Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 70
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Румборак Виж публикацията
    Чух че доста държави са я подписали тая конвенция но не виждам нещо да е променила у тях (виж Турция), така че повтарям първото си мнение "никому ненужна глупост"!
    За примера ти -Турция. Ти какво си видял там ? Аз съм видял това, че нямаше жива жена по улиците. Сега се виждат млади , модерно облечени- европейки. За мен е голям напредък, особено за Турция. Пиша за Истанбул.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За примера ти -Турция. Ти какво си видял там ? Аз съм видял това, че нямаше жива жена по улиците. Сега се виждат млади , модерно облечени- европейки. За мен е голям напредък, особено за Турция. Пиша за Истанбул.

    Така е .... пишеш за Истанбул не за Турция!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...Пиша за Истанбул.
    На мен ми предстои ходене до Анадола за 3 -4 дни с кола. Ще гледам, ще снимам, като се върна, ще пиша за видяното. За чутото няма, защото не знам турски. Истанбул не е Турция, както София не е България.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Румборак Виж публикацията
    Така е .... пишеш за Истанбул не за Турция!
    Ами там съм бил. Там са 1/4 от населението. Дори и кюрдите се променят.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами там съм бил. Там са 1/4 от населението. Дори и кюрдите се променят.
    Сега ако ми кажете и ме убедите че кюрдите се променят благодарение на Истанбулската конвенция .... ?! ... ще взема да си върна думите назад!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами там съм бил. Там са 1/4 от населението. Дори и кюрдите се променят.
    И аз само там съм бил /и в Одрин/, та не смея да обобщавам. Досега, където и да съм ходил по чужбините, никъде не съм се чувствал толкова добре приет, както там.
    Не знам защо се смята, че подписването на една конвенция непременно води до незабавни резултати, независимо добри или лоши. По социализма сме подписвали международни конвенции за правата на човека, но "Белене" си е съществувал паралелно с това.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Румборак Виж публикацията
    Сега ако ми кажете и ме убедите че кюрдите се променят благодарение на Истанбулската конвенция .... ?! ... ще взема да си върна думите назад!
    Не се променят,но ще се променят. В каква степен ще покаже времето.
    пп. нямам идея да ти чупя мирогледа.

  8. #28
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мда. Шуми се за конвенции, за правата на педалите, жените и т.н. А двамата старци пребити от 14 годишен Циганин, ще ги спаси ли конвенция, законче някое, Окръжен съд, Прокурор и т.н.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Тази конвеция е поредния резултат от либералната бизнес ниша, наричаща се лобизъм. Ще се завъртят пари, много пари - адвокати, прокурори, съдии, психолози, социолози, педагози, дори и хирургията ще намаже сериозно.

    Грозното и това, което ме отвраща е, че за параван се използват жените и децата, а де факто, точно и най- вече децата ще станат обект на манипулиране. Принципно конвенцията е с благородна цел, никой не би отказал повече защита на жените и децата, нека няма лошо, обаче в нея се прокрадва нещо, което тревожи много хора - включително и мен. Отказвам да ме правят на глупак, че тази конвенцията не прокарва джендър идеологията. В правен контекст, до сега не видях нито едно смислено обяснение, подчертавам още един път, нито едно, което да обосновава нуждата от употребата на този термин - защо е този джендър, за какво, кому е нужен? Когато една идеология създава нещо иновативно, тя задължително представя и примери в/у които да се разсъждава - хипотетични, теоретични ситуации, да се разгледа какво привнася, до какви резултати и следствия може да доведе. Но озадачаващото е и силно показателно, че тази идеология не борави с такива примери - още по стряскащо е, че и подръжниците на конвенцията, не знаят за такива примери, не могат да предложат нито една хипотетична ситуация, която да обуслява необходимостта от понятието джендър, ала са готови да я приемат, само защото в нея пишело, че щяла да защитава жените. Добре де дявол да го вземе - сякаш живеете на онзи свят, където хитростта и лъжата не съществуват. Щом царя казва, че ще оправи държавата за 800 дена, значи е така - нула доза критичност, нула доза осмисляне, каквото ни кажат, значи така е.

    За съжаление ние сме поставени в една ситуация, в която нямаме избор - не съществува сила в България, която може да спре тази лудост. Едно е сигурно - конвенцията ще бъде ратифицирана рано или късно, няма къде да идем. А до какво ще доведе - дано не бъда лош пророк, но идните поколения ще изгубят всякаква почва под краката си.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #30
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На мен пък друго ми е чудно, Как така точно тази зима въздуха в България стана страшно замърсен. До сега всичко ни беше супер, тази зима изведнъж-сме в Пъти над нормите. Дали Бойко не е продал още някоя квота за за парникови газове и сега да замазват положението.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •