Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 136
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Най-ниската измерена температура за изминалото денонощие е била -22 в Стара Загора по данни на НИМХ.
    Не знам къде са я мерили, но моя термометър има памет и по-ниска температура от -10,6 не е отчел. Обикновено има разлика от два градуса между него и температурата извън града. Тоест за мен не е било по-студено от -13 през изминалата нощ.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Термометъра при мен на сянка показа едва-едва минус -10,а по тв и синоптик -16......Заплануваните разходи (след прогнозата),но не вложени, на енергото и топлофикация си ги плащаме...за статистиката остават прогнозните по-високи стойности.....Демек,ако прогнозират -20*С,теца предвижда да изгори 20т въглища или газ,но фактически разхода за ден е 14-15т , но в сметките се отразява прогнозния разход...........Така че по изгодно (за някой) е прогнозата лекинко да се завишава...

  3. #73
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    При нас е +3 и сняг до колене,едвам стигнах до пчелина.Три хубавци са издумкали кило питка сложена малко преди студа.Цъфнали отгоре като тъмен облак и добре че иимах в уазката пълни пити с мед.Рязах уши с подръчни средства...ама нейсе свърших работа.

  4. #74
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    IMG_20180301_070352.jpg
    В 7 сутринта.

  5. #75
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не знам къде са я мерили, но моя термометър има памет и по-ниска температура от -10,6 не е отчел. Обикновено има разлика от два градуса между него и температурата извън града. Тоест за мен не е било по-студено от -13 през изминалата нощ.
    Предполагам в Метеорологична обсерватория - Ст. Загора. Нормално е термометри в близост до обитаеми жилищни сгради да отчитат по-високи стойности.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Видин осъмна с нови 25 см сняг.
    Keep Walking...

  7. #77
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Като го гледам тоя сняг и студ навън лошо ми става пак ще има загуби само незнам колко.
    Е вече знам колко,днес ходих на единия пчелин, масово се облитаха и изкарваха подмор, 20% от кошерите загуби за тази зима към момента, и като гледам подмора на останалите който изкараха по 2 шепи пчели на кошер ако хване същия студ пак и са си заминали

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колеги някой има ли запаметено инфо или къде да погледна за времето от 10.02.- 25.02.2018.
    п.п. Благодаря предварително.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    https://www.accuweather.com/bg/bg/bl...monyr=2/1/2018
    Въведи населеното място което те интересува. Температурата е във Фаренхайт.

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Аз използвам този сайт https://m.sinoptik.bg/sofia-bulgaria-100727011/10-days
    Доста точно показва температурите. По подразбиране ти показва населеното място по IP.

 

 
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •