Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 101
  1. #41
    Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. Иначе здравей, заповядай на първата лекция на дружеството на 31.01 и да вече е регистрирано. Ще те информирам лично за час и място
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Рапичния мед е добър също и за ставни заболявания! Колкото до качествата на медовете, които си изброил, това не е само мое мнение.Не искам да влизам в спорове за написаното и се извинявам , ако съм обидил някой колега, защото вида мед зависи само от района в който се произвежда.
    До колкото съм схванал досега, цената зависи от количествата предлагани на пазара, а не от качеството, колкото по малко има от един мед, то той винаги е бил по скъп. Другото си е чиста реклама.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    До колкото съм схванал досега, цената зависи от количествата предлагани на пазара, а не от качеството, колкото по малко има от един мед, то той винаги е бил по скъп. Другото си е чиста реклама.
    Имам комшийка на село, която продава точно слънчогледов мед на 6 лв.(зет и има пчелин в Плевенско).Аз го продавам моя на 8 лв , както написах.Защо според теб хората пак предпочитат липовия или акациев, след като е по-скъп? Количествата в конкретния случай нямат нищо общо с цената.....

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. Иначе здравей, заповядай на първата лекция на дружеството на 31.01 и да вече е регистрирано
    Трябва да мина някъде да видя. Не е за вярване. Аз когато продавах на дребно (по пазарите ), нямаше други буркани освен Омния и никой не ги пълнеше до ръба.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Имам комшийка на село, която продава точно слънчогледов мед на 6 лв.(зет и има пчелин в Плевенско).Аз го продавам моя на 8 лв , както написах.Защо според теб хората пак предпочитат липовия или акациев, след като е по-скъп? Количествата в конкретния случай нямат нищо общо с цената.....
    Помисли за държавата като цяло, а не в твоето село. Аз моя като го продавам 10 лв 580мл буркан, трябва ли да мисля същото за теб, както ти мислиш за комшийката?

  6. #46
    Вече на пазари няма къде да видиш такива буркани. Никой не ги пълни, не съм сигурен дали още се произвеждат. Буркани тип Омния масово пълнят по възрастните колеги или на село. До нас в комплекс Славейков има един дядо той пълни само Омния ..
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. .....
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Вече на пазари няма къде да видиш такива буркани. ..
    Уж е масово пък няма къде да се види.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Помисли за държавата като цяло, а не в твоето село. Аз моя като го продавам 10 лв 580мл буркан, трябва ли да мисля същото за теб, както ти мислиш за комшийката?

    А защо при изкупвачите има различни цени на меда? Заради количествата предлагани на пазара ? По твоята логика , ако се уцели много медоносна година в Странджа и колегите извадят много мед, мановия мед ще се продава на много ниска цена.Дали ще е така?

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    А защо при изкупвачите има различни цени на меда? Заради количествата предлагани на пазара ? По твоята логика , ако се уцели много медоносна година в Странджа и колегите извадят много мед, мановия мед ще се продава на много ниска цена.Дали ще е така?
    Колко мед(мана,акация, слънчоглед,рапица) се вади като количество в България, а в последствие и в световен мащаб? Да обеден съм в това, вече един път го вървях тоя път, но последната такава медоносна година беше през 2002-2003 година, не си спомням точно. Както написъх по горе и рекламата е важна.

  10. #50
    Чанко пак вадиш думите от контекста! Имам предвид масово който пълни буркани Омния. Я виж пак какво съм писал, хем го цитираш а не си го прочел. Или коментираме само да сме в играта.... Колкото до пазарите няма да видиш Омния никъде да ти предложат, пак съм ти го писал по горе но това любезно не си го цитирал . Възрастни колеги и хората по селата все още ги ползват. Лека вечер
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •