Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 387 от 800 ПърваПърва ... 287337377385386387388389397437487 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,861 до 3,870 от общо 7996
  1. #3861
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...за какъв сироп става дума ?
    Става дума да се напълнят пити със сироп, който да има поведение на пчелен мед при престоя си в кошера, докато го изядат пчелите. Т.е. да не вкисне, да не изсъхне, да не кристализира повече, отколкото естествения мед, да не отделя излишна влага в кошера. С една дума - изкуствен мед. Първо, ще е стерилен, второ, ще може да се изземе истинския мед, който е по-скъп, трето, ще може предварително да се знае със сигурност без много-много ровене из кошера с колко мед влиза семейството за зимуване, четвърто, ще може да му се сложат нужните микродобавки и лечебни препарати, ако е нужно. Напролет, като почнат да носят нектар достатъчно, сиропените рамки може да се извадят, ако не са изядени, защото ще са белязани. Въртя, суча, все гледам нещата с по-малко труд и по-универсални да стават. Минаваш из пчелина и раздаваш наред по един корпус. Където е нямало нужда, просто един ден си го прибираш почти неизяден и съдържанието му влиза за ново използване.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #3862
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Разбрах от видеото му, че работи с фарар на Никот. Впечатлен съм от демонстрацията, пиша му 6+!
    Разбрах и че предоставя голям обем на семействата, храни още през зимата като за световно /е то друго не може и да се очаква при силни семейства/, но подробностите са важни; не е ясно ползва ли ханеман, какви са му майките, през лятото разпечатва ли запечатания мед вместо да подхранва възбуждащо с рядък сироп, и най-вече семействата двумайчини ли са.
    Абе ако тръгне дискусия ще го питам още по една камара въпроси, щото ще възникнат много питанки. Ама дали той ще отговори? А сега де...
    Де са излъгах пак да пиша тука, хубаво само си четях ама на, господ ми даде нещо в ръцете, а аз не искам само да вземам, а и да давам и давам с каквото мога на хора търсещи , а такива са най вече новобранците пчелари. Като толкова много въпроси имаш, запали колата и ела в Бургас да се срещнем, а ако мислиш, че ще се набуташ с много пари аз ще платя кръчмата.

  3. #3863
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За мен пълненето на пита със сироп е по-лесно от месенето на питка. И двете стават както изцяло ръчно, така и механизирано. Поставянето на корпус отгоре също ми се види по-лесно от поставянето на питка. При второто разбутвам пчелите и ги опушвам, за да не ги смачкам с питката, после вадя разръфан найлон от целия кошер. И в крайна сметка пак пристигам с новия корпус, да го сложа отгоре за разширяване. А е могло да го сложа от есента, пълен със сироп и да обера всичкия мед. Греша ли някъде в разсъжденията си?
    Всичко е ясно и добре познато на всички. Сиропа, сиропа е важен. Ха, кажи какъв ще е той. Ако го откриеш, ще отървеш милиони от къртовска работа, ще забогатеят от количеството мед, което ще изваждат, а ще лъжат пчелите с този. Не, че и сега няма с какво да се лъжат. Откритието ще ти донесе големи печалби............но не в България.

  4. #3864
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Грешиш още от Есента.
    Широко ли ще им бъде, съответно студено? А ако е полукорпус /магазин/, както май по Венер беше?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #3865
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Става дума да се напълнят пити със сироп, който да има поведение на пчелен мед при престоя си в кошера, докато го изядат пчелите.
    Е, защо такива драми. Правиш си инверт, големи хранилки и си свиркаш, че и пчелите. Градският дава 25-30 л. сироп 2 : 1 , но аз бих давал инверт ( без инвертаза ) , ако им взема меда или няма достатъчно.

  6. #3866
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Първо говориш, че “сиропения“ корпус ще замени питките. Сега пък го искаш още есента. Мое ли да те разбере човек. Ако го искаш да замени питките Януари и Февруари, слагай “сиропения“ корпус още есента. Пчелите ще се запасят, и пчеларя няма да ги мисли как са с Мамбото. Ако искаш да научиш пчелите да ядат сироп и захар, пък за теб да ти заделят меда-сори, не съм по тази част.

  7. #3867
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Де са излъгах пак да пиша тука, хубаво само си четях ама на, господ ми даде нещо в ръцете, а аз не искам само да вземам, а и да давам и давам с каквото мога на хора търсещи , а такива са най вече новобранците пчелари. Като толкова много въпроси имаш, запали колата и ела в Бургас да се срещнем, а ако мислиш, че ще се набуташ с много пари аз ще платя кръчмата.
    Пак тайни работи, пак шушу-мушу.

  8. #3868
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, защо такива драми. Правиш си инверт, големи хранилки и си свиркаш, че и пчелите. Градският дава 25-30 л. сироп 2 : 1 , но аз бих давал инверт ( без инвертаза ) , ако им взема меда или няма достатъчно.
    Кълбото няма да се захване за хранилката в големите студове. Но ако са пити, ще се захване за тях и ще оживее, ако е рекъл онзи горе. А питите ще му трябват напролет.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #3869
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В тази връзка колегите, които зазимяват с платно или найлон отгоре, пробвали ли са когато слагат питки Февруари. Да издърпат платното назад 5-10см и върху платното да сложат питката. Така вероятно няма да се разбута кълбото и няма да се мачкат пчели. Това ми дойде сега като идея.

  10. #3870
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Изопъчихме я тази тема.Защо не се преместим всички в /Свободни теми/.Какво ще кажите.

 

 
Страница 387 от 800 ПърваПърва ... 287337377385386387388389397437487 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •