Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 21 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 203
  1. #131
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Много е лесно. “Да“ или “Не“. Със същата лекота, с която наричаш част от Българския народ “планктон“.

  2. #132
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    к,апчене Монтана
    Това е станало преди 150 години а някои го отричат а имаме 25 години преход а по нататък

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитирането на военновременни ужасии може да продължи безкрайно, из произволни точки на географията на света, относно разни народи, включително такива, днес известни с демокрация и толерантност. Американците, избиващи индианци и купуващи роби, сега са първи по претенции за свобода и демокрация. Това ,че по нашите земи е имало кланета, никой никога не го е отрекъл, както не е отрекъл и кланетата, състояли се по други земи. Състоят се и днес - например в Ислямска държава. Спора се води дали това, което наричаме турско робство, е такова. Опитвам се да ви обясня, че това, което е било у нас, е било същото горе-долу и в останалите империи по света. Пък вие, като искате, го наричайте робство. . А то си е просто имперските реалности по време на феодализма. Робовладелските общества вече са били останали в миналото - в античността и в Римския свят. Германците са клани от римските легиони на поразия, а после са решили, че са наследниците им, а не , че са били роби /каквито всъщност наистина са били/. Но българина си иска робството и не си го дава, то е неговото оправдание за сегашната реалност. С робска психика далеч не се стига, както и сегашната действителност го доказва. А историята би могла да се напише и по друг начин, далеч по-достоен - за един народ, част от една империя, дал на империята известни личности, населявал най-процъфтяващата област на империята и след разпада и веднага създал просперираща държава. А ние - роби, та роби. Гордейте се с робството си тогава, аз поне не искам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Официално юго-източната ни съседка е спомената като Турция през 1923г, след разгрома на Османската империя в Първата световна война и Лозанския договор. Реформатора Ататюрк налага новото име на държавата, като част от плана му да скъса с всико старо.
    А какви са тези? Нарочно пропуснах да попитам в първия си пост.

  5. #135
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    к,апчене Монтана
    Подобна дискусия въобще не тябва и да има.То днес несме ли роби в собствената си страна

  6. #136
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А какви са тези? Нарочно пропуснах да попитам в първия си пост.
    Извинете, не ви разбрах ... кои какви са?

  7. #137
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от cvetan Виж публикацията
    Подобна дискусия въобще не тябва и да има.То днес несме ли роби в собствената си страна
    Вие ако искате да сте роб - бъдете! Аз не съм! Вярно е, че ме подтискат трите прасета, но в момента, в който спра да виждам светлината в тунела си хващам бухчата и отлитам .... на запад. Естествено не и без любимите ми томове на Гогол.

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Агро, 500 години робство са голям срам, срам който няма как да се изтрие от историята. Но да тръгнат да ми обясняват, че Османлиите били просто едни властващи люде над нашата територия и народ, аре няма нужда!

  9. #139
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Агро, 500 години робство са голям срам, срам който няма как да се изтрие от историята. Но да тръгнат да ми обясняват, че Османлиите били просто едни властващи люде над нашата територия и народ, аре няма нужда!
    А какви са били?
    Срам, срам от какво? Вас срам ли ви е, когато съседа ви извади повече мед от вас? Или когато загубите на шах от по-добър опонент.

  10. #140
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    к,апчене Монтана
    За теб това може да е решение но за останалите тук.

 

 
Страница 14 от 21 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •