Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 388 от 800 ПърваПърва ... 288338378386387388389390398438488 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,871 до 3,880 от общо 7995
  1. #3871
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Кълбото няма да се захване за хранилката в големите студове. Но ако са пити, ще се захване за тях и ще оживее, ако е рекъл онзи горе. А питите ще му трябват напролет.
    Не ме отчайвай, инверта се дава наесен, а щом се учиш от градския виж : зимата пълниш хранилката с твърда храна.

  2. #3872
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Явно след някоя и друга годинка, ще трябва и твоя “мед“ да подобряваме.

  3. #3873
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Сиропа, сиропа е важен. Ха, кажи какъв ще е той...
    Не би трябвало да е трудно. Захарните разтвори са добре позната материя, меда също не е нещо неизследвано. Въпрос за професионалист в областта на захарните разтвори. Наличието на инвертаза се избягва чрез работа с имобилизирани върху твърд носител ензими. Пишеше някъде из темите апиинверта колко вода съдържа, но забравих къде го четох.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #3874
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Изопъчихме я тази тема.Защо не се преместим всички в /Свободни теми/.Какво ще кажите.
    Аз съм "за"
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #3875
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Де са излъгах пак да пиша тука, хубаво само си четях ама на, господ ми даде нещо в ръцете, а аз не искам само да вземам, а и да давам и давам с каквото мога на хора търсещи , а такива са най вече новобранците пчелари. Като толкова много въпроси имаш, запали колата и ела в Бургас да се срещнем, а ако мислиш, че ще се набуташ с много пари аз ще платя кръчмата.
    Ти организирай едно показно ли, лекции ли... ние масрафа ще си го платим, че и отгоре, хем и ще се поразходим до морето.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #3876
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не би трябвало да е трудно. Захарните разтвори са добре позната материя, меда също не е нещо неизследвано. Въпрос за професионалист в областта на захарните разтвори. ...

    Агро, като те чета си мисля : тези от Судзукер ще са големи тъпаци. Вместо да се губят с разни Апита що не правят направо мед.

  7. #3877
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Цяла България ми звъни и разпитва за пчеларството ми, само ти ми писа за мебели от това само може да му стане ясно на човек, колко си ме следил 5 години какво пиша
    Това беше за заблуда на противника, за отклоняване на вниманието.

  8. #3878
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    То знае ли човек какво ще стане утре.
    Ама се чудя защо пчелите запечатват меда и ако на есен се сложи цял корпус с сироп, инверт дори и разпечатан мед какво ще стане до пролетта.Ама нещо си мисля че ако е кило две няма проблем ама ако се вземе всичкия мед и се замести със сироп.
    Защо не се сложи началото на август след главната паша запечатват го пчелите и късно на есен го слагаш отгоре не е ли по естествена тая работа

  9. #3879
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ти организирай едно показно ли, лекции ли... ние масрафа ще си го платим, че и отгоре, хем и ще се поразходим до морето.
    Преди та поканих и пак те каня, когато решиш се обади, печеля доста от пчелите(в сравнение с повечето) така, че за пари не говорим. Знам че не ми мислиш лошото и не завиждаш, а от такива се пазя най много.

  10. #3880
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ти организирай едно показно ли, лекции ли... ние масрафа ще си го платим, че и отгоре, хем и ще се поразходим до морето.


    Щом ще плащате и аз ще дойда.

 

 
Страница 388 от 800 ПърваПърва ... 288338378386387388389390398438488 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •