Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 31
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    01.02.2012
    Мнения
    40

    Колан за кръста при работа с пчелите?

    Колеги, отварям темата за да съберем мнения и препоръки за подходящи колани при работа с пчелите. Почти всеки, който има няколко години стаж се сблъсква с този проблем и тук е мястото да стигнем до верните решения.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    http://outdoor-shop.bg/product/706/m...za-krasta.html не че върши кой знае каква работа, но помага не е като без хич.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    http://outdoor-shop.bg/product/706/m...za-krasta.html не че върши кой знае каква работа, но помага не е като без хич.
    Имам подобен, доста по-скъп. Купих го след операцията на дисковата. За работа е неудобен, все трябва да се донамества. По - добре да се питат щангистите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    По - добре да се питат щангистите.
    >>> https://fitness1.bg/subcat/%D0%BA%D0...0%D0%BD%D0%B8/

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Имам подобен, доста по-скъп. Купих го след операцията на дисковата. За работа е неудобен, все трябва да се донамества. По - добре да се питат щангистите.
    И в моя има едни железа и по някой път доста ръбят, по скоро го нося за собствено успокоение отколкото че ми върши работа....

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    И в моя има едни железа и по някой път доста ръбят, по скоро го нося за собствено успокоение отколкото че ми върши работа....
    Моя рехабилитатор ме караше да го нося с аргумента, че непрекъснато ще ми напомня да не вдигам тежести, защото не бива. Като ме заболи кръста, коланът наистина помага по-скоро да се успокои. После пак забравям за проблема, докато отново не направя някоя глупост.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Има го и момента, че когато носите постоянно колана, стабилизиращите мускули на пояса отслабват и това ви прави предразположени към травми по време на всекидневните ви задачи. Най-добре да тренирате кръста и пояса (коремните кускули, косите коремни мускули, еректорите на гърба...) и да се научите как правилно да вдигате тежко. Гърба трябва да не е извит като на котка когато вдигате, а точно обратното, леко като лък. Коремът задължително стегнат!

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    На мен ми правиха дисколиза, вкарваха ми озон м/у прешлените. Тогава си купих такъв ластичен като на Агро, френски, и около 100-130лв. не си спомням точно. Доктора ми каза, че като съм пристегнат с него държи гръбначният стълб в по-изправено положение, което облекчава болката. Мъка е, особено лятото, такава пот се лее, пък и това стягане............Като го махна, леле как спокойно се диша! Абе няма оправия, в петък бях на ядрено м.р. Днес ще ходя при невролога, да видим какви ще съм ги "надробил"

    Поздрави, и си пазете кръста, ще ви трябва! Г. Георгиев

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Може смешно да ви се струва смешно, но като бивш спортист ще ви кажа аз какво правя.Загрявка 10-15мин.кръст китки,лакти всичко,доста помага почивки обезателно легнал.Много важно за почивките е да махате потната тениска личен опит По-добре е да закъснеете 1 час заради почивките,но съм убеден че ще се чуствате много по-добре след работния ден на пчелина.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Има го и момента, че когато носите постоянно колана, стабилизиращите мускули на пояса отслабват и това ви прави предразположени към травми по време на всекидневните ви задачи. Най-добре да тренирате кръста и пояса (коремните кускули, косите коремни мускули, еректорите на гърба...) и да се научите как правилно да вдигате тежко. Гърба трябва да не е извит като на котка когато вдигате, а точно обратното, леко като лък. Коремът задължително стегнат!

    Много правилни разсъждения колега.

    Bobi-M9598,
    Явно си много богат, че да имаш средства да пълниш гушите на тез лъжливи търговци в болниците. Ако ти е проблем да се занимаваш с йога, тръгни поне на фитнес и повече наблягай на щангите.

    И за да сте здрави, ето ви на български един от най-добрите материали в света, написан за проблемите на гръбнака. Не някой заблуден невролог, дето ще ви кара да си купувате скъпи химикалчета, а терапевката на английската кралица, с нея шега не бива.

    Личното ми мнение. Болките в гърба и кръста се тушират най-бързо и за най-продължително време с йога.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •