Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 240 от 800 ПърваПърва ... 140190230238239240241242250290340740 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,391 до 2,400 от общо 7996
  1. #2391
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    При нас с малкото кошери ,както съм аз /20бр.медовици+20бр.нуклеоси./и повечето от нас маркетинга трябва ние самите да го правим, относно разходите съм преценил че тази бройка семейства могат да се самоиздържат и да носят съответната печалба без да ме натоварват финансово и физически,това не ми е все пак бизнеса и мога да си позволя да не бързам с реализацията на мед.Продавам го само на дребно и под 10лв. за българи и под 12 лв. на чужденци не го давам.Средно за 60 календарни дни продавам добива,за да стигна до тези резултати ми трябваха три години, което е нормален срок за разработка на пазар без пари.Моят принцип е доволният клиент ще ти доведе десет нови, недоволният клиент ще пропъди сто нови клиенти,това го прилагам и в основния си бизнес.
    Пазарът на дребно не позволява да видиш " пари на куп " . Произвел си 1т мед - 1000 кофички х 1кг. х 7 лв = 7000 , добре звучи , не ли ? Да , ама не - продаваш ги 6 месеца , днеска 2 утре 5 - пълниш дребни дупки . Като дойде ред за подмяна на инвентар или по-едра покупка ( центофуга и т.н. ) вадиш пари от другаде . И на всичкото това , не си смяташ труд и разходи за съхранение . Не ме разбирайте погрешно , и аз вървя по същата пътека , но това е големият и недостатък .
    П.П. Чета и аз през ред , за 60 календарни дни не е зле

  2. #2392
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Питай - нали знаеш, че аз честно си казвам всичко.
    После естествено съжалявам ......
    Какво правим по - нататък? Намираме се между огромното желание да си сложиш главата на дръвника в името на пчеларите и разочарованието от това, че те не разбраха тази жертва за която стремглаво те нападах преди време и ти казах, че няма да се получи. Та казвай какво ще правиш по - нататък, че ми стана интересно.

  3. #2393
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не се прави на не разбрал. Досега гледах 250 бр, сменя ли изцяло системата кошери трябва да стигна 350-400 бр за същото време. До преди три години вадих по 10-15 кг, а.сега вадя по 30-40 кг. За невярващите има ценова листа, за да се убедят нагледно.
    Така,такаа.....а.До преди 3 години ти зачена като пчеларче .С много пот и мъка сколаса и ето ти първата програма–макар и да отричаш и ето че започна да вадиш по 30–40 кг от кошерче,по 400лв.Този прийом го умее всеки с не.........мислене.Ако на това казваш намаляване на разходите твоята логика и разбиране не съвпада с поне на 80% от колегите в този форум.На другото място –може би ДА! Не е интересно къде ги влагаш,интересното е да си чистоплътен като пишеш в тази чистоплътна тема,да не я осмърдяваш като папуняк гнездото си.Твоят популизъм е моментен.Всичко с времето си.Сега ти е времето да се шмугнеш в някоя нова програма и да започнеш да вадиш 40–80 кг.,пък дай боже и по 800лв. от кошер,щом са нова,иновативна система,за лесно обслужване и висока продуктивност.Сега очаквам клакьорите на форума или още по–лошо???

  4. #2394
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какво правим по - нататък? Намираме се между огромното желание да си сложиш главата на дръвника в името на пчеларите и разочарованието от това, че те не разбраха тази жертва за която стремглаво те нападах преди време и ти казах, че няма да се получи. Та казвай какво ще правиш по - нататък, че ми стана интересно.
    И аз това се чудя вече дълго време. Засега я карам по инерция, но с все по-малко и по-малко желание. Освен това ме принудихте вече да не ви казвам всичко на 100%. Вече предпочитам да си премъчлчавам за лошите новини. Вече предпочитам и да не влизам в спорове, когато видя как във форума се раздухва някаква самозаблуда или измислица.

    В момента просто чакам да се появи поредния самозаблуден Левски, за да му гледам сеира как го потъпквате и унижавате, и как го принуждавате да забрави за първоначалните си възвишени цели. Дотогава ще продължавам по инерция, но не заради всички пчелари, а заради една малка група от може би 100-200 пчеларя-приятели, заради които вече си заслужава човек да пожертва нещо лично в името на приятелството и личните взаимоотношения.

  5. #2395
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Така,такаа.....а.До преди 3 години ти зачена като пчеларче .С много пот и мъка сколаса и ето ти първата програма–макар и да отричаш и ето че започна да вадиш по 30–40 кг от кошерче,по 400лв.Този прийом го умее всеки с не.........мислене.Ако на това казваш намаляване на разходите твоята логика и разбиране не съвпада с поне на 80% от колегите в този форум.На другото място –може би ДА! Не е интересно къде ги влагаш,интересното е да си чистоплътен като пишеш в тази чистоплътна тема,да не я осмърдяваш като папуняк гнездото си.Твоят популизъм е моментен.Всичко с времето си.Сега ти е времето да се шмугнеш в някоя нова програма и да започнеш да вадиш 40–80 кг.,пък дай боже и по 800лв. от кошер,щом са нова,иновативна система,за лесно обслужване и висока продуктивност.Сега очаквам клакьорите на форума или още по–лошо???
    От каде тази твоя злоба към човек, който не познаваш? Запознах се с десетина пчелари от Ямбол и в никой от тях няма тази злоба, която разпръскваш в форума. Никой не ти е виновен, че не си успял в живота и работиш за хората, сам си творец на твоя живот и само на себе си може да се сърдиш. С този твой негативизъм заразяваш хората около себе си и това ти се връща. Какво да се прави, шарен свят, трябва да има и такива като теб, за да знаят другите как да не възприемат околните.

  6. #2396
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от old_greyish Виж публикацията
    Пазарът на дребно не позволява да видиш " пари на куп " . Произвел си 1т мед - 1000 кофички х 1кг. х 7 лв = 7000 , добре звучи , не ли ? Да , ама не - продаваш ги 6 месеца , днеска 2 утре 5 - пълниш дребни дупки . Като дойде ред за подмяна на инвентар или по-едра покупка ( центофуга и т.н. ) вадиш пари от другаде . И на всичкото това , не си смяташ труд и разходи за съхранение . Не ме разбирайте погрешно , и аз вървя по същата пътека , но това е големият и недостатък .
    П.П. Чета и аз през ред , за 60 календарни дни не е зле
    Аз го бях написал ,че това не ми е основния бизнес това ми е хоби но въпреки това гледам да си покриват разходите.В България ако някой храни надежда че от пчеларството може да се издържа се заблуждава.В последните години се наду балона с пчелите заради програмите, добре че нашите некадърници политици не договориха нива на субсидиите като на другите страни , че тука щеше всеки втори да е пчелар.

  7. #2397
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Матеев,защо пак хвърляш камъни по пчеларите,те джамбазите са вода не напита не ти ли идва идеята че именно това звено е слабото,за увеличаване на печалбата са готови на доста неща.Затова пчеларството ще си остане на килийно ниво, защото се ядеме като кучета и сами си ритаме канчетата.Аз досега не съм видял досега друг бранш, толкова жестоко да се самоунищожава пък после искаме доходност и уважение на нашия труд.Да не смятате че в останалата хранителна индустрия не слагат химия и други отрови и то в огромни количества,че опряхме до мед.Както виждате и в Турция, Гърция и навсякъде по света пердашат инвертиран сироп но хората се държат и подкрепят.Който пък толкоз припира да яде и живее био да развързва кесията, защото безплатен обяд няма-гурмето е скъпо удоволствие
    Лошото е в това,че старите пчелари,които разбират от пчели и произвеждат качестен мед намалява,а се увеличава броя на по млади които се интересуват повече от инверт и програми.

  8. #2398
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Лошото е в това,че старите пчелари,които разбират от пчели и произвеждат качестен мед намалява,а се увеличава броя на по млади които се интересуват повече от инверт и програми.
    Затова и меда ще е боклук и изкупните цени ниски.

  9. #2399
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Навремето испанците разменяли дрънкулки и огледалца с индианците срещу злато...та и наща работа малко натам ми бие - даваме истински мед за жълти стотинки...така ни издокараха

  10. #2400
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    От каде тази твоя злоба към човек, който не познаваш? Запознах се с десетина пчелари от Ямбол и в никой от тях няма тази злоба, която разпръскваш в форума. Никой не ти е виновен, че не си успял в живота и работиш за хората, сам си творец на твоя живот и само на себе си може да се сърдиш. С този твой негативизъм заразяваш хората около себе си и това ти се връща. Какво да се прави, шарен свят, трябва да има и такива като теб, за да знаят другите как да не възприемат околните.
    Популизма е характерна твоя черта.И сега с популистки хватки искаш да настроиш другите.Един балък вече се хвана.В нито една моя дума няма изразена злоба.Написал съм само истини.Аз търся винаги истината.А ти??? Пишеш само това което ти е угодно в момента.Само след 20 дена си са 180 градуса.Вече други са ветровете.Признат грях,не е грях.Ама това не ти е познато на теб.Шарлан над вода.Научи се да казваш истината и само истината.Не гони във всичко комерсиалното на което се молиш всяка вечер.Относно успяването .Много си далеч от това което съм успял щом като едва миналата година успя да си купиш НОВА КОЛА,а не втора ръка.Не преливам като теб от пустото в празното.Дано да успееш поне в едното.

 

 
Страница 240 от 800 ПърваПърва ... 140190230238239240241242250290340740 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •