Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 15 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 147
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    2017 поради недостиг на магазинни пити на някои кошери допълвах в магазините само с горни летви. В слънчогледа може би 2 (два) пъти по-бавно изграждаха и запълваха далачетата на летвичките сравнено със съседните изградени пити. Това съм го правил, като на 1 магазин изградени пити и допълвам с 1 или 2 летвички.
    Къде е , работната пчела Валко ?

  2. #52
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Къде е , работната пчела Валко ?
    В какъв смисъл? Работят кошерите, но предпочитат да пълнят в изградени пити и тогава да градят празните пространства на летвичките.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Момче , сам си отговаряш на въпроса .

  4. #54
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За това мисля, че се губи от добива в кг. Всеки си знае района все пак. Успех на всички.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Рости , ти колко пити си продал ?
    За целия си стаж са по-малко от десет. Половината от тях миналия сезон от слъчогледа на 12 лв.кг теглено с рамката както си е.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предполагам точно поради неяснотата, колко се губи от добива при градеж фирмата не пуска ценовите листи публично. И донякъде е оправдано. Ще настанат едни сметки едни упреци бла, бла. Всеки си има телефон и може да се обади лично и да се запознае с условията и да се опита да си направи сметката. До колко ще успее е друг въпрос.

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Мойто е около 2,5 квадрата разгъната площ на магазините рамки. Колко килограма био мед ще извадя за един сезон?
    Тази сметка си я правих по миналата година /2016 г./есента и си гладих.....брадата, но миналата - 2017 г. имах 80% загуба на семейства та чак ми изтръпна......брадата. Затуй, че първо го изкарай и тогава ще смятаме.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Не знам защо някой се палят от обявата, тя явно не е насочена към пчелари с малко кошери или такива които тепърва се развиват, иначе не виждам какво лошо имав това пчелар с 200 кошера да „бодне“ по 1 пита в магазина и да му я платят подобаващо?

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Да ви кажа честно - няма печалба, като че ли, но всеки си знае.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Заслужавали си, да градиш пити и после да ги ликвидираш. Това влиза ли в калкулацията. Дай цени да си сравним.
    П.П. Имаш ли разлика в добива от един кошер на който слагаш магазин с изградени пити (само да ги пълни) и кошер който да гради пити в магазина и да ги пълни(слагаш цял магазин с основи). Или ги пускаш между другото по 1-2 бройки на семейство.


    Ако не се забравя кой гради питите всеки може да си сметне кога и по колко да слага.Аз градин 9 от 10 на слънчогледа, но аз бях подготвил кошерите само за тази паша.
    За изграждането на един магазин с 10рамки трябва 1/4 от меда в него.Има плюсове много тая работа с рамките, но има и минуси които не са фатални.

 

 
Страница 6 от 15 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •