Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 147
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    От цъфтежа на ябълката си сложил цял магазин с основи? Аз нямам такива паши. Това мога да си го позволя само в слънчогледа. И съм го правил де, в слънчогледа.


    Не не казвам да слагаш цял магазин.Просто от там да почнеш с градежите на питите ако даде време господ за тая работа.А конфигурациите на градеж всеки може да си прецени за себе си.Ето аз например шахматно вече никога не използвам.

  2. #72
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Точно тука е „уловката“, цели магазини някой трудно може да изгради и продаде, но какво му пречи на някой колега с вече окомплектовани магазини и корпуси да извади по 1-2 пити от тях и да сложи нови за градеж които после да продаде на добра цена? Восъкоотделянето и без това си е заложено в природата на пчелата...
    Значи, 10% от меда да си продадеш на ... да речем двойна цена. Ми да ти кажа аз тия далачета си ги продавам и тук на пазара.
    П.П. Значи, аз лично ще чакам повече от 12лв/кг за букет.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Вървят сметките, потриват се ръце, но как го правите без цена на КГ.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Вървят сметките, потриват се ръце, но как го правите без цена на КГ.


    Значи цената е на рамка и не мога да напиша каква е за тая година, но мога примерно да кажа за слънчоглед миналата.Но не я споменавам защото собственика ако е дал новата по висока може да я смъкне.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аз пък го написах за Цеко. Да не си играе с по 1 пита. Ами да мисли мащабно, да бодва цял магазин. .
    Някой май все още вярват че пчеларството е източник на едни бързи и лесно доходи

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    От цъфтежа на ябълката си сложил цял магазин с основи? Аз нямам такива паши. Това мога да си го позволя само в слънчогледа. И съм го правил де, в слънчогледа.


    При мен цял магазин може да изградят само на акацията, но я ловя веднъж на 4 години.На липата съм пробвал, но не градят толкова охотно(по 3-4 рамки).

  7. #77
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Някой май все още вярват че пчеларството е източник на едни бързи и лесно доходи
    За мен са лесни доходи. В сравнение с другите ми занимания. Така, че съм повече от доволен от пчеларството.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    При мен цял магазин може да изградят само на акацията, но я ловя веднъж на 4 години.На липата съм пробвал, но не градят толкова охотно(по 3-4 рамки).


    Защото си ги преработил на акацията и по олабват. Подхранваш ли колега м/у двете паши?Аз даже не вадя на акацията всичките рамки заради Златния мед

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Значи, 10% от меда да си продадеш на ... да речем двойна цена. Ми да ти кажа аз тия далачета си ги продавам и тук на пазара.
    П.П. Значи, аз лично ще чакам повече от 12лв/кг за букет.
    Точно, 10% бих продал на рамки, 10% на дребно ( за сега толкова ми е развит пазара) и другото искам не искам ще трябва да го „подаря“ на прекупвачите, просто нямам какво да го правя. Ако добия само 1 тон мед (да не дава Господ), остава само варианта „на дребно“ и тогава ще мога да чакам и аз цена от 12 лв.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Някой май все още вярват че пчеларството е източник на едни бързи и лесно доходи


    Зависи от майстора.Тук има хора които знаят какво правят и за какво го правят.

 

 
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •