Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 101
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Буркан от 720 мл поема кило мед в зависимост от това колко ще бъде напълнен. 580 мл взима от 700 до 800 гр мед. А относно израза аз на еди колко си няма да го дам? Зависи колко е опрял ножа до кокала. Производството на мед расте, а потреблението не. Това са моите наблюдения.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Чанко пак вадиш думите от контекста! Имам предвид масово който пълни буркани Омния. Я виж пак какво съм писал, хем го цитираш а не си го прочел. Или коментираме само да сме в играта.... Колкото до пазарите няма да видиш Омния никъде да ти предложат, пак съм ти го писал по горе но това любезно не си го цитирал . Възрастни колеги и хората по селата все още ги ползват. Лека вечер
    Е, що да не сме в играта. Твоите насоки с тези 1.2кг. към колежката за какво са. Защо няма Омния --защото народа ( пчеларя ) захитря. Не му се мият буркани, а ако няма кантар, постоянно се набутва. Клиентите и те не са прости. Имам контингент, който си дава буркани за пънене и познай какви буркани ми носят. 99% - Омния.
    За цената : с мой буран --7 лв., с буркан на на клиента --6 лв. Добре ли е? Цена на едро --4.20лв.

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    При омнията, за да няма набутвация, първо се мери празния буркан, и после се пълни 1кг. мед, и се обяснява на клиента, че този тип буркани побират повече от 1кг. мед, и затова не е пълен догоре.
    А според мен се е наложил буркана от 720мл. най-вече заради удобната капачка с винт, в сравнение с тази, обикновената при омнията, и заради това, че 720мл. събира точно 1кг. добре узрял мед, ако се напълни догоре.

  4. #54
    Чанко ти остави коментара ми към колежката аз съм се обосновал, но ти кажи кога ще четеш коментарите преди да цитираш избирателно. И накрая от коментара ти излязло едно голямо нищо! И за моите клиенти не бери грижа, едва ли пълниш бурканите както аз ги пълня абсолютно до горе. Аз ползвам само чисто нови буркани, дори не си "изкупувам" старите. Евтин на брашното скъп на триците ..
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри p1.jpg‎  
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Чанко ти остави коментара ми към колежката аз съм се обосновал, но ти кажи кога ще четеш коментарите преди да цитираш избирателно. И накрая от коментара ти излязло едно голямо нищо! И за моите клиенти не бери грижа, едва ли пълниш бурканите както аз ги пълня абсолютно до горе. Аз ползвам само чисто нови буркани, дори не си "изкупувам" старите. Евтин на брашното скъп на триците ..
    Май си станал с лявата буза нагоре днес. Пак ли да те цитирам, та сам да се прочетеш. Уж масово - пък няма къде да се види , само при някой си старец в Славейков. Хайде моля. А това ,че бера грижа за клиентите ти, къде го прочете и да съм ти давал наклони, какво, как, къде да продаваш.

  6. #56
    Не съм станал на криво, не се прави на интересен говоря за по предния ти коментар, номер 47 в темата. Пак не четеш какво съм ти писал, че такива буркани масово се ползват от възрастни колеги и на село, аз нямам и един познат колега който да пълни Омния... а вече имам съмнение че се правят въобще. чети чети чети...... и тогава коментирай. Ти даваш наклони в почти всяка тема но всеки човек има някакво хоби явно това е твоето. Моето беше да гледам риби и папагали преди 20 и косур години .... И пак да се извиня на колежката или колега кокона нищо лично към него и се извинявам ако съм го засегнал
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. Иначе здравей, заповядай на първата лекция на дружеството на 31.01 и да вече е регистрирано. Ще те информирам лично за час и място
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Трябва да мина някъде да видя. Не е за вярване. Аз когато продавах на дребно (по пазарите ), нямаше други буркани освен Омния и никой не ги пълнеше до ръба.
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Вече на пазари няма къде да видиш такива буркани. Никой не ги пълни, не съм сигурен дали още се произвеждат. Буркани тип Омния масово пълнят по възрастните колеги или на село. До нас в комплекс Славейков има един дядо той пълни само Омния ..
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Уж е масово пък няма къде да се види.
    Така добре ли е ? Какво те жегна толкова, че почна с квалификациите. Тях да цитирам ли?

    пп. Май ти се правиш на интересен. Не движиш при мен. Лек ден.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    За мен е много неудобно буркана да е пълен съвсем до ръба. И като потребител /ям мед/, и като заготвител не ми е удобно да оперирам с така напълнен буркан.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #59
    Няма да споря с теб но наистина или се правиш на интересен или не може да разбереш

    И защо възрастните колеги имам предвид защото мазите им са пълни с такива буркани от едно време. Вярвам че все пак този път си разбрал, и да не си разбрал не ме засяга. Повече мисля да не коментирам темата. Ти може да пуснеш един последен ГЕРОЙСКИ коментар да покажеш че си прав а аз няма да ти отговоря да стане на твоята. Има ли сделка ?

    Колега Agro прав си че не е удобно но по добре така от колкото да последват сума въпроси ама той не е пълен до горе, то няма килограм, а някой по "закачливи" дори теглят буркана
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 28.01.2018 в 12:28.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Няма да споря с теб но наистина или се правиш на интересен или не може да разбереш

    "Чанко масово КОЙТО ПЪЛНИ омния го пълни до ръба на капачката" КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ
    "Вече на пазари НЯМА къде да видиш такива буркани. НИКОЙ НЕ ГИ ПЪЛНИ "
    "Буркани тип Омния масово пълнят по ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 + " ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 + , ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 +, ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 +,

    И защо възрастните колеги имам предвид защото мазите им са пълни с такива буркани от едно време. Вярвам че все пак този път си разбрал, и да не си разбрал не ме засяга. Повече мисля да не коментирам темата. Ти може да пуснеш един последен ГЕРОЙСКИ коментар да покажеш че си прав а аз няма да ти отговоря да стане на твоята. Има ли сделка ?
    Не спориш и няма нужда, сам се опровергаваш. Язък ми за поканата-изгорях.

 

 
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •