Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Здравейте колеги.Някой използвал ли е спиртен извлек от Змийско мляко/Чистотел/,да го дава със сиропа за лечение на пчелите.И ако има такива нека да споделят.И как го дават в сиропа.Предварително му благодаря.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Как би се отразило на пчелите, ако им се добавя в зимното подхранване - клеева тинктура. Дали би повлияло така както при човек?
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Как би се отразило на пчелите, ако им се добавя в зимното подхранване - клеева тинктура. Дали би повлияло така както при човек?
    Логично е да не им действа въобще. Като се има предвид, че дъвчат чист клей и ходят по него.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2018
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Мездра
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Змийско мляко /Чистотел.
    Ускорено развитие.
    Аскосфероза,Ноземетоза,Вар иатоза,Европейски и Американски гнилец.
    Начин на приготвяне.В 2литра вряща вода се слагат 6 СЛ.от Змийското мляко.Ври 5 мин.Отнема се от огъня,и се оставя да престой 8 часа.Прецежда се и се пръска в кошера по-стените,дъното ,и м/у рамките.Може да се пръска по-пчелите и закритото пило,без откритото пило.Прилага се пролетно време.
    Привет! И аз чувах, че тази билка има приложение при борбата с вароатозата. Тъй като съм начинаещ пчелар обаче (в събота живот и здраве ще заселя първите си кошери) има две неща, които не са ми ясни:

    1. Ако не може да се пръска откритото пило, това означава ли, че може да се пръска само в определени месеци, когато няма такова. Ако да, кои са тези месеци...аз бих предположил наесен, към края на октомври, преди зазимяването, че трябва да се третира само...
    2. Дали би могло да се третира както с мравчената киселина, т.е. да се сипе настойката в изпарител. Дали това би засегнало откритото пило?

    Поздрави,
    Добри

    EDIT: сега видях, то си пише, че се третира напролет, но тогава не трябва ли да има вече открито пило, нали майката започва да снася около 21 Януари?

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •