Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 147
  1. #61
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Щом плащат подобаващо, нека пчеларите боднат цял магазин. Кво пречи. Според мен друг е въпроса пред пчеларите. (с условие, че всеки ще добие 200-400пити). Дали си заслужава да премине на добив на запечатени пити и да изостави добива в тенекий. С всичките плюсове и минуси от това. Досега на 2-3 места прочетох, че си заслужава. Никъде не прочетох-не си заслужава. Та за това се замислих- хвали се тая технология и тоя добив. Защо не се премине Изцяло така.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако не се забравя кой гради питите всеки може да си сметне кога и по колко да слага.Аз градин 9 от 10 на слънчогледа, но аз бях подготвил кошерите само за тази паша.
    За изграждането на един магазин с 10рамки трябва 1/4 от меда в него.Има плюсове много тая работа с рамките, но има и минуси които не са фатални.
    Ако градежа струва една четвърт от меда си почти вътре.

  3. #63
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Нов въпрос ми се наби в тиквата. Колко струва на пчеларя изграждането на цял магазин пити. Не само като разход на мед-нектар за градеж, ами и време през което пчелите ще пълнят ако не градят. Как беше, “най-скъпото нещо на света е времето“.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Щом плащат подобаващо, нека пчеларите боднат цял магазин. Кво пречи. Според мен друг е въпроса пред пчеларите. (с условие, че всеки ще добие 200-400пити). Дали си заслужава да премине на добив на запечатени пити и да изостави добива в тенекий. С всичките плюсове и минуси от това. Досега на 2-3 места прочетох, че си заслужава. Никъде не прочетох-не си заслужава. Та за това се замислих- хвали се тая технология и тоя добив. Защо не се премине Изцяло така.


    Бат Вальо аз писах ако не си Био си заслужава.Виж цената на акация 10.50лв/кг това значи, че ДБ трябва да е цената 20-25лв.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Нов въпрос ми се наби в тиквата. Колко струва на пчеларя изграждането на цял магазин пити. Не само като разход на мед-нектар за градеж, ами и време през което пчелите ще пълнят ако не градят. Как беше, “най-скъпото нещо на света е времето“.


    За коя паша те интерисува? Аз затова по доло писах от цъфтежа на ябълката ако си ме разбрал какво имам предвид

  6. #66
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бат Вальо аз писах ако не си Био си заслужава.Виж цената на акация 10.50лв/кг това значи, че ДБ трябва да е цената 20-25лв.
    Аз пък го написах за Цеко. Да не си играе с по 1 пита. Ами да мисли мащабно, да бодва цял магазин. Сори, трябваше да цитирам май.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да ви кажа честно - няма печалба, като че ли, но всеки си знае.
    Има печалба .
    Ела , лятото на морето с рамчета .

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Щом плащат подобаващо, нека пчеларите боднат цял магазин. Кво пречи.
    Точно тука е „уловката“, цели магазини някой трудно може да изгради и продаде, но какво му пречи на някой колега с вече окомплектовани магазини и корпуси да извади по 1-2 пити от тях и да сложи нови за градеж които после да продаде на добра цена? Восъкоотделянето и без това си е заложено в природата на пчелата...

  9. #69
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За коя паша те интерисува? Аз затова по доло писах от цъфтежа на ябълката ако си ме разбрал какво имам предвид
    От цъфтежа на ябълката си сложил цял магазин с основи? Аз нямам такива паши. Това мога да си го позволя само в слънчогледа. И съм го правил де, в слънчогледа.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Другото което ми хареса е , че не вземат наградени пити /демек не ме ощетяват/.

 

 
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •