Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 151
  1. #61
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Даже имах семейство с 3 междурамия и пак изкараха зимата без проблем.При мен зимуват на два корпуса,отворено мрежесто дъно,отворен долен вход и отворена прелка на първия корпус.Пролетта пак се развиват нормално.Най важното е да имат гориво.При мрежестото дъно най много се кефя на чистотата в кошера.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Даже имах семейство с 3 междурамия и пак изкараха зимата без проблем.При мен зимуват на два корпуса,отворено мрежесто дъно,отворен долен вход и отворена прелка на първия корпус.Пролетта пак се развиват нормално.Най важното е да имат гориво.При мрежестото дъно най много се кефя на чистотата в кошера.
    Да на същото мнение съм, даже миналата година 7 кошера ги оставих и пролетта на мрежа и се развиха идеално.

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Здравейте.Начинаещ съм и за това,моля да ми простите някоя грешка или неточност!Ще понеса и малко присмех.Нека той е награда за колегите,които ще ми отговорят.Това,че днес носят обилно прашец,значи ли че,в кошера няма.

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравейте.Начинаещ съм и за това,моля да ми простите някоя грешка или неточност!Ще понеса и малко присмех.Нека той е награда за колегите,които ще ми отговорят.Това,че днес носят обилно прашец,значи ли че,в кошера няма.
    Не означава, че няма прашец. Складират винаги когато могат. Колкото повече, толкова повече

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравейте.Начинаещ съм и за това,моля да ми простите някоя грешка или неточност!Ще понеса и малко присмех.Нека той е награда за колегите,които ще ми отговорят.Това,че днес носят обилно прашец,значи ли че,в кошера няма.
    Ще видиш пролетта когато има изобилие от пашец, как ще задръстят всчко с него. Ще имат много повече от необходимото и пак ще вкарват. Така е и с меда, точно за това го гледаме

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Радоев казва че,на пролет,когато има пило и времето е променливо и хладно–междурамието може да се намали.Ще има ли последици за пилото и какви?

  7. #67
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Радоев казва че,на пролет,когато има пило и времето е променливо и хладно–междурамието може да се намали.Ще има ли последици за пилото и какви?
    А, Радоев не го ли е разяснил, точно там където е казал това?
    Ако се намали, ще се уплътнят разстоянията, ще има един пласт пчели, а другите ще се разпределят по други важни места/затопляне на повече пило, вместо изяждането му или простудяване и от там заболявания/и по този начин увеличават обема на гнездото.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Радоев казва че,на пролет,когато има пило и времето е променливо и хладно–междурамието може да се намали.Ще има ли последици за пилото и какви?
    Нека първо уточним какво е междурамие.
    Това е пространството между две съседни рамки. Като се има предвид, че на рамките има ховманов уширител, било то направен на самата рамка или допълнително поставен, който има за цел да не позволява двете съседни рамките да се доближат прекалено много, за да могат свободно да се придвижват пчелите по тях. Няма как да се намали междурамието.

  9. #69
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нека първо уточним какво е междурамие.
    Това е пространството между две съседни рамки. Като се има предвид, че на рамките има ховманов уширител, било то направен на самата рамка или допълнително поставен, който има за цел да не позволява двете съседни рамките да се доближат прекалено много, за да могат свободно да се придвижват пчелите по тях. Няма как да се намали междурамието.
    А, ако няма такива, точно за да може да се прави това? Точно това е имал предвид Радоев.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нека първо уточним какво е междурамие.
    Това е пространството между две съседни рамки. ...
    Пространството между две съседни пити. По спомен 12,5 мм.

 

 
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •