Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 47
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Аз бих отишъл с удоволствие, но с толкова много неща съм се заел тук, че няма как да стане. Обявата е добра. А на такова място толкова много практика ще се натрупа и нови знания, че след това тук в БГ могат да се повторят нещата.
    Не съм склонен да се съглася с теб. Те искат пчелар с опит, да маркира, пренася личинки, отводки и т.н. Нови знания едва ли ще натрупаш ако отгораряш на това което търсят а именно завършен пчелар, по скоро ще почнеш да работиш по мащабно. Както е в големите пчелини и у нас... В крайна сметка от тази работа ще се върнеш пребит като куче (там ще се бачка по цял ден, като в фермите за цветя или ягоди ) и с минимални доходи. Едната надница не е смятай тя половината ти отива за наема, най вероятно ще е някой каравана....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Обявата е за работа,не е за почивка във Франция.Прочетете я още веднъж,човека си търси помощник с опит в пчелина за 6 месеца ,не търси общ работник.Ако искате пуснете нова тема за условията и работа на българските пчелари в чужбина ,заплащане и т.н.т.Или пък изтрийте всички писаници и да си остане само обявата,някой може би се интересува все пак.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    "За всеки влак си има пътници"....демек за 1000 ще получи това,което търси-търси да НЕнамери.Най-добрия общ работник е майстора...

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Едната надница не е смятай тя половината ти отива за наема, най вероятно ще е някой каравана....

    Цитат Първоначално публикувано от S.Mateev Виж публикацията
    As for lodging, it is a bit complicated torent a flat for 6 month and to furnish it as well for a short period, i advise to go to the camping site 3km fromhere in a caravan i will provide, there there is toilets, shower... It costs 650€ for 6 month.
    Ем, човека го е написал в прав текст. "Що се отнася до настаняването малко е сложно да се наеме апартамент за срок от 6 месеца, а и да се обзаведе за толкова кратък срок. Препоръчвам, да се настаните в къмпинг, който е на 3км оттук (предполагам има предвид пчелина) в каравана предоставена от мен, там има тоалетни, душ. Струва 650€ за 6 месеца."

    Ако взема предвид израза "The job is to run with me" смятам, че се търси помощник, а не общ работник, оставам с впечатление, че човекът търси някого, който да работи с него, а не за него. Градът е на север от Швейцария и на 1 час път от Германия.
    Лично аз смятам, че това е страхотна възможност да се поработи на голям пчелин в чужбина и е интересно предложение за всеки, който наистина се интересува от пчеларство. Сравнението с брането на ягоди и цветя е нелепо. Знам какво е бране на ягоди от студентска бригада в Шотландия, пак в каравани. Пчеларството обаче, там има много какво да видиш и да научиш, колкото и да знаеш.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Парите за техния стандарт са много малко а изискванията са за професионалист...Кой ще си заебе пчелина да го стопят от работа за без пари?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не се съмнавям, че по темата ще бъдат изписани още няколко стотин поста. Както се казва- " който търси намира''...! Относно стандарта той си е за тях. Ние си имаме наш си стандарт. А той гласи да гледаме в канчето на съседа, да правим сметки без кръчмар и т.н. Личния ми интерес е по- скоро как да продаваме на техните цени. Което разбира се няма как да се получи, в обозримото бъдеще. Успех на работодателя! Тук си е зор да намериш квалифициран и отговорен работник, а там как е- не знам?

  7. #17
    Малко несериозно звучи че за тази заплата която е под минималната за техния стандарт, ще те кара да си платиш 650 евро квартира. За това което търси като работник и то квалифициран поне квартирата (най вероятно каравана) можеше да плати. Не го наема за 40 кошера а 400, меда в Франция не е на 4 лв за кг ....А то не е само мед, ами майки отводки, прашец ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не се съмнавям, че по темата ще бъдат изписани още няколко стотин поста.
    Гледам обявата-бегала, та да вземат да заключат темата.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Ако тук в България някой иска да наеме помощник пчелар за подобен пчелин какви ли условия за пребиваване и заплащане ще предложи? И ако не е местен работник ще го настани в хотел и ще му даде автомобил да ходи на работа и ползва в свободното си време ли? Предполагам, че и почивен ден няма да му дава, а за бонуси да не говорим.
    пп. На Матеев младши ще му е за урок.Направи добро...........

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    докато има балъци ще има и тарикати

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •