Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 151
  1. #51
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз пък да кажа. Българското пчеларство ще върви напред и ще се развива, когато българин-пчелар започне да ходи да изнася лекции по чужбина. А иначе трябва да се радваме на това, което имаме.

  2. #52
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И друго, някой купи ли си мартеници и украшения от масичката на болните деца? Масата им беше 10м след централния вход, в дясно. Срещу магазина за обувки.
    П.П. Щото някви шпецове тук ми правиха забележки миналата година, че не съм изказал за колегата пострадал от наводнението.

  3. #53
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В пчеларството най-оборотната стока е меда и пчелните продукти. Ако някой си мисли, че за една центрофуга и една разпечатваща (които ще купи веднъж в живота си) търговците ще му разпънат маса и столове и ще му въртят бизнес разговори-успех. Нека му направят. Така, че и за двете страни да продадат и купят центрофуга и вана, си е сделка и постижение. Иначе казах, на който не му харесва-да не ходи. Но, въпреки тях има хора, които си водят жените и децата. А това си е постижение.


    П.П. До сега (6-7г посещавам изложението) единственото търсене на мед и пчелни продукти, беше от някакви хора (вероятно фирма), които твърдяха, че купуват ПРОБЛЕМЕН мед.

  4. #54
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Днес изслушах лекциите от първата до последната. Сръбският лектор, доста артистичен и впечатляващ мъж, грабна интереса на аудиторията и го задържа до края. След презентацията на Председателя на Полския пчеларски съюз за проблемите на полското пчеларство, бяха зададени доста въпроси, от които мисля, че ще последват добри инициативи. Всичко беше записано и предполагам скоро ще бъде качено.

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Каква центрофуга искаше да си купиш? Фактура ли не ти дадоха?
    На търговците не им се издават фактури за малки покупки. А защо ? Не видях да са ангажирани с много продажби! До покупка на центрофуга въобще не се стигна, поради различни причини: лоша изработка;не достатъчно знание на продавача какво точно продава ;липса на отношение ;необосновано висока цена.
    Точно поради факта ,че такива неща,като центрофуги се купуват трудно търговците трябва да си дадат малко зор. Отивам с желание да похарча някой лев и няма кой да ми ги вземе ,голям майтап. Кой е губещия?!
    Исках да си взема 20-24 рамкова радиална центрофуга задължително с мотор и по възможност опция за 12V.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Здравейте!

    Посетих изложението в Плевен,но не съм удовлетворен!Нямаше ги фирмите изкупуващи резултата от труда ни !Това ме кара да се замисля:1-дали и колко си заслужава да се занимавам, 2-защо да бият път,като така или иначе ще се натискаме да им го продадем за без пари!
    Повечето предлагат майки,отвотки/био такива?/,чух старци разпалено да готорят в какви програми участват/най вероятно парите от програмите им бяха приоритет/пчелите мнооого назаден план.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Здравейте!

    Посетих изложението в Плевен,но не съм удовлетворен!Нямаше ги фирмите изкупуващи резултата от труда ни !Това ме кара да се замисля:1-дали и колко си заслужава да се занимавам, 2-защо да бият път,като така или иначе ще се натискаме да им го продадем за без пари!
    Повечето предлагат майки,отвотки/био такива?/,чух старци разпалено да готорят в какви програми участват/най вероятно парите от програмите им бяха приоритет/пчелите мнооого назаден план.
    Прав си до някъде с разсъжденията си, но не на пълно. Йот Ги Вал бяха там, на втория етаж, ъгъла до залата за лекции. Миналата година също бяха на изложението, където сега бе Матеев. Явно не си бил наблюдателен. Аз работя с тях, отбих се там и разговаряхме. Срещу тях бяха "Био еллас", както и представители на пчеларското дружество в Плевен - организатори на изложението.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Да те бяха,познавам стила им на работа,конвециален за био,или онези които изкъпупат проблемен! Това ли са от всички 13-14?

  9. #59
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Да те бяха,познавам стила им на работа,конвециален за био,или онези които изкъпупат проблемен! Това ли са от всички 13-14?
    Такова изложение (на купувачи на мед) няма да намериш в България колега.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Да те бяха,познавам стила им на работа,конвециален за био,или онези които изкъпупат проблемен! Това ли са от всички 13-14?
    Не искам да адвукатствам на никой, просто споделих това, което констатирах. Те, имат очи да застанат на среща ти и да търсят контакта с производителя, останалите, вероятно нямат нужда от това, т.е. знаят, че сме със свалени гащи. Днес докато бях при Матеев, станах свидетел на един разговор на висок тон, след което, се заприказвахме и много истини ми сподели, които е логично всеки от нас да стигне до тях с мисъл. Не искам да ги споделям тук, че ще ме апострофират, а аз не бих си замълчал.

 

 
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •