" - За да получиш, трябва да дадеш. Пчеларите или по-скоро техните лидери се противят на всяко въведено правило. Още тогава казах, че това ще се случи дори и да се дърпаме. Просто трябваше да "изтъргуваме" това правило, за сметка на "някоя друга глупост" или просто за някои наши искания. Минало-заминало, връщане назад няма.
    Условието за километровата зона, това е и зрънцето, около което се въртят нещата. Да, може да има в района земеделие, но ако е с био насъждения. По този въпрос съм разговарял с крупен зърнопроизводител, който ми отговори следното "Нямам сметка да сертифицирам и отглеждам био култури". Замислям се дали не е глупав, след като на други места се сее толкова много: био рапица, био слънчоглед, био пшеница, био ечемик и т.н. Последните не са примамливи за пчелите, но пък третирането с препарати се отразява на пчелите и пчелните продукти.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 08.02.2018 в 19:29.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нямам нищо против, да продължиш, чета с интерес това, което излагаш като информация от кухнята, в която аз не съм имал възможност да се доближа.
    Кажи сега и за изкупните цени на меда. Те не компенсират ли тия никакви 1000 лв. субсидия.
    Много ниска субсидия си сметнал, явно и затова не участваш.


    пп. икономистите смятат и действат.

 

 
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •