Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 36 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 359
  1. #81
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Всичко ще си дойде на мястото ,но с времето и конкуренцията . тази година много пчелари предпочетоха истанбул и белград за посещение.нашето си е пазар за съжаление .при интерес мога да пусна как някои фирми имат различни цени по адрес и в плевенския пазар.предполагам всеки е имало такива проблеми

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами така ще е, когато 2-3 ма човека, работещи и по програмите - организират изложението.
    Малка площ, при положение че нагоре има място по етажите, тясно, блъсканица, задух, не се диша. Отвън - пазар. Не е нужно това да се прави посред зима, нека да е при по топло време и в някой парк, както е в Белград.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    А вие какво очаквахте?
    Радвам се, че все повече хора започват да осъзнават грозната действителност.

    Към “joromainata”- ето ти инфо. В Пловдив такава мрежа можеш да намериш в железарията на Събота-пазара, на ъгъла срещу училище “Иван Вазов”.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ееей се сте недоволни бе, и в НДК да го направят и само с вратовръзки да пускат вътре, пак ще мърморите. Един ще иска лято, друг ще иска зима. Ами приемете нещата такива каквито са, най-накрая. Остава някой да се оплачи, че петъка валя дъжд, или нямало къде да се паркира може би. Хора, къщи, салтанати, панаир като панаир. Изложителите искат да спечелят, голямата част от посетителите искат да спечелят, предполагам и организаторите искат да спечелят. Е, как да бъде иначе? В петък от 14 до 16 ч. - нормално , хора всякакви, имаше и пчеларки , имаше и достолепни хора си купуваха туй-онуй, имаше и момчетии дето ще стават пчелари, те пък пазаруваха направо по списък :D Фирмите с голямо Л си държат яки цени, ама и нашего брата не му пука и купува яко, амчи тъй де, парите трябва да са в оборот. В съботата ясно как е, ама те на повечето хора точно туй им харесва, и спецовете ги знаят тия работи. Така че правете базари, пазари, панаири, изложения и кой каквото му харесва, колкото повече - толкова повече.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Абе няма угодия!
    Добрата новина е, че догодина много разочаровани потребители няма да присъстват и така навалицата ще бъде по-малко...
    Хората обикновено остават разочаровани, когато имат някакви свръхочаквания. Тези, които са дошли за първи път, ги разбирам донякъде, защото може би са си представяли едно, пък то излязло съвсем друго. Но да идваш всяка година и всеки път да оставаш разочарован от условията, това не го разбирам.
    Не било изложение, а пазар! Разбира се, че е пазар! Ако някой е отишъл на изложба, за да види нещо революционно ново, загубил си е времето. В пчеларството кажи речи всичко вече е измислено и едва ли скоро ще има нещо принципно кой знае колко ново. Живеем във високотехнологично време. Светът вече е едно голямо село, дет се вика. Всичко може да се намери и види в интернет. А четящите този, пък сигурно и другите форуми, са видели в мрежата, пък и на живо какво ли не, та едва ли нещо на това, и на което и да е друго изложение може да им вземе акъла. Е, друго си е да видиш някои неща на живо, да ги помиришеш, да ги пипнеш... Пък и ако си от далече не винаги е оправдано да биеш толкоз път заради едното пазаруване на неща, които можеш да си купиш и от по-близо, макар и на малко по-висока цена.
    Продавало се навън направо от камиони? Е, и какво от това? Какъв ви е проблемът?
    Изобщо на това изложение изложителите продавали! Ами отново не разбирам какъв ви е проблемът? Да представяш някаква стока, не пречи и да я продаваш. И продавачът доволен, и купувачът доволен...
    Нямало нито един касов апарат! Абе тук явно сте се събрали все праведници и за всяко продадено бурканче мед сигурно издавате касова бележка и декларирате всичките си доходи на 100%, че даже малко ги надписвате, за да подпомогнете държавата.
    Да го направим на една голяма поляна на палатки... Ми хубаво, ама трябва да е през лятото. И какво ще бъде това нещо на поляната? Изложение, панаир, пазар или пчеларско сборище, т. е. събор с яденье и пиенье, с чевермета? Не знам за вас, но за мен 10 Февруари е перфектната дата. Хем е празник, хем пчеларите имат повече свободно време, хем вече са си направили плановете и могат да си накупят това онова точно в началото на активния сезон.
    Било голяма навалица! Да, така е, но само в пиковите часове. Просто ги избягвайте и няма да имате проблем с навалицата. Да, знам какво е да си отдалече и да бързаш много, пък ако и жената ти мрънка непрекъснато, или ти призвънява през 5 минути, става доста изнервящо... Но такъв е животът... Пък и да видите какво им е на пчелите рано напролет в тия стеснени гнезда. wink;
    Като се влезело в някой аквариум, не можело да се излезе. :D Ами ако някой се е блъскал като пчела в прозорец и не е могъл да намери изхода с часове, може. Не знам какво правите, но аз не съм имал проблеми с излизането от никой аквариум дори в най-натовареното време.

    За мен това изложение, или както искате го наричайте, е такова, каквото е. Отивам там с ясната представа какво представлява и с каква цел отивам. Всичко, каквото съм търсил, съм го намерил и в крайна сметка съм доволен...

    А ето каква я свърших. Отидох в събота към 12:00 ч. с няколко ясно набелязани цели: да си направя една разходка, да си купя Apitom-P на 4,50 лв, защото в пчеларския магазин, ако изобщо го има, е на 5,50 лв., да си купя малко инвентар на хубава цена, някоя и друга джунджурийка, някоя нова книга, някоя и друга празна тенекия, да видя някоя добра идея, да събера малко актуални каталози и оферти (не че тези неща ги няма и в нета), да видя нещо ново (обикновено няма нищо принципно ново под Слънцето), да видя някой познат, да разменим по няколко изречения или да пием по кафе, ако остане време, да чуя някоя лекция на интересна тема. Навалицата беше доста, но я избегнах като посетих лекциите на Гургулова и Желязкова. Впрочем, именно заради тях се изсипах в този час пик (не че и техните лекции не са качени вече в мрежата). В импровизираната зала имаше доста “професори”-мрънкачи, а аз имах късмета точно до мен да има един възрастен “професор”, който непрекъснато суфлираше и мърмореше под носа си по адрес на Желязкова разни неща от рода на “абе тва не е баш тъй, кат го разпраяш ти”. Добре че по някое време си тръгна.
    Беше дадена почивка (може би към 14:00 ч, не съм си гледал часовника). Тогава навалицата се беше източила, разгледах, напазарувах и се прибрах по живо по здраво.
    Преди да си тръгна обаче, към 16:00 ч (пак не съм си гледал часовника) отидох да чуя лекцията за апиинверта, който бил много по-евтин от захарта, щото струвал само 2,40 лв, но пък съдържал цели 70% сухо вещество, докато в захарта сухото вещество било по-малко. На всичкото отгоре въобще не износвал пчелите, но странно защо това не го пише в официалната информация. Между другото, някой може ли да ми разясни защо Апиинверт е по-евтин от захарта, защото аз нещо не схванах?
    Както и да е, установих, че лекция няма да има, защото за един възрастен пчелар лекцията на Желязкова е била последното нещо, което му се е случило в тоя живот... Решетката беше спусната, вътре имаше полицай, а той просто си седеше на стола с гръб към входа, а главата му бе клюмнала напред. Не го познавам, но цял ден ми беше пред очите. Сигурно човекът е кроял за пчелите си планове, които никога няма да реализира. Някой знае ли какво му е станало?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  6. #86
    Даа и аз разбрах за напусналия ни колега . Лека му пръст. Иначе това действително не беше изложение ,а бит пазар . Задух ,гмеч и т.н.т. Надали ще повторя .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #87
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    FVCVS CAESAR

    Тъжен завършек на хубавия ти разказ с философски привкус.
    Между другото много инвентар си купил за едното си семейство :D

  8. #88
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Преди да си тръгна обаче, към 16:00 ч (пак не съм си гледал часовника) отидох да чуя лекцията за апиинверта, който бил много по-евтин от захарта, щото струвал само 2,40 лв, но пък съдържал цели 70% сухо вещество, докато в захарта сухото вещество било по-малко. На всичкото отгоре въобще не износвал пчелите, но странно защо това не го пише в официалната информация. Между другото, някой може ли да ми разясни защо Апиинверт е по-евтин от захарта, защото аз нещо не схванах?

    :D Захарта има 100% сухо вещество!

  9. #89
    Целия панаир значи може да се определи с три думи ;юруш на маслините;

  10. #90
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от srg
    Между другото много инвентар си купил за едното си семейство :D
    Не съм сигурен, че те разбрах?!
    А може би ти нещо не си разбрал?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 9 от 36 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •