Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 47
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Явно вече има българи, които са работели с 400 кошера в чужбина и за тях тази бройка е съвсем нормална, за разлика от при нас.
    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=t3BEO20ROSk

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво да ти кажа. Тук е форум и всеки може да си напише мнението, но то все пак трябва да стъпва на нещо. Какви забележки да правиш, ти си пишеш на магия. Ти си виждал труд върху 3 кошера и на сън неможеш да си представиш такъв с 100--200, камо ли 400 с 200 нука. Затова, когато четеш за скъсване от работа, на фона на това заплащане, не се обаждай. Тук има хора, които знаят за какво става дума.Платен извънреден труд и т.н., това са кървави пари. Ти работи по 12 часа на жегата, па нека ти плащат. И това се случва, защото вместо да наеме 2-3 сезонни работника, той иска да мине с един. Жив и здрав да е този, който отиде и много да спечели, но ако е като теб, ще остане много изненадан.


    пп.това което си писал за царя и предното е бля-бля, писал си го ей така-наизуст.
    Имах един съсед преди 15 години отиди да работи в Гърция. По него време беше бая гладен и много му се бачкаше ама разбра вече как стоят нещата. Видях го преди време и си приказвахме за тия работи, та ми вика как му се смеели византийците и му викали "На нас парите не можеш да ни вземеш, ама ние здравето ще ти го вземем". Той си мислил горкия че като бачка като луд ще им вземе парите......

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от salash Виж публикацията
    Явно вече има българи, които са работели с 400 кошера в чужбина и за тях тази бройка е съвсем нормална, за разлика от при нас.
    Щом е съвсем нормално 400 кошера, оти търси помощник. Ааа, сетих се -за нуковете.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво да ти кажа. Тук е форум и всеки може да си напише мнението, но то все пак трябва да стъпва на нещо. Какви забележки да правиш, ти си пишеш на магия. Ти си виждал труд върху 3 кошера и на сън неможеш да си представиш такъв с 100--200, камо ли 400 с 200 нука. Затова, когато четеш за скъсване от работа, на фона на това заплащане, не се обаждай. Тук има хора, които знаят за какво става дума.Платен извънреден труд и т.н., това са кървави пари. Ти работи по 12 часа на жегата, па нека ти плащат. И това се случва, защото вместо да наеме 2-3 сезонни работника, той иска да мине с един. Жив и здрав да е този, който отиде и много да спечели, но ако е като теб, ще остане много изненадан.


    пп.това което си писал за царя и предното е бля-бля, писал си го ей така-наизуст.
    Абсолютно съм съгласен с това!
    400 кошера с 200 нука са яко бачкане за двама! 1200 евро са си пари тук, но във Франция както се разбра са минимум за преживяване!
    Да ме извинява колежката Силвия, ама обслужването на 400 семейства и прилежащото производство на майки е много по-тежко и отговорно от брането на ягоди, зелки, карфиоли и т.н. Като прибавим и това, че си навлечен в жегата със скафандъра ежедневно, тез 1200 еврака ще ти излизат всеки ден през...
    Не ме разбирайте погрешно, парите не са малко за БГ, но работата е много за тез пари. Ако са 3-4 човека на тоз пчелин, айде иди дойди!
    Реално може и да не е така както го представям аз и останалите които са на мойто мнение, защото не знаем реално как се пчеларства на съответния пчелин, какво се гони като продукция освен отводки /мед, прополис, пращец и т.н./
    Интересно ще ми е да иде наистина някой от форума и после да сподели за самия пчелин и методиката на работа по обслужването на тези 400 семйства.
    И друго ми е много странно: 400 кошера на едно място???

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Щом е съвсем нормално 400 кошера, оти търси помощник. Ааа, сетих се -за нуковете.
    Оти търси.........си е негова работа.
    В клипа, човека казва 3000 кошера-4души. Поне аз така го разбрах.
    За нашите разбирания е невъзможно, включително и за мене.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ние може да сме бананова република, но не ядем бананите с кората и доматите с колците/аръките!....1200 евра за тежък, специфичен и сезонен труд като пчеларския, си е чиста перверзия според мен - интересно дали някой от бг-то ще се наеме...аз лично за по-малко от 3К евра не бих се хванал, да не говорим, че ще трябва да си разваля и рахатлъка!

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Дали някой превежда на французина какво си гъргорим(говорим) тука.



    Сега по темата. От клиповете дето съм гледал, едрото пчеларство няма нищо общо с нашето. Там например знаят, че от тая до тая дата трябва да подхранват. И хранят...без значение има, или няма нужда. После например трябва да ротират. Ротират. Нема да гледат дали са готови за ротация или не. Всичко масово, и ако може за един ден. После трябва да вадят мед-Вадят. Трябва да сменят майки-Сменят. Всичко масово. Нема да гледат прелки, нема да гледат пити. Шефа е казал, че днес ще се прави това и това-Прави се. Така поне го схващам от клиповете. А иначе верно ще е интересно да отиде някой, и после да каже как е там.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз бих приел работата, но не зная английски. Какво му е лошото на тая заплата.Това е стартова заплата. Ако бях голям пчелар щеше да ми се вижда сигурно и на мен малко.
    Първата година ще е това, следващия сезон ще се цаня по на високо. Ако са доволни хората от моята работа що да не ми вдигнат и заплатата.Някой от вас като търси майстор за ремонт защо търси се да му е евтин? Работник да наемеш пак гледаш да минеш тънко.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Хей момци, само да минеш да им хвърлиш един 30 секунден поглед на тези 400 кошера са 3 часа и половина, като прибавим и 200 нука, още 1 час и 15 минути става около 5 часа. Ми той деня мина? Малеееей, ако започнеш и да поработваш малко по тях?!

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Докато разберем за какво става въпрос......някои направо се кефят, та така де обява в септември, за догодина, ти иди аз ще дойда. Като че ли имаше и тема - търся работа като пчелар. А забравих вижте и от кой е пусната темата. Ее, май ми стана много.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •