Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 136
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    При този резкия дисбаланс в температурите може да се направи сравнение между полистиролните/полистиренните и дървените кошери, т.е. имат ли наистина полистиролните кошери такова голямо предимство в тази част на годината пред дървените?...и при такива повратни аномалии във времето.
    Мисля,че това няма да покаже реалната истина за различния материал на кошерите.Зависи какво е оставено в тези различни по материя кошери октомври–ноември месец.Като жива маса и подходяща храна за тази така наречена от мен ''жива маса''.След това идват още ред нещица,от които зависи как ще иззимува тази''жива маса''.Ама вие си ги знаете де,к,во да ви се натрапвам.
    Моля се от сърце за всички които се страхуват от тази прогноза за трайно застудяване.А оптимистите тук дори подготвят резервни корпуси/фарар/ и магазини,че годината/сезона/ ще е плодовита/плодивит/.Другите ще използват освободените кошери за нови отводки.Така е винаги,в природата празно няма.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    При този резкия дисбаланс в температурите може да се направи сравнение между полистиролните/полистиренните и дървените кошери, т.е. имат ли наистина полистиролните кошери такова голямо предимство в тази част на годината пред дървените?...и при такива повратни аномалии във времето.
    Когато ги отворя след като се стопли времето, ще ти кажа с колко пити пило съм, за да можеш да сравняваш.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Всеки ден увеличават минусите. Бяха - 10, после -15 а днес гледам стигнали до -20 на 1ви март. Ако продължават така ще стигнем сибирските

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    То сибирските температури хубаво ще ги стигнем , дано само не стигнем числената популация на пчелни семейства в сибир !

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    То сибирските температури хубаво ще ги стигнем , дано само не стигнем числената популация на пчелни семейства в сибир !
    Това ще го разберем след няколко дена.

  6. #46
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Пчелите са доста активни вътре в кошерите. И мисля, че 5 дни на минус 15-20 няма да ги сбъркат. А ниските температури ще забавят цъфтежа на овошките и акацията, което мисля е за добре.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Пчелите са доста активни вътре в кошерите. И мисля, че 5 дни на минус 15-20 няма да ги сбъркат. А ниските температури ще забавят цъфтежа на овошките и акацията, което мисля е за добре.


    При нас кумболката е побеляла малко и трябваше да цъфне.Ако измръзне може и да няма паша от кумболки.Ако пък цъфне след измръзвамето ще има паша която ще дойде добре преди акацията.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Пчелите са доста активни вътре в кошерите. И мисля, че 5 дни на минус 15-20 няма да ги сбъркат. А ниските температури ще забавят цъфтежа на овошките и акацията, което мисля е за добре.
    Активни, защото отглеждат поколение, но като застуди и недай си Боже нямат достъп до храна, те тогава ще ги сбъркат.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Пчелите са доста активни вътре в кошерите. И мисля, че 5 дни на минус 15-20 няма да ги сбъркат. А ниските температури ще забавят цъфтежа на овошките и акацията, което мисля е за добре.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Активни, защото отглеждат поколение, но като застуди и недай си Боже нямат достъп до храна, те тогава ще ги сбъркат.
    Дали ти харесва или не, това е реалността. Ако обаче пчеларя е взел мерки, застудяването може да не е фатално, но "Разни хора, разни идеали".

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да би мирно седело, не би чудо видело.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •