Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 80
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Проверките не са това което бяха.Сега като тойдат и ролетки даже си носят.Тук има колеги Био които имаха наскоро такива. Направо им разказаха играта.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Веки си ги смята, както му е изгодно, но са важни проверяващите и техните критерии.
    Както в нашите кошери има безпорядък, така и в изискванията на проверяващите е пълен безпорядък. Когато ще се извършва някаква дейност то би трябвало да обучат хората си или да си наемат специалисти от нас, а не да учат кадрите си в движение. С този начин само си късаме нервите едни други, а резултатите са пълен крах и са повод за порочни практики и от двете страни. Всяка една от страните трябва да знае какво точно се изисква от нея и да го изпълнява, а не да се правят взаимни отстъпки. „Нашите изисквания не са коректни, но затова пък нама да те наказваме, че си взел едни пари, но тя пък леля ти нали е шефка на един фонд” - такива ти му работи.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както в нашите кошери има безпорядък, така и в изискванията на проверяващите е пълен безпорядък. Когато ще се извършва някаква дейност то би трябвало да обучат хората си или да си наемат специалисти от нас, а не да учат кадрите си в движение. С този начин само си късаме нервите едни други, а резултатите са пълен крах и са повод за порочни практики и от двете страни. Всяка една от страните трябва да знае какво точно се изисква от нея и да го изпълнява, а не да се правят взаимни отстъпки. „Нашите изисквания не са коректни, но затова пък нама да те наказваме, че си взел едни пари, но тя пък леля ти нали е шефка на един фонд” - такива ти му работи.

    В пчеларски форум винаги ще се пише, че виновни са неграмотните проверяващи. Пчеларите- те са чисти, като росата.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    В пчеларски форум винаги ще се пише, че виновни са неграмотните проверяващи. Пчеларите- те са чисти, като росата.


    Има хора които си гонят нещата и от двете страни да не забравяме това.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    В пчеларски форум винаги ще се пише, че виновни са неграмотните проверяващи. Пчеларите- те са чисти, като росата.
    Точно защото пчеларите са „ чисти като росата”, трябва да се вкара някакъв контрол в този хаос. Контрол обмислен, незатрудняващ страните. За пример давам табелките. Методите могат да бъдат много прости и в същото време сигурни. Но докато и от двете страни има трапери ще е тъй. Мъгла и мътна вода.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Има хора които си гонят нещата и от двете страни да не забравяме това.
    Друмев, как се дешифрира това : " Направо им разказаха играта. "

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Съгласен с колегата Дончев. Трябват ясни дефиниции. Напр. в овощарството са въвели точен минимален брой фиданки в декар в зависимост от подложката. Защото напр. при конвенционално тглеждане на ябълки влизат напр. ок. 40-50 бр. в декар, а при инензивно над 300 бр.
    При пчелите е по-сложно, разбира се, но може да се дефинират правила.
    А, до колегата @ch.atanasov: аз не искам да ми броят 2 рамки за семейство, но също не ми е приятно да ми продават отводка на 2 рамки прошарено пило и 1 рамка мед (твърдейки, че това било стандартна такава) за 110-120 лв...

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Съгласен с колегата Дончев. Трябват ясни дефиниции. Напр. в овощарството са въвели точен минимален брой фиданки в декар в зависимост от подложката. Защото напр. при конвенционално тглеждане на ябълки влизат напр. ок. 40-50 бр. в декар, а при инензивно над 300 бр.
    При пчелите е по-сложно, разбира се, но може да се дефинират правила.
    А, до колегата @ch.atanasov: аз не искам да ми броят 2 рамки за семейство, но също не ми е приятно да ми продават отводка на 2 рамки прошарено пило и 1 рамка мед (твърдейки, че това било стандартна такава) за 110-120 лв...
    Каквото му е сложно при пчеларите? Сядат на компютъра, въвеждат координатите на пчелина и всичко лъсва, имаш или нямаш в дву-три километровата зона интензивно земеделие или както там го определят. Ако си сертифициран неправомерно - сатъра, връщаш с лихвите надвзетите средства, отнемане правата на сертифициращата фирма, отнемане на удостоверения, сертификати и други документи от пчеларя, узаконяващи го като био-майко производител, восъкодарител и т.н. Колко лесно, А? В рамките на година ще се окаже, че болшинството сме еднакви - конвенционални.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    А, до колегата @ch.atanasov: аз не искам да ми броят 2 рамки за семейство, но също не ми е приятно да ми продават отводка на 2 рамки прошарено пило и 1 рамка мед (твърдейки, че това било стандартна такава) за 110-120 лв...
    Програми, всички по веригата искате да шибате дявола във въздуха. Като гледам цените на свободния пазар все се чудя, как ви излиза сметката.

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Мне, не излиза. Влизаш във филма, опарваш се и си правиш изводите. Евентуално си струва, според мен, за сандъци и лекарства. Но скъсяването на живота при отчитането им трябва също да се вземе под внимание.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •