Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 136
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Кокичетата са цъфнали!Миналата година кокичетата съм ги отбелязал 07.02.Таз година 01.01 .Дали липата ще цъфне един месец по рано?

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Кокичетата бяха цъфнали още преди коледа и нова година.Важното е докога ще продължава това топло време,което ще излъжи и пчели и дървета.При нас днес започна да се застудява и спрямо вчера температурите са с 5-6 градуса по ниски.Дано се задържи студът и да падне малко сняг.
    Поздрави:Цветан Димитров

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Здравейте!
    Кокичетата бяха цъфнали още преди коледа и нова година.Важното е докога ще продължава това топло време,което ще излъжи и пчели и дървета.При нас днес започна да се застудява и спрямо вчера температурите са с 5-6 градуса по ниски.Дано се задържи студът и да падне малко сняг.
    Поздрави:Цветан Димитров
    При мен дръвчетата са напъпили, така че вече ги е излъгало и тази година ще има само шума. За пчелите не вярвам те си значт работата. На кошерите с мрежестите дъна няма капка конденз, имам 4 отводки с дъно от дъски понеже не стигна инвентара при тях хранилката имаше много конденз, не знам на това колко може да се вярва за наличието на пило, по скоро проблем с вентилацията. Преди няколко дена в хубавото време ходих до гората, леската беше цъфнала и беше пълно с пчели. Иначе сега застудя, но да видим до кога. Навсякъде дават мека цялата зима, а колко ще познаят ще видим скоро.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ник не бързай .
    Това , че пчелите си знаят работата е друг въпрос .

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Това ще е прогнозата във Варна https://www.gismeteo.ru/weather-varna-3421/2-weeks/

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес изпече хубаво слънце, даващо илюзията, че е топло. Прескочих до пчелина и влизайки, половината кошери се облитат, другите плахо поглеждат от прелките. Докато стигнах до средата на пчелина и голям облак закри слънцето. Застудя изведнъж. Пчелите, която където беше кацнала/ на глухарче, на камъните и плочките върху капаците, предполагам и из въздуха/ там си и остана. Стана само за минути.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 17.01.2018 в 15:19.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Лошо е това. Колега на по-високо ми сподели, че и при него е станало така. Тук е ниското е яка мъгла. Въобще не се е вдигала и е доста студено. Гледайки прогнозата си мисля че зимата започна.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Днес изпече хубаво слънце, даващо илюзията, че е топло. Прескочих до пчелина и влизайки, половината кошери се облитат, другите плахо поглеждат от прелките. Докато стигнах до средата на пчелина и голям облак закри слънцето. Застудя изведнъж. Пчелите, която където беше кацнала/ на глухарче, на камъните и плочките върху капаците, предполагам и из въздуха/ там си и остана. Стана само за минути.
    На глухарче ?
    Дончев , след два месеца ще ядем попарата .

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    На глухарче ?
    Дончев , след два месеца ще ядем попарата .
    Дааа, на глухарче. При мен не е спирало да цъфти глухарчето. Не е като през другото време обилно и едро, но го има.

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •