Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 359
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    За мен също, в смисъл мога когато реша и не обичам натоварените дни на изложения, затова попитах.

    Аз съм един брой, да се включва още някои и да се разтъпчем.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Цитат Първоначално публикувано от galin_f
    За мен също, в смисъл мога когато реша и не обичам натоварените дни на изложения, затова попитах.

    Аз съм един брой, да се включва още някои и да се разтъпчем.
    Аз също мисля да ходя в петък, дайте някакви телефони на ЛС да се запознаем и уговорим.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Със сигурност участвам, петък ми е предпочитания ден, но и другите ме устройват.

    Тази седмица забягвам от цивилизацията и няма да мога да следя темата. Затова ще си дам тел. на ЛС за да не се губи комуникацията ако има нещо за разискване. Понякога не отговарям за известно време или съм извън обхват при такива забягвания, но в последствие се свързвам с които ме е търсил.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    Колко по-добри са цените от тези на магазина ? Примери ?
    Заслужава ли си 350 км от гледна точка на покупки или ще наблегнем на разходката, хапването и течното гориво
    Money never sleeps.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Е там поне може да се договориш (но трябва да вземеш количества).

    От София ще има ли организиран транспорт?

    Вероятно ще пътуваме с кола, в петък (най-ненатоварено. Но като сметнах газта 70-80лв, нещо ни спадна ентусиазма
    Комбина обаче се ядва.

    Къде точно се намира (адрес)?
    От жп гарата далеч ли е?

    ПП: За колко часа може да се разгледа?

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    От ЖП-гарата-50метра
    от автогарата-5метра

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката

    Пчеларски изложения в ПЛЕВЕН

    Предлагам при добро желание да се видим на срещата в Плевен. Уговоркиет да си ги правим чрез ЛС за ден на присъствие. А пропо дали някой знае теми на семинарите?

    Моля модераторите ако сметнат за необходимо че темата е спамеща да я преместят в подходящия раздел и да ми драснат едно ЛС. Благодаря предварително.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393

    Re: Пчеларски изложения в ПЛЕВЕН

    Цитат Първоначално публикувано от Краско
    А пропо дали някой знае теми на семинарите?
    Предварителна съпътстваща програма:
    Петък: 10:00 ч. - Откриване на изложението
    10:30 ч. - Пресконференция на организатори и официални лица - Лекция от МЗГ и ДФЗ;
    Лекция Балканската федерация на пчеларските съюзи, Апиславия и Апимондия. Лектор проф. Кристиян Константинеску (Румъния);
    Изкупуване на пчелни продукти. Пазари. Лектор: Драгомир Драганов - Блог на сдружение за биологично пчеларство. Представяне промоционални програми за България на ЕС Концепция за популяризиране на българския био мед. Тенденции за организиране и пазарна реализация на биологичното пчеларство. Себестойност на пчелните продукти - Възможност за закупуване на пчеларско оборудване и инвентар с помощта на Прокредит банк.
    9 февруари (събота) 10:00 ч. - Селекция и майкопроизводство в Р. България Лектор: доц. Пламен Петров;
    Проблемни болести по пчелите и методи за тяхната профилактика и лечение в Турция. Лектор: проф. Ибрахим Чакмак;
    Прилагане на стимулиращи вещества в пчеларството. Лектор: доц.д-р Иванка Желязкова;
    Лекция – “Паразитози по пчелите и връзката им с вирусните инфекции” Лектор: - доц. д-р Калинка Гургулова, двм - НДНИВМИ;
    Лекция „Въпроси и отговори по здравеопазването на пчелите”;
    Лекция - Практическа употреба на немските храни за пчели Apiinvert, ApiFonda ApiPuder и заместителя на прашец Фитбий;
    Нови форми за реализация на пчелни продукти Лектори: Стефан Стефанов и Генадий Максимов – Русия
    10 февруари (неделя) Лекция "Пчелните продукти в поддържане и укрепване на човешкото здраве". Лектор: д-р Евгени Петков;
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч
    ПАРТНЕРС ЕКСПО

    СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА

    8 февруари /петък/

    10.00 ч. - Откриване на изложението

    Министър - д-р М. Найденов

    Обл. управител - Ив. Новкиришки

    10.30 ч. - Пресконференция на организатори и официални лица

    11.00 ч. - „Национална програма по пчеларство за периода 2011-2013 година. Кредитиране от ДФЗ”

    лектор: Силвия Василева – нач.отдел „Животновъдство и генетични ресурси” – Министерство на Земеделието и храните

    лектор: Мариета Нейкова – държавен експерт отдел „Животновъдство и генетични ресурси” – Министерство на Земеделието и храните

    12.00 ч. - Лекция „ Балканска федерация на пчеларските съюзи , Апиславия и Апимондия”

    лектор: проф. Кристиян Константинеску - зам. председател „Апиславия”, председател на БФПС и директор фондация „Апимондия” – Букурещ (Румъния)

    13.00 ч. – „Изкупуване на пчелни продукти. Пазари”

    лектор и модератор: Драгомир Драганов – председател на Асоциация на Преработватели и търговци на пчелни продукти

    13.30 ч. – „Нови форми за реализация на пчелни продукти”

    лектори: Стефан Стефанов и Генадий Максимов (Русия)

    14.00 ч. - Блог на Сдружение за Биологично пчеларство

    „Популяризиране на промоционалните програми в пчеларския сектор”

    Отдел „Промоционални програми” ДФЗ

    „Концепция за популяризиране на българския био мед”

    лектор: Петко Симеонов

    „Тенденции за организиране и пазарна реализация на биологичното пчеларство”

    лектор: Димо Димов

    „Себестойност на пчелните продукти”

    лектор: инж. Илия Цонев

    модератор: Димо Димов – председател СБП

    16.00 ч. - Възможност за закупуване на пчеларско оборудване и инвентар с помощта на Прокредит банк

    модератор: Пламка Петрова-Григорова

    организатор: Прокредит Банк – България АД

    17.00 ч. – „Прилагане на пчеларството в областта на туризма „Пътят на меда – животът на пчеларството”

    лектор: Йонел Тоган – зам.председател на Ротари клуб – Костанца (Румъния)



    9 февруари/събота/

    10.00 ч. - Селекция и майкопроизводство в Р България

    лектор и модератор: доц. Пламен Петров – председател на Национална Развъдна асоциация по пчеларство

    11.00 ч.- „Проблемни болести по пчелите и методи за тяхната профилактика и лечение в Турция”

    лектор: проф. Ибрахим Чакмак (Турция)

    „Прилагане на стимулиращи вещества в пчеларството”

    лектор: доц.д-р Иванка Желязкова, Аграрен факултет на Тракийски университет - Стара Загора

    “Паразитози по пчелите и връзката им с вирусните инфекции”

    лектор: доц. д-р Калинка Гургулова, двм – НДНИВМИ- София

    Дискусия „Въпроси и отговори по здравеопазването на пчелите” с участие на лекторите

    модератор: д-р Иван Панчев

    орг: Областен пчеларски съюз- Плевен и „Примавет”- София

    15.00 ч. - „Практическа употреба на немските храни за пчели Apiinvert, ApiFonda, Api

    Puder и заместителя на прашец Фитбий”

    лектор: Калоян Кисов

    организатори: „Бий Голд” и „Аписелект - Кисови”

    16.00 ч. - „Организация и обучение по метода на инструментално осеменяване на пчелни майки със съвременно оборудване и използване на специални технически средства”

    лектор и модератор: Кирилл Богомолов – ръководител опитно-конструкторско бюро „Аписфера-М” (Русия)

    17.00 ч. – „Технология за ревитализация на водата на Йохан Грандер, технология за биоинформационен трансвер на Пенергетик, биофотонна технология на Хакакел”

    лектор: Пламен Аспарухов



    10 февруари /неделя/

    09.30 ч.- Освещаване на пчелни продукти и водосвет по случай Св. Харалампий – Празник на българските пчелари



    10.00 ч. –„Пчелните продукти в поддържане и укрепване на човешкото здраве”

    лектор: д-р Евгени Петков- апитерапевт

    организатор: Национална научна асоциация по биологично пчеларство и апитерапия – Марко Вачков

    11,30 ч. – Официално награждаване на децата отличени в конкурса „Пчеларството – Екология и плодородие, пчелният мед – здраве и дълголетие”

    12.30 ч. – Официално награждаване на участниците. Връчване на приза „Най-проспериращ млад пчелар на България през 2012”. (Съвместно с Фондация „Еврика”)

    13.00 ч. – Заключителна пресконференция на наградените фирми и пчелари
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    1

    плевен

    колеги утре сутрин пътувам, мога да взема 2 -3 човека
    от софия съм, връщам се събота след обед

 

 
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •