Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 260 от 800 ПърваПърва ... 160210250258259260261262270310360760 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,591 до 2,600 от общо 7996
  1. #2591
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Дааааа, той постоянно е във форума, но браточката му е постоянно на пчелина.

  2. #2592
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А колегиално ли е ''колега''дошъл от п.....а си майнина да ти обиколи пчелина с капани защото има информация,че си ангажиран със 10 дини под мишницата и в това усилно,дъждовно време контрола е още по–труден.А и ту има паша,ту няма.А кукуруза е друга фаца.Той е недвижима собственост защото е посят от Теб в Твоята нива за която имаш нотариален акт.Така че,сравнението е нелогично учителю.Сега остава и ти да се разсърдиш че ти опонирам .
    Пусни 10 и 9 диня че ще изтървеш всичките на земята,в гората има мечки кои те кара да влизаш като те е страх,след като излезе роя от твоя пчелин тои е на които го хване ,боли но е така гледаи си пчелите и няма да имаш загуби и ще си спинкаш спокоино.

  3. #2593
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Супер летеж днеска.Носят децата като за световно.Някой знаели амаорфата или някой друг медонос след 12 00 нектаро да отделят.В Еленския боаз някой е сложил доста капани.Моля да си ги прибере че може да го помисля за някой крадец на пчели.За справка в тоя район ловувам аз.
    Е що само в Еленския. Сложи табели по целия Балкан, че даже и в средногорието, та да знаят колегите кой е чорбаджията.

  4. #2594
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    То не просто, че не е колегиално, а си е чиста простащина. Ще се хвана аз разбираш ли, да правя капани за роеве и ще ида на 20-30км да ги залагам около пчелина на някой колега - ми то значи трябва да съм егати изперкалото ойларипи. Всичкото това време, средства и труд, които ще отидат за целта, мога да ги вложа в къде, къде по- доходоносни и перспективни задачи, при това без да се вкарвам в конфликт с някого. Акъл за пет пари няма онзи, който се занимава с подобни глупости. Ако и да реша да ловя роеве, то има диви местности, които поради някакви причини са гъсто населени с безстопанствени пчели - ще ида в някоя такава гора и ще си заложа капаните, защо да създавам напрежение м/у мен и някой колега.

    Все още не ми се е случвал подобен филм, но не бих се изненадал в скоро време и мен да ме завари същата ситуация. Бих се опитал да обясня на въпросния хитрец, че на по- малко километър от пчелина ми, ще си хване много по- бързо роеве, ще му покажа точно къде - така или инак тези, които ще хване около мен, няма да са от моите пчели, нещо в което съм стопроцентово сигурен. Но ако някой смята, че с подобни практики ще прави пчеларство - то дълбоко се заблуждава. В случая с пълна сила важи приказката - изпусни питомното, че да гониш дивото. Точно в роевия период има толкова много работа по пчелина - разширения се правят, основи се добавят, мед се вади, размествания, отводки, майки, подхранвания, подсилвания и изобщо работа да искаш - ще зарежа всичко това, за да ида да ловя рояци и то от пчелина на някой колега ........ ами значи съм си изгубил акъла, баси. Такъв човек ще има да чака, че по този начин някога ще стане пчелар.

    Така, че мисълта ми е - такива хора са ден до пладне. Много, много да не ви пука - гледайте си пчелите и се учете как да не изпускате роеве, защото това винаги е загуба, дали някой е прибрал роя или е хукнал нейде из тъмните гори тилилейски, за теб е все едно и също т.е. губиш при всички положения.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #2595
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    То не просто, че не е колегиално, а си е чиста простащина. Ще се хвана аз разбираш ли, да правя капани за роеве и ще ида на 20-30км да ги залагам около пчелина на някой колега - ми то значи трябва да съм егати изперкалото ойларипи. Всичкото това време, средства и труд, които ще отидат за целта, мога да ги вложа в къде, къде по- доходоносни и перспективни задачи, при това без да се вкарвам в конфликт с някого. Акъл за пет пари няма онзи, който се занимава с подобни глупости. Ако и да реша да ловя роеве, то има диви местности, които поради някакви причини са гъсто населени с безстопанствени пчели - ще ида в някоя такава гора и ще си заложа капаните, защо да създавам напрежение м/у мен и някой колега.

    Все още не ми се е случвал подобен филм, но не бих се изненадал в скоро време и мен да ме завари същата ситуация. Бих се опитал да обясня на въпросния хитрец, че на по- малко километър от пчелина ми, ще си хване много по- бързо роеве, ще му покажа точно къде - така или инак тези, които ще хване около мен, няма да са от моите пчели, нещо в което съм стопроцентово сигурен. Но ако някой смята, че с подобни практики ще прави пчеларство - то дълбоко се заблуждава. В случая с пълна сила важи приказката - изпусни питомното, че да гониш дивото. Точно в роевия период има толкова много работа по пчелина - разширения се правят, основи се добавят, мед се вади, размествания, отводки, майки, подхранвания, подсилвания и изобщо работа да искаш - ще зарежа всичко това, за да ида да ловя рояци и то от пчелина на някой колега ........ ами значи съм си изгубил акъла, баси. Такъв човек ще има да чака, че по този начин някога ще стане пчелар.

    Така, че мисълта ми е - такива хора са ден до пладне. Много, много да не ви пука - гледайте си пчелите и се учете как да не изпускате роеве, защото това винаги е загуба, дали някой е прибрал роя или е хукнал нейде из тъмните гори тилилейски, за теб е все едно и също т.е. губиш при всички положения.
    Много точно казано, и аз имах същия проблем тази и миналата година с един комшия пчелар.Постоянно обикаляше по обяд около пчелина ми и си тръгваше чак в късен следобед.Преди няколко години въпросния човечец притежаваше 250 пчелни семейства и след едно презимуване му останаха само 6 бройки.Беше решил да не инвестира пари в лекарства с мотива -ЕДНО ВРЕМЕ НЕ СМЕ СЛАГАЛИ НИКАКВИ ЛЕНТИ И КИСЕЛИНИ .Не знам колко рояка е хванал от мен или от други колеги ,но аз му казах- С ТВОЯТА ПРОСТОТИЯ СТИГНА ДО ТУК И ТЕЗИ РОЯЦИ ЩЕ УМОРИШ.Гледай си пчелите прави си планово нещата без да бързаш и ще видиш че въпросния ти дразнител ще е на светлинни години зад тебе.

  6. #2596
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Колега Друмев, иска да те попитам нещо, за което си правя статистика:
    Ползваш ли строителна рамка, и ако да през целия акривен сезон ли я ползваш?


    Позвам от тая година на 3 кошера за сефте честно.Като захранят търтеивото пило слагам до нея рамка за градеж.Направо си е далавера това никакво роево.Вече като се погледна в огледалото се виждам по усмихнат.

  7. #2597
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Пусни 10 и 9 диня че ще изтървеш всичките на земята,в гората има мечки кои те кара да влизаш като те е страх,след като излезе роя от твоя пчелин тои е на които го хване ,боли но е така гледаи си пчелите и няма да имаш загуби и ще си спинкаш спокоино.
    Ех,Валко...ооо,Валко! Пак не си в час,бе момченце.В час по български език и граматика те е нямало,в час по смислено четене на постовете на другите,пак отсъстваш или хич не следиш откъде е тръгнала задумката за да се появи моя пост цитиран от Ваша милост.Но не са притеснявайте,Ваше Благородие.Още 8 само отмятат страниците и използват гладиаторските символи. За Ваше сведение/а и на клакьорите с вдигнатия палец/,Аз нося само по една диня под мишниците–под едната пчелите/ХОБИ ПЧЕЛАР СЪМ/,под другата е основната ми работа,която ме храни.Сега запомнете–от 35–40 години не съм допускал с–во да изпадне в роево,а камо ли да се рои.Ето сега ги натискам да заложат роеви маточници,но не би.Знаят си тренираното с години.Та,Валко и сподвижници,ами тръгнете от изворчето/поста/който ме е провокирал да напиша цитирания текст в подкрепа или несъгласие с определени практики и тогава.........е,тогава само здраве.

  8. #2598
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И безмислените коментари продължават. Само без емотиконите. Щом за 40 години не си роил, значи си отгледал най- нещастните пчели на земята. А кой какво вдига си е негов проблем.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #2599
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    И аз имах проблем(кратък и набързо привърши) направих си още 4-5 капана и ги заложих в близкото дере,най близкия пчелин е моя на около 500метра.Неделя реших да ги намажа и напръскам със мед и сироп и гледам един колега от селото(не го познавам лично) да обикаля капаните и да се мъчи да ги махне.По неговите думи дерето било негово)) поисках му документи че е негово и веднага ги махам взе да мънка и да плаши.Казах му че има два варианта директно или да яде шамарите веднага на момента колкото поиска толкова ще му дам,или да се разберем колегиално и ако иска да сложи и той капани и който хване си е негов.
    Явно по-старите пчелари аз пчеларствам в селото от 2г. си мислят че всичко е тяхно и не пускат или явно завист е други пчелари новобранци да се разширяват интересна порода сме пчеларите това вече съм го разбрал Успех на всички със ловенето на рояци.

  10. #2600
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако откриеш капани за пчели на човек който не е от тоя регион може ли да му ги пребереш?Въпросът ми е законно ли е това? .
    Какво означава означава човек който не е от тоя регион?Щом капана не е заложен в твоята частна собственост нямаш никакви права върху него.Доколкото знам си ловец и все едно да заградиш твоя ловен район и да се сърдиш когато някое прасе отиде в съседната дружинка която е захранила повече или е направила повече калища с горяло масло и т.н.Залагай си и ти капани и се конкурирай с другите.А рояците летят до 20 км така,че не се знае от кой пчелин или хралупа е излязъл.

 

 
Страница 260 от 800 ПърваПърва ... 160210250258259260261262270310360760 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •