Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
вече не е като едно време.
Подкрепям!

Георги,
Жалка история! През последните 6 години съм я преживял 2 пъти. Е не с кошери, а с мебели за дома, но идентични случки. Година и половина с жена ми спахме на пода и си държахме дрехите на столове...смятай. Много добре знам какво ти е. Все пак човек се учи докато е жив! Тези истории ме научиха на 2 неща - никога не плащам цялата сума преди и последната бормичка да ми е доставена. Платиш ли веднъж, край! На човека спира да му пука за теб и не го е еня ти чакаш ли, не чакаш ли, бързаш ли, не бързаш ли. И аз съм като теб - доверчив и смятам, че ако аз съм коректен, и на мен ще ми отговорят със същото. Да, да ама не!
Второто на което се научих е - не плащам повече от 10% капаро, в краен случай 20% (ако вече съм работил с човека и го знам, че е точен)! Ако човека не може да ми осигури със собствени средства поръчаното, значи нещо не му е чисто! Я е затънал в дългове, я в ипотеки, я играе хазарт, я алкохол, я си е купил последен модел БМВ и не може да го поддържа (него и каката, която върви комплект с возилото). Винаги има нещо. Ако е толкова предприемчив и читав, като му поръчам бройка, която няма капитал да изпълни ще изтича до банката, ще дръпне един кредит за месец, като му платя, погасява кредита и си свирка. Загубата му ще е 100 лева за лихви. В крайна сметка капарото е за да обезщети търговеца в случай, че клиентът не си вземе поръчаното, а не да му налива капитал и тепърва да го чакам да търси дървен материал. При кошери да не говорим - продал ги е след 1 седмица.

Та съветите ми са 2 - оплачи се! Нали сте му превели капаро по банков път! Устната договорка е със силата на договор, а вие имате и документ, който да доказва, че има такава договорка. Защита на потребителя, НАП! Не е като да няма къде да подадете жалба. Второ - не спирайте да го тормозите. Ти и аверът ти! Един ден ти, един ден той! Денонощно, от различни номера! Сигурен съм, че имате десетки познати, от чиито телефони можете да му звъннете. Не спирайте да го тормозите, докато не си изпълни поетия ангажимент! Той сега на това разчита - да махнете с ръка и да кажете майната му!

Искрено ви пожелавам УСПЕХ!