Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 203
  1. #171
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това е готино, а и вярно. "Българинът е муха със самочувствието на аероплан"
    Ае тарикат това ще го кажеш ли и за Българските деца, които всяка година носят по Една торба с медали от Международни Олимпиади по Математика, Физика, Биология... Ако си биеш тиквето у земътъ, си е твой проблем. Ма айде да не ни изкарваш помияри.

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ае тарикат това ще го кажеш ли и за Българските деца, които всяка година носят по Една торба с медали от Международни Олимпиади по Математика, Физика, Биология... Ако си биеш тиквето у земътъ, си е твой проблем. Ма айде да не ни изкарваш помияри.

    Да има 20% добър материал. За останалите е видно.
    пп. теб ще те пиша в първите 10%.

  3. #173
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да има 20% добър материал.
    Нека не се надценяваме. Вероятно са били 10-15%, но днес 10% от тях вече са материал в други общества (където живота е по-справедлив), а на останалите тук не им се занимава.
    Проблема ни е, че всички знаем за тези 90% (навсякъде по света са по 80-90%), обаче в България 100% от хората си мислят, че са от тези 10%.

  4. #174
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Атанасов и аз като тебе ще наруша изказването си, че няма да пиша.
    Та отговори ми, когато сложиш палец харесвам под мнение, че е нямало робство, трябва ли да го казваш открито?
    От къде знаеш, че съм образован, може да лъжа...
    Колега изчел съм повече книги от целия клас на 13 годишната ми дъщеря, че като се замисля може повече да е от всички 13 годишни в училището им...
    Та историята ми е била слабост винаги, та ти си направи извод дали бетонната ми глава е поела нещо...
    Аре със здраве, и весели празници!
    Стига сме се дърлили, че ми писна!

  5. #175
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ае тарикат това ще го кажеш ли и за Българските деца, които всяка година носят по Една торба с медали от Международни Олимпиади по Математика, Физика, Биология... Ако си биеш тиквето у земътъ, си е твой проблем. Ма айде да не ни изкарваш помияри.
    Е, тука трябва да се направи разграничаване. Защото наистина децата ни носят по една торба медали и вместо това да доведе до някакъв напредък, чрез огромни стимули, то ние/властта/ се държим именно като помияри. Ще дам един пример, който ми се е набил в главата. 94 година всички я помним - защо? Бяхме четвърти по футбол. Каква еуфория беше. Награди, пари. На михайлов/ пиша го с малка буква нарочно/ подариха кола колкото си спомням. Та така. По същото време бяхме и четвърти и по математика. Децата наистина донесоха торба с медали. И какво направиха гордите българи за тях - нищо? Какво направиха футболистите след това? Нищо. Какво направи михайлов/пиша го с малка буква нарочно/ след това? Нищо. А, да. Присади си косми на главата. А децата? Децата продължават да носят торби с медали. А какво правят нашите патриоти/помияри? Нищо? Показват им терминал 2. Не. Те сами го виждат, защото като се обърнат назад и нищо не виждат. Тук там някой и друг българин и тук там някой българин, който се прави на турчин. Ето затова сме помияри и още по големи помияри ще ставаме. Защото как не застана един там горе и да каже СТИГА? Защото пак ще дам пример. На екскурзия съм. Обявяват българската група и отзад френската се изсмиват. Абе простаци френски? Вие с какво бяхте по - добри от нас? Че нашата група стоеше мирно и тихо, а техния гид ги гонеше като овце и викаше като овчар. Е затова сме така, че няма кой да каже СТИГА, а се държат като български лордове/ватмани. Защото вместо да сме лъвове/знамето/ сме помияри.

  6. #176
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "„Мисля, че е крайно време да се спре запушването на устата на сериозната и истинска наука. И още нещо: много важна е ролята на образованието. Защото колкото по-необразована е дадена група хора, толкова по-лесно тя се управлява“, заключава доц. Йорданка Бибина."



    "Възможно ли е всичко това да е било градено при робство?"Терминологичната война между по-храбрите историци и някои български националисти започна още през 2009 година, когато в серия интервюта и свои публикации проф. Кръстьо Манчев от Института по балканистика при БАН пръв се осмели да изрече какво точно е „робство” и да докаже с научни факти, че в „космополитната Османска империя такова нещо не е имало“. В резултат авторитетният балканист тутакси бе засипан с огън и жупел под формата на отворени писма и заплахи от страна на различни националистически формации. Тезите му бяха окачествени като „циничи“, „атибългарски“ и „антинаучни“, а самият той беше обвинен, че се е поставил в услуга на „външни, враждебни на българщината интереси“. През 2011 година проф. Манчев повтори пред Дойче Веле: „Раята е била зависима, но зависимост и робство са две различни неща. Раята не е била роб. Роб е онзи, който няма собственост, той е собственост на някого, докато нашите селяни са имали собствени ниви, дворовете им са били пълни с челяд и със стока, притежавали са имоти и са пътували по света. Османската империя се е простирала от Диарбекир до Виена, не е имало никакви граници. Нашият българин е можел да бъде в Букурещ, в Смирна, можел е да отвори дюкян, да развива някакъв занаят, да търгува. Имали сме много богати хора. Идете в Копривщица, погледнете старата част на Пловдив - възможно ли е това, което виждаме там, да е било градено при робство?”.

    пп. понеже знам че не отваряте линкове.
    Да. Точно затова не сме били роби. Не сме имали граници. Те са ни смятали вече не като отделен народ, а нещо от тях. Това е разликата, че роба стои в килията или наоколо, а нашите са се "разхождали" навсякъде, но вече като част от друга структура и изпълнявайки други нареждания.

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ето такива патриоти сте, само незнам имате ли тениски.



  8. #178
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Да вметна и едно предупреждение. Не използвайте обидни думи.

  9. #179
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не изгледах целия материал, но превъртях колкото да чуя, как всеки от участниците заяви, че Е имало робство - имали и документи как били продавани българи по европейските пазари за роби, роби са били хора от всякакви етноси, разказват и за пътищата, по които се движели робските кервани и т.н. Обаче в крайна сметка и те, и института по балканистика при БАН доказали с научни факти, че "в космополитната Османска империя такова нещо не е имало". Значи - имало робство, ама понеже международно утвърдения термин за обозначаване на режима бил нещо си, ще трябва да кажем, че нямало робство.

    Ами пишете ме луд - няма друг начин. Или аз съм луд, та ми се привижда очевадно извъртане на фактите - или вие сте луди и не виждате, че извъртате фактите. Не разбирам - заклевам се. Както обяснява, че имало роби и изведнъж стига до заключението, че нямало робство.

    п.п. но какво ли се учудвам, като знам как в днешно време се отричат и репресиите на режима - свидетел съм бил как беленчани отричат за концлагера на острова. Но за сметка на това пък същия този европейски интелектуален елит с международните утвърждавания, ръкопляска два мандата на г-жа червена святост - изобщо ..... за да не е побъркан света, по- добре да съм побъркан аз. Са жертвам. :Д
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #180
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    То и комунизъм не е имало в България,ама вече го кръстихме този обществен строй. Та и с робството така.

 

 
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •