Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 151
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ами..и,какво да ти кажа? Загробих ги,на 2,5м дълбочина.И...и, и започнах отначало,от 0.
    Почетох,питах,чиракувах.Ку дисах 2бр.една година,но вече не се чудех защо се връщат брашнени при липса на прашец,или защ осе ровят и носят стърготини.Така досега.
    А ти не се обиждай и не се сърди.Понякога шегите помагат повече.А и въпросчето ти беше предизвикващо за шега.
    Успех ти желая и по-бързо преминаване на този период на нелогични въпроси.



    Дано си ги посипал с негасена вар иначе няма да има ефект.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Дано си ги посипал с негасена вар иначе няма да има ефект.
    Минаха много години,далечната 1974_75г. Сега пак са на същото място оттогава,но не съм допуснал това заболяване повече.Всичко мина през огън и натриева основа/кезап/.

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Докато съм в периода–още един такъв въпрос.Мислих,че имаше и логика в моя въпрос.В сухо и топло лято видях как,врапчета се "въргаляха" в прахта и ми хрумна – дали пчелите не го правят поради опаразитенос?А за "въпросчетата".Сигурно,ак о бяхме в друга тема–щях да прочета между редовете.Винаги съм "за"шегата,но ние новобранците се притесняваме за въпросите.И за отговорите ли,да се притесняваме?

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Докато съм в периода–още един такъв въпрос.Мислих,че имаше и логика в моя въпрос.В сухо и топло лято видях как,врапчета се "въргаляха" в прахта и ми хрумна – дали пчелите не го правят поради опаразитенос?А за "въпросчетата".Сигурно,ак о бяхме в друга тема–щях да прочета между редовете.Винаги съм "за"шегата,но ние новобранците се притесняваме за въпросите.И за отговорите ли,да се притесняваме?
    Ако имат паразити/акари/ щеше да ги видиш.А те не са се въргаляли в ярмата,а са търсели протеините които им липсват когато нямат прашец или перга в кошера.Наблюдавал съм пчели да се ровят в пресни стърготини.Хареса им нещо,грабват го и одма.На другия ден нямаше нито една в стърготините.Никога не се притеснявай да задаваш въпроси,смислени.Също и от отговорите.Но винаги имай едно на ум-че някой отговор може да те подведе и да ти изиграе лоша шега.Трябва да свикваш и да отсяваш житото от плявата.Успех!

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    106
    Привет на всички, от около един месец чета и гледам клипове относно отглеждането на пчели, работя пет дни в седмицата, чудя се ако пробвам с няколко кошера в свободното си време, дали ще успявам да се справя, и на какво разтояние най-много трябва да са кошерите от домът ми, за да мога да ги обслужвам пълноценно и навреме, понеже живея в София, и ще трябва да ги разположа извън градът, родом съм от Пазарджик, но това разтояние ми изглежда голямо за отглеждането им, и то за начинаещ като мен , благодаря Ви предварително.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Привет на всички, от около един месец чета и гледам клипове относно отглеждането на пчели, работя пет дни в седмицата, чудя се ако пробвам с няколко кошера в свободното си време, дали ще успявам да се справя, и на какво разтояние най-много трябва да са кошерите от домът ми, за да мога да ги обслужвам пълноценно и навреме, понеже живея в София, и ще трябва да ги разположа извън градът, родом съм от Пазарджик, но това разтояние ми изглежда голямо за отглеждането им, и то за начинаещ като мен , благодаря Ви предварително.
    До къде стигна с четенето и с клиповете?

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    106
    Прочетох книгата на Боян Първулов " Уроци по пчеларство ", относно клиповете съм гледал двайсетина, на тематика: как се зазимяват, подхранване през януари-фвруари, изваждане и цетрофугиране на меда, пръскане срещу вароатоза, все още не мога да схвана напълно как да предотвратя отводките, а и колко е периода на честите посещения по време на пашата, едни казват от април до юни, други от май до юни и най вече, ще смогвам ли да се опрвям само събота и неделя, или ще се налага ходене и през работните дни.

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    все още не мога да схвана напълно как да предотвратя отводките,.
    Тук нещо не е както трябва. Искаш да кажеш - роенето?

  9. #109
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    106
    Да, за роенето става въпрос.

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Да, за роенето става въпрос.
    Аз съм половин крачка,пред теб.Бързай....бавно!Едва ли,ще можеш да получиш,бързи и адекватни отговори.Продължавай да се образоваш.Материали и възможности много и след известно време,ако силното желание и любов към живота на пчелите все още го има,до голяма степен,ще си отговориш сам.Успех ти желая!

 

 
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •