Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 70
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сега с околните села е 14.7 млн. д .
    Къде са тези 25 % ?

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    79 милиона срещу 14 милиона. Колко е процента? ...............около 20%.

  3. #43
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Уважаеми, ще си позволя да поспоря с вас, като най-интелигентно звучащ от "опонентите" (с варненския алкохолно зависим екземпляр с леки психични отклонения няма смисъл да се спори).
    Да предположим, че има "скрит смисъл" на така наречената джендър "уловка", какво ви притеснява?


    7 дни БАН. Обида на група хора и отделно лично към Делта.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "Пол" и "Джендър" :


    "Двете понятия са тясно свързани и все пак носят различно съдържание.

    Терминът „пол” се свързва с биологичните и физиологични характеристики, които определят индивида като „мъж” или „жена”

    Терминът „джендър” се отнася до социално установените роли, поведения, дейности и характеристики, които в дадено общество се считат за подобаващи на мъжете или съответно на жените.
    Полово базираните характеристики на индивида не се влияят от социалния контекст, тъй като са биологично определени, докато джендър характеристиките се различават в различните типове общества, тъй като са социално, а не биологично определени.

    Примери за джендър характеристики:
    - В САЩ /и в преобладаващата част от останалите държави/ на жените се заплаща значително по-малко отколкото на мъжете за еднакъв труд;

    - Във Виетнам броят на мъжете пушачи е значително по-голям отколкото броят на жените, тъй като тютюнопушенето в традиционен аспект е било и все още се счита за неподобаващо на една жена;"
    Над 30 са.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Над 30 са.
    Очи и уши съм.?

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Очи и уши съм.?
    https://www.blitz.bg/obshtestvo/konv...ews574112.html

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Вижте - предлагам да успокоим малко топката. Инак няма смисъл въобще да коментираме темата - поне за мен няма. Политиците е ясно, че ще гледат как да трупат дивиденти в/у създалия се обществен спор - кои, какво, все са политици и не смятам политическите пристрастия да имат място в дискусията. Конвенцията касае нас, жените и децата - онези, които сме простосмъртни и на практика ще бъдем под влиянието на тази конвенция, онези горе са си онези горе, за тях въобще не ми пука.
    Що помоля да отпадне наказанието на Иван - не знам за кой варненлия иде реч, но ако ще говорим по темата, нека е по темата. Ако ли не - Падишаха и свитата му, мога да ги обсъждам в други теми.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #48
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Що помоля да отпадне наказанието на Иван .
    Молбата не се приема.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Накара ме да го прочета внимателно. Типична манипулация. Написано е "пълен списък на тези 31 пола". От съдържанието на текста се вижда, че е пълен списък на разните наименования, с които наричат видовете сексуални отклонения, а и не само тях / всъщност бройката е три - четири/. Разчита се на плиткоумието на масата хора, четящи само заглавията и подчертания текст, без да навлизат в съдържанието. Каквито читателите, такива и журналистите /по-скоро драскачите/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Тази конвеция е поредния резултат от либералната бизнес ниша, наричаща се лобизъм. Ще се завъртят пари, много пари - адвокати, прокурори, съдии, психолози, социолози, педагози, дори и хирургията ще намаже сериозно.

    Грозното и това, което ме отвраща е, че за параван се използват жените и децата, а де факто, точно и най- вече децата ще станат обект на манипулиране. Принципно конвенцията е с благородна цел, никой не би отказал повече защита на жените и децата, нека няма лошо, обаче в нея се прокрадва нещо, което тревожи много хора - включително и мен. Отказвам да ме правят на глупак, че тази конвенцията не прокарва джендър идеологията. В правен контекст, до сега не видях нито едно смислено обяснение, подчертавам още един път, нито едно, което да обосновава нуждата от употребата на този термин - защо е този джендър, за какво, кому е нужен? Когато една идеология създава нещо иновативно, тя задължително представя и примери в/у които да се разсъждава - хипотетични, теоретични ситуации, да се разгледа какво привнася, до какви резултати и следствия може да доведе. Но озадачаващото е и силно показателно, че тази идеология не борави с такива примери - още по стряскащо е, че и подръжниците на конвенцията, не знаят за такива примери, не могат да предложат нито една хипотетична ситуация, която да обуслява необходимостта от понятието джендър, ала са готови да я приемат, само защото в нея пишело, че щяла да защитава жените. Добре де дявол да го вземе - сякаш живеете на онзи свят, където хитростта и лъжата не съществуват. Щом царя казва, че ще оправи държавата за 800 дена, значи е така - нула доза критичност, нула доза осмисляне, каквото ни кажат, значи така е.

    За съжаление ние сме поставени в една ситуация, в която нямаме избор - не съществува сила в България, която може да спре тази лудост. Едно е сигурно - конвенцията ще бъде ратифицирана рано или късно, няма къде да идем. А до какво ще доведе - дано не бъда лош пророк, но идните поколения ще изгубят всякаква почва под краката си.


    Постати е най добрия до тук който съм прочел.За да разбереш за какво са ни джендари погледай малко Албански филми на тая тема и ще откриеш отговор на въпросати.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •