Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 386 от 800 ПърваПърва ... 286336376384385386387388396436486 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,851 до 3,860 от общо 7996
  1. #3851
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нищо не е изтрито. Само е преместено. Търсете.


    Едно голямо БРАВО, все пак и някой работи тука.

  2. #3852
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук май нещата започнаха да клонят към фантазия.
    За кое от всичкото
    - няма да мога да издокарам сиропа с близки до меда характеристики?
    - няма да се качат в сиропения корпус?
    - като престои, сиропа ще кристализира до степен пчелите да не могат да го извадят от килийките?
    - нещо друго, което още не съм го научил?
    -
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3853
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За кое от всичкото
    - няма да мога да издокарам сиропа с близки до меда характеристики?
    - няма да се качат в сиропения корпус?
    - като престои, сиропа ще кристализира до степен пчелите да не могат да го извадят от килийките?
    - нещо друго, което още не съм го научил?
    -

    Агро не знам ако е голямо количество сироп и ако не е запечатан и се появи влага дали няма да вкисне и после да стане проблем?
    В същност не знам просто предположение.

  4. #3854
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За кое от всичкото
    - няма да мога да издокарам сиропа с близки до меда характеристики?
    - няма да се качат в сиропения корпус?
    - като престои, сиропа ще кристализира до степен пчелите да не могат да го извадят от килийките?
    - нещо друго, което още не съм го научил?
    -
    Мисля, че сиропа няма да се получи, макар, че вече има изкуствен мед. Както пишеш и кристализация може да се получи, защото сиропа е по податлив отколкото меда. А общо взето целия процес на работа ми се струва малко как да го кажа... фантастичен. Пък знае ли човек? Ти си насреща и ще го покажеш метода, ако се получи.

  5. #3855
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Агро не знам ако е голямо количество сироп и ако не е запечатан и се появи влага дали няма да вкисне и после да стане проблем?
    В същност не знам просто предположение.
    Меда вкисва ли, когато не е запечатан? Защото моите тази есен масово не го запечатаха, не знам защо. По-скоро Янчо по телефона ми каза нещо, върху което се замислих - дали сиропа няма да изпарява влага, от която да се провокират болести.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #3856
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че сиропа няма да се получи, макар, че вече има изкуствен мед. Както пишеш и кристализация може да се получи, защото сиропа е по податлив отколкото меда. А общо взето целия процес на работа ми се струва малко как да го кажа... фантастичен. Пък знае ли човек? Ти си насреща и ще го покажеш метода, ако се получи.
    За мен пълненето на пита със сироп е по-лесно от месенето на питка. И двете стават както изцяло ръчно, така и механизирано. Поставянето на корпус отгоре също ми се види по-лесно от поставянето на питка. При второто разбутвам пчелите и ги опушвам, за да не ги смачкам с питката, после вадя разръфан найлон от целия кошер. И в крайна сметка пак пристигам с новия корпус, да го сложа отгоре за разширяване. А е могло да го сложа от есента, пълен със сироп и да обера всичкия мед. Греша ли някъде в разсъжденията си?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #3857
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Меда вкисва ли, когато не е запечатан? Защото моите тази есен масово не го запечатаха, не знам защо. По-скоро Янчо по телефона ми каза нещо, върху което се замислих - дали сиропа няма да изпарява влага, от която да се провокират болести.

    Виж мога само да предполагам
    ако е имало по късна паша може да не го запечатат /има редица условия за восъкоотделяне/.
    Той си става на мед просто не е запечатан.
    Аз мисля че особено рано на пролет като се появи влага ако има големи площи с незапечатан мед той ще поеме влага и ако му се вдигне водното съдържание ще вкисне. Ако няма влага не мисля че има проблем че не е запечатан.
    Ама това са само предположения нямам идея реално какво ще стане.Чел съм мнения в руски форум точно затова ама ми е в мъгла медът отделя влага но може и да поема.

  8. #3858
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Меда вкисва ли, когато не е запечатан? Защото моите тази есен масово не го запечатаха, не знам защо. По-скоро Янчо по телефона ми каза нещо, върху което се замислих - дали сиропа няма да изпарява влага, от която да се провокират болести.
    Яяяя, градския давал консултации по телефона.

    пп. по темата : за какъв сироп става дума ?

  9. #3859
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Грешиш още от Есента.

  10. #3860
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Яяяя, градския давал консултации по телефона.

    пп. по темата : за какъв сироп става дума ?
    Цяла България ми звъни и разпитва за пчеларството ми, само ти ми писа за мебели от това само може да му стане ясно на човек, колко си ме следил 5 години какво пиша

 

 
Страница 386 от 800 ПърваПърва ... 286336376384385386387388396436486 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •