Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 16 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 151
  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Трудно ще се позиционира точно в средата на основата. Ако попаднеш на снимка на цяла основа качи я за подробно разглеждане.
    https://berangkat.briomotor.co/beehi...tion-sheets-2/ Търси я тук.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    На Венер /да си призная не съм го чел скоро/ не бяха ли подобни?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тая технология е доста екзотична и все още малко разпространена. Но тя позволява пълна автоматизация на процеса на обтелване на рамки.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #94
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Аз работя с армирани от 2013 ЛР и съм доволен. Правя го по Венер. Слагам 8 вертикални вместо 10 (както е по стандарт). Не се кривят, защото долната летва е разцепена и основата се движи в нея. Като се разшири от температурата основата слиза в долната летва. Миналата година като ходих да лея основите при Матеев занесох рамки, рамки с монтирани основи, изградени рамки с цел да ги "зарибя". Показвах ги на Светослав, но той не прояви интерес.
    При мене горната летва е 15-16мм дебела и фалца е 2-3мм. Поръчвам основата 214мм и е супер. Около 3-4мм влиза оснвата в долната летва.
    Пчелите я изграждат и за долната летва. Е някои "калпазани" ако няма паша гризат 1см около долната летва. При Венер пише, че слагал 2 щипки отстрани да крепят основата докато я изградят. Видя ми се сложно щипки и слагам точно по средата една добре опъната иноксова тел. После като мина старите рамки през парната централната тел остава. 2017 пробвах за вертикалните телове да сложа инокс (френска 0.40мм), но не се получи добре. Основите леко се разтягаха и провисваха с 1см. Предполагам инокса е гладък и не държи на сцепление. Имам разни идеи как да се справя и с инокса, но е в процес на обмисляне засега.
    Армирам по две основи с мощен трансформатор (24 волта) за 7-8сек. Долната ми летва е 43.5 а старничните 210мм. Така рамката е 435х230мм.
    Долната я кова отдолу към страничните, за да не пречат скобите на разцепената долна основа.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А как (в кой момент) вкарваш армировката в основата?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Атанасов, това е като другия начин. Търсим някакъв по съвременен. За по лесно, а не да става два пъти по - сложно.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Атанасов, това е като другия начин. Търсим някакъв по съвременен. За по лесно, а не да става два пъти по - сложно.
    Да, следих идеята ти. Най-добре армирането да става при самото отливане на основите и навярно метода са го измисли. Сигурно обаче има причини за да не се наложи до сега.

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Аз никого не навивам да работи с армирани. Мене тaкa ми е по-лесно и затова го правя. Мразя да зателвам рамки и така го избягвам. Един път монтирани основите изправени могат да се съхраняват дълго. Имам от 2017 направени и им няма нищо. Аз съм на 10км от Козаревец и съм им носил рамка за армиране, но не проявиха интерес. В момента не знам дали има производител на такива рамки. Аз си ги правя сам. Армирането става както е описано във Венер (за tsc1).

  10. #100
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, следих идеята ти. Най-добре армирането да става при самото отливане на основите и навярно метода са го измисли. Сигурно обаче има причини за да не се наложи до сега.
    Не го ли споменах метода по - горе? Точно така де. Да се поставя тела на барабана в момента в който се полага и восъка, така че да го облива, а след това да минава през валците.

 

 
Страница 10 от 16 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •