Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 390 от 800 ПърваПърва ... 290340380388389390391392400440490 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,891 до 3,900 от общо 7996
  1. #3891
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Де ма перна и ти, де е къртичината де е костенурката.
    Сега се чудя какво да ти отговоря.Аз говоря за пиене ти ми думаш за плетки.
    Еее, ко не се разбрахме пак. Нали ще ходим на горско училище при градския. Аз не съм поканен, но ще мина с кръжока.

  2. #3892
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Еее, ко не се разбрахме пак. Нали ще ходим на горско училище при градския. Аз не съм поканен, но ще мина с кръжока.
    Изчезна нещо.Няма го в този форум.

  3. #3893
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Изчезна нещо.Няма го в този форум.
    Тука е, тукаа. Не може да вземе думата.

  4. #3894
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Агро, като те чета си мисля : тези от Судзукер ще са големи тъпаци. Вместо да се губят с разни Апита що не правят направо мед.
    Те Апита-та може скоро да се продават под формата на запечатани пити, знае ли човек докъде ще стигне техниката.
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Това е иновация Агро.Иновация за прибиране на неизяден вкиснат сироп на дикме,по цели корпуси.Мързела ще ти излезе през носа,прахосани средства.Мое мнение,не ангажиращо.
    Ако се вкисва - не става. Въпроса е може ли да се забърка така, че да не вкисва. В хранилките гледам, че на моя инверт нищо му няма. Като му се поизпари водата, кристализира и става бяла кашеста маса, която е по-мека от кристализирал мед. Освен това може допълнително да му се повиши съдържанието на фруктоза по подобие на високофруктозните сиропи за сладка и безалкохолни. Нищо не ми пречи да си експериментирам следващата зима с десетина кошера. Ама питам, защото някой вече може да е минал по тази пътека и да сподели ценен опит.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #3895
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Става дума да се напълнят пити със сироп, който да има поведение на пчелен мед при престоя си в кошера, докато го изядат пчелите. Т.е. да не вкисне, да не изсъхне, да не кристализира повече, отколкото естествения мед, да не отделя излишна влага в кошера. С една дума - изкуствен мед. Първо, ще е стерилен, второ, ще може да се изземе истинския мед, който е по-скъп, трето, ще може предварително да се знае със сигурност без много-много ровене из кошера с колко мед влиза семейството за зимуване, четвърто, ще може да му се сложат нужните микродобавки и лечебни препарати, ако е нужно. Напролет, като почнат да носят нектар достатъчно, сиропените рамки може да се извадят, ако не са изядени, защото ще са белязани. Въртя, суча, все гледам нещата с по-малко труд и по-универсални да стават. Минаваш из пчелина и раздаваш наред по един корпус. Където е нямало нужда, просто един ден си го прибираш почти неизяден и съдържанието му влиза за ново използване.
    Нищо не ти пречи да го направиш веднага след последна паша.Демек-точно когато трябва,а не през зимата.

  6. #3896
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не би трябвало да е трудно. Захарните разтвори са добре позната материя, меда също не е нещо неизследвано. Въпрос за професионалист в областта на захарните разтвори. Наличието на инвертаза се избягва чрез работа с имобилизирани върху твърд носител ензими. Пишеше някъде из темите апиинверта колко вода съдържа, но забравих къде го четох.
    Консервиращото действие на меда

    автор Д-р С.Младенов
    списание "Пчеларство" бр.12 от 1967 г.

    http://bg.honeypedia.info/%D0%BA%D0%...B5%D0%B4%D0%B0


  7. #3897
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сигурно сме старомодни. Къде са новите, модерни, млади колеги да внесат яснота.

    Имах малко ангажименнти до банката Атанасов. По мое мнене първо трябва да си изясним какво точно заклеймяват пчелите и кога?
    Има много видове заклеймяване според мен.Кое точно те интересува теб.За да можем ние младите да ти отговорим.

  8. #3898
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имах малко ангажименнти до банката Атанасов. По мое мнене първо трябва да си изясним какво точно заклеймяват пчелите и кога?
    Има много видове заклеймяване според мен.Кое точно те интересува теб.За да можем ние младите да ти отговорим.
    Печати ли ще биеш? Неразбирам, какво е това клеймо.

  9. #3899
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ти имаш ли мрежести дъна и намираш ли разлика с останалите. 2016 зазимих няколко с мрежа-1/3 за проба, но бяха в бройката на жертвите и пробите пропаднаха. Тази зима пак ги имам, та ще видим.
    Той Господ те наказва тебе, затова не успяваш, но всяко наказание има край, ще видим до кога ще е твоето.

  10. #3900
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Той Господ те наказва тебе, затова не успяваш, но всяко наказание има край, ще видим до кога ще е твоето.
    От къде такова прозрение. Как разбра, че не успявам и в какво по-точно се изразява неуспеха ми.


    пп. а светнах се. "Тази зима пак ги имам, та ще видим".- Не става дума за жертви, а за пробни (с мрежа ).

    Ша ма умориш скоропостижно.

 

 
Страница 390 от 800 ПърваПърва ... 290340380388389390391392400440490 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •