Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 151
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    За аджамии като мен изложението си е добро. За тези, които вече са се нагледали, сигурно е скучно. Поне половината лекции бяха интересни. Сигурно и останалите са били, но времето не стигна. Нови неща не се появяват често, но често панаирите са местата, където се научават, когато се появят. Сверяването на цените не е безполезно занимание. Никаква бутаница нямаше, в кафето и ресторанта цените народни, не като на Агра-та. Каквото търсих - намерих, на добра цена. Пожелавам си и догодина, като отида, пак да науча нещо ново, а изложението да е по-богато.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Колеги,всичко е бизнес,пари,интереси,и к-рви.Нищо лично.Поздрави.

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За аджамии като мен изложението си е добро. половината лекции бяха интересни. Нови неща не се появяват често Каквото търсих - намерих, на добра цена. Пожелавам си и догодина, като отида, пак да науча нещо ново, а изложението да е по-богато.
    Това е добре за наученото ново,само остава да го приложиш практически през този сезон без катаклизми като през миналия.
    А по–добре ще бъде да не чакаш догодина и да научиш нови неща.Новите неща са добре забравени или не прилагани стари/изключвам болестите/.Поразрови тук–там и ще видиш че ще изскочат много неща.
    Намерил си на добра цена/според теб/ необходимите ти неща.Същите ги има и на по ниски цени,с тази разлика, че тук са събрани на куп.Иначе трябва да се търсят в различни магазини,съответно различни градове.

  4. #64
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Завърши и това изложение. Участниците бяха 170 от 16 държави, рекорд досега, НО се налага мнението за тенденция на стагнация в бранша. Без да омаловажавам нито един от лекторите, заслужава си да се гледа презентацията на доц. Пламен Христов.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Ходих на изложението от гледна точка на цените не съм доволен,следя цените на центрофугите и ваните за разпечатване,по скъпи отколкото в магазина на дадена фирма или производител,което ми направи силно впечатление.Дребните неща бяха по евтини,но повечето от нас не отиваме за рамки или хранилки и други подобни.Хубавото е че всичко е събрано на едно място и имаш богат избор.Правя сравнение със други изложения не пчеларски където всичко е по евтино,спрямо магазините или сайтовете им за продаване.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако някой си мисли, че за една центрофуга и една разпечатваща (които ще купи веднъж в живота си) търговците ще му разпънат маса и столове и ще му въртят бизнес разговори-успех. Нека му направят. Така, че и за двете страни да продадат и купят центрофуга и вана, си е сделка и постижение. Иначе казах, на който не му харесва-да не ходи. Но, въпреки тях има хора, които си водят жените и децата. А това си е постижение.
    За съжаление това е действителността за българските търгаши и това им е разбирането за бизнес - единствени и неповторими! Клиента за тях е поредната овца за подстригване! Поради това и не само почти нищо от оборудването ми не е закупено оттук. На една ръка разстояние вниманието, ОТНОШЕНИЕТО и цената са съвсем различни и думата /приказката, уговорката/ все още струват нещо. Поради това, а и не само не посетих изложението в Плавен, а чакам първото такова в началото на април в Сърбия. Успешна година на всички!
    Keep Walking...

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    За съжаление това е действителността за българските търгаши и това им е разбирането за бизнес - единствени и неповторими! Клиента за тях е поредната овца за подстригване! Поради това и не само почти нищо от оборудването ми не е закупено оттук. На една ръка разстояние вниманието, ОТНОШЕНИЕТО и цената са съвсем различни и думата /приказката, уговорката/ все още струват нещо. Поради това, а и не само не посетих изложението в Плавен, а чакам първото такова в началото на април в Сърбия. Успешна година на всички!
    И така ще е докато организаторите не почнат да правят разлика между изложение и базар!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #68
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И така ще е докато организаторите не почнат да правят разлика между изложение и базар!
    Редовият български пчелар по ред причини предпочита(харесва) формата на изложение-базар(ама повече да е базар). От друга страна, предвид разходите по участието в подобно събитие(4-5дни), колко участници(щандове) би имало, ако е само изложба?! И колко пчелари биха отишли да разгледат изложбата и съберат необходимата им информация?! Народопсихология!
    Предпочитам да пия от извора.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Редовият български пчелар по ред причини предпочита(харесва) формата на изложение-базар(ама повече да е базар). От друга страна, предвид разходите по участието в подобно събитие(4-5дни), колко участници(щандове) би имало, ако е само изложба?! И колко пчелари биха отишли да разгледат изложбата и съберат необходимата им информация?! Народопсихология!
    Съгласен съм, че е така. Това обаче предполага друго място и друга организация. Просто изложбената част, лекциите и фирмените презентации трябва да са отделени от търговската. Защото ако си отишъл да си избираш центрофуга, матуратор или друга машина ти ще искаш да седнеш с изложителя, да обсъдите параметрите, цената, срока на доставка. И това на няколко щанда. Това предполага време, място и спокойствие. Съвсем по друг начин стои въпроса ако ще продаваш рамки или амбалаж, или дребно, но оборотно пчеларско оборудване. Трябва ти складова площ и достатъчно място, за да не си ходят купувачите по главите. А сега повечето щандове са на търговци, предлагащи "За всекиго по нещо". Някой може ли да ми обясни например какво правят там щандовете с пчелни продукти??? Те се търсят от потребителите, а не от пчеларите. Едва ли пчелар ще си купи мед и восъчни свещи. Те просто трябва да са в отделна площ.
    Обобщено казано - трябва да се отдели изложбената и информационната част от търговията "на дребно".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз ходих петък и беше меко казано пълно. На 2рия етаж не успях да се кача защото вътре не се дишаше. Разгледахме от вън, пихме едно кафе в мола и си тръгнахме. Нямах нещо конкретно за купуване просто исках да разгледам, да видя нещо ново и интересно да взема някоя визитка но не стана. Трябва организаторите да измислят нещо или по голяма площ или повече дни. Иначе ми е много интересно искам да заведа жената и детето но организацията трябва да е като в белите държави не като в страна от 3тия свят.
    Всяка година ходя защото ми е интересно и защото се надявам да се промени нещо, но винаги оставям крайно разочарован.

 

 
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •