Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец

    Проблеми със сухожилия, стави. Лекарства и лечение

    Здравейте на всички колеги.Моля за помощ който от вас има или е имал такива проблеми нека да помогне.
    1.Страхотни проблеми със китките,лактите и коленете.Пробвал съм доста мазила и кремове които ги има в аптеките,не помагат.В момента се мажа със конски мехлем взет от ветеринар.Не ме боли всичко наведнъж,примерно 2 дена дясна китка,след 10 дена почва коляното и така.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Гимнастика и студена вода. Гледай този клип. https://www.youtube.com/watch?v=AF6dWzF1sIc

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Направи си изследвания! Всичко е възможно, но така както го описваш ми прилича на подагра (дано да не е).

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Борислав Виж публикацията
    Направи си изследвания! Всичко е възможно, но така както го описваш ми прилича на подагра (дано да не е).
    Подаграта удря най-малките стави на пръстите на ръцете и пръстите на краката. Изследване на пикочната киселина се прави, да се установи дали е подагра или ревматоиден артрит.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Мисля, че е артрит. За да изключиш подагра, си направи тест за пикочна киселина. И бъди абсолютно сигурен, че каквото и усилия да положат докторите, само ще си даваш парите докато си жив и няма да оздравееш. Нито ще те отърват от артрит, нито от подагра.
    Имаш единствено три пътя за разрешаване на проблема.
    1. Реставит макс - българска евтина хранителна добавка за стави, в която ги има всички възможни градивни елементи на ставите и околоставните тъкани.
    2. Минаваш не на разделно хранене, а на пълно суровоядство, т.е. само сурови плодове, зеленчуци, необработени орехи, семена, покълнали семена - кълнове от жито, боб, леща, грах и др. такива. Само за месец ще усетиш разлика.
    3. Кардиналното решение е лечебно гладуване. Аз предпочитам не методиката на Лидия Ковачева на чай и плодови сокове, а пълно гладуване само на вода. По въпроса задължително трябва да почетеш, защото ако не направиш почистване на храносмилателния тракт, ще имаш в първите дни доста мъки. В нета има доста материали и книги по въпроса. За лечебния глад четенето и запознаването е просто задължително.

    И едно евтино и просто средство. Кислородна вода - водороден прекис от аптеката. Струва някакви си 70 ст. обезателно търси водороден прекис без никакви добавки в него, щото сега тарикатите слагат разни соди в него, за да не бъде толкова ефективен прекиса при вътрешен прием. Три пъти на ден, на гладно, се изпиват по 10-15 капки, разтворени в 100 мл вода. А преди кислородната вода, си купи поне едно шишенце сребърна вода и я изпий за един ден на два пъти. И сребърната вода сигурно не струва повече от три лева шишенцето. Среброто може да се пие всеки ден, то е най-добрия естествен антибиотик, който няма абсолютно никакви лоши странични ефекти.

    За огъвкавяване на ставите хата йога е просто задължителна. Действа изключително оздравяващо.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Мисля, че е артрит. За да изключиш подагра, си направи тест за пикочна киселина. И бъди абсолютно сигурен, че каквото и усилия да положат докторите, само ще си даваш парите докато си жив и няма да оздравееш. Нито ще те отърват от артрит, нито от подагра.
    Имаш единствено три пътя за разрешаване на проблема.
    1. Реставит макс - българска евтина хранителна добавка за стави, в която ги има всички възможни градивни елементи на ставите и околоставните тъкани.
    2. Минаваш не на разделно хранене, а на пълно суровоядство, т.е. само сурови плодове, зеленчуци, необработени орехи, семена, покълнали семена - кълнове от жито, боб, леща, грах и др. такива. Само за месец ще усетиш разлика.
    3. Кардиналното решение е лечебно гладуване. Аз предпочитам не методиката на Лидия Ковачева на чай и плодови сокове, а пълно гладуване само на вода. По въпроса задължително трябва да почетеш, защото ако не направиш почистване на храносмилателния тракт, ще имаш в първите дни доста мъки. В нета има доста материали и книги по въпроса. За лечебния глад четенето и запознаването е просто задължително.

    И едно евтино и просто средство. Кислородна вода - водороден прекис от аптеката. Струва някакви си 70 ст. обезателно търси водороден прекис без никакви добавки в него, щото сега тарикатите слагат разни соди в него, за да не бъде толкова ефективен прекиса при вътрешен прием. Три пъти на ден, на гладно, се изпиват по 10-15 капки, разтворени в 100 мл вода. А преди кислородната вода, си купи поне едно шишенце сребърна вода и я изпий за един ден на два пъти. И сребърната вода сигурно не струва повече от три лева шишенцето. Среброто може да се пие всеки ден, то е най-добрия естествен антибиотик, който няма абсолютно никакви лоши странични ефекти.

    За огъвкавяване на ставите хата йога е просто задължителна. Действа изключително оздравяващо.
    Внимателно с водородния прекис!!!!! Първо трябва да се направят няколко опита и ако няма странични ефекти от към стомаха, може да се продължи.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Всеки пчелар като го заболят ставите трябва първо да се сети за пчелна отрова и пчелоужилване!!!

    Ако това не помогне или човека е алергичен ....

    Най-действащата и евтина добавка, която съм купувал за близки за проблеми със ставите е тази - 21st Century, Glucosamine Chondroitin Complex Plus MSM, Advanced Triple Strength, 120 Tablets Активните съставки са в доста по-големи количества от тези на конкурентите. Разгледайте и съставките, има неща , които ги няма в другите добавки! Глюкзамин, хондротин, МСМ, хиалуронова киселина, хидролизиран колаген, екстракт от бозвелия (противовъзпалително и обезболяващо средство), витамин Ц, манган, калий, бор. Добавката работи, пробвана е при баща ми и баба ми. Премахва възпаленията и болките, като в същото време подпомага регенерацията на ставите и свързващите тъкани. Прочетете и отзивите в линка, който съм ви дал. Те са най-показателни. Добавката е под 30 лева и съотвенот не подлежи на облагане с ДДС и мито. Ще си я получите директно в пощата срещу лична карта. Доставката до БГ е 4,92 лв. и пристига за 10 работни дни.

    Нагряване/напичане с инфрачервена светлина влия доста добре на възпаленията в ставите. Доста хора имат огромно облекение по този начин. Избягвай нестероидните противовъзпалителни като Диклак, диклофенека и др. подобни. Те направо правят "дупка" в стомаха и от там ви вкарват във филма на автоимунните заболявания, едно от тях е автоимунен артрит, хашимото (автоимунно за щитовидната жлеза), .... Това вече са изключително коварни болести, които докторите НЕ МОГАТ ДА ИЗЛЕКУВАТ.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Сестра ми преди 10г. имаше подобни проблеми със ставите(на 44г. е в момента), и твърдеше, че се е оправила, като е спряла солта и захарта на 100%, тестените храни, месото, и алкохолът също на 100%....минала е основно на плодове и зеленчуци, риба, и ако пририта за месо - понякога пилешко, и много пиене на вода също.
    Не е по темата, но има връзка - преди един месец ме оперираха от херния, от около 10г. съм с леко високо кръвно 140-150 на 100-110( хапчета не съм взимал никога), на третия ден в болницата, след никакво пиене на алкохол, само на вода, и то много - караха ме да пия много вода след операцията, че се сгъстявала кръвта( храната беше гадна, но за сметка на това малко - бях им забранил на моите хора да ми носят манджи, само плодове и кисело мляко)...и кръвното се установи на 120-80...молил съм сестрите на дневната и нощната смяна да ми го мерят - резултатът от всички измервания беше 120-80, така че промяната на хранителният режим има огромно значение, и ограничаването/спирането на алкохолът също - за огромно съжаление!!!

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Приятелю , пробвай с царевично брашно .
    Вечер разствори супена лъжица от него в чаша вода и го изпий сутринта .
    Сутринта го разствори и го изпий вечерта .
    След месец има ефект .

  10. #10
    Радо, сигурен съм че, колегите са добронамерени и споделят с най-чисти чувства. Но моят съвет е да отидеш на ревматолог възможно най-скоро. И аз като теб, 5 години се мотах по различни доктори, докато ме диагностицираха, та сега докато съм жив (вероятно) ще съм на кортикостероиди, резохин, ендоксан и т.н. Симптомите въобще не са за подценяване.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •