Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 383 от 800 ПърваПърва ... 283333373381382383384385393433483 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,821 до 3,830 от общо 7996
  1. #3821
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Е хубуй де... на гатанки ли ще играем?

    Направи отделна тема и разкажи!Моля ти се!
    В другата стая съм писал в темата за фарар, а може да прочетеш и модела на Бай Мичо.

  2. #3822
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бат Янчо нищо няма да правиш докато не пуснат видео чата.
    Да-да то от последния сеанс такива проблеми настанаха, че едва ли.

  3. #3823
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бат Янчо нищо няма да правиш докато не пуснат видео чата.
    Слушам и изпълнявам. Дойде ми идея за платен видео канал с онлайн достъп, аз ще ги работя, а другите ще гледат и крадът инфо

  4. #3824
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да-да то от последния сеанс такива проблеми настанаха, че едва ли.


    Какви проблеми?Аз що не зная?

  5. #3825
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Какви проблеми?Аз що не зная?
    Защото гониш Михаля. Нали имаш тел. на Дамян? Питай го!

  6. #3826
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защото гониш Михаля. Нали имаш тел. на Дамян? Питай го!
    Малееееей, туй голям пропуск. А за телефона сигурно го е срам да го набере. Абе, притеснителен е Данчо.

  7. #3827
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А то щом съм го пропуснал е било маловажна работа.

  8. #3828
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията

    ПОБУДИТЕЛЬНАЯ ПОДКОРМКА ПЧЁЛ


    Некоторые пчеловоды для увеличения расплода в безвзяточное время применяют подкормку семей небольшими порциями разведенного меда (на 1 кг меда два стакана воды) или жидкого сахарного сиропа (на 1 кг сахара 1 л воды). Корм пчелам дают ежедневно или через день по 200 — 300 г на семью. Раньше такую подкормку называли спекулятивной, теперь ее называют побудительной...
    Не говоря за такова нещо, това и аз си го правя. Иска ми се, вместо питки или сироп в хранилка, като му дойде времето, да сложа един корпус с рамки, пълни със сироп, който максимално прилича на пчелен мед - 20 % влага, съотношение на захарите и т.н. Хем кълбото да има накъде да се качва, хем в него майката ще си намери топло място да започне да снася, като поизядат малко от средните пити. Така няма да мисля колко мед да им оставя есента, а направо ще знам колко храна съм сложил. Съществената разлика ще е, че няма да е запечатан и ще изсъхне и кристализира може би. След това пчелите може да не го ядат, а да почнат да го изхвърлят. При някоя от ротациите пролетта ще отиде отдолу и неизяденото ще го пренесат нагоре, ако все още им харесва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #3829
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не говоря за такова нещо, това и аз си го правя. Иска ми се, вместо питки или сироп в хранилка, като му дойде времето, да сложа един корпус с рамки, пълни със сироп, който максимално прилича на пчелен мед - 20 % влага, съотношение на захарите и т.н. Хем кълбото да има накъде да се качва, хем в него майката ще си намери топло място да започне да снася, като поизядат малко от средните пити. Така няма да мисля колко мед да им оставя есента, а направо ще знам колко храна съм сложил. Съществената разлика ще е, че няма да е запечатан и ще изсъхне и кристализира може би. След това пчелите може да не го ядат, а да почнат да го изхвърлят. При някоя от ротациите пролетта ще отиде отдолу и неизяденото ще го пренесат нагоре, ако все още им харесва.
    Тук май нещата започнаха да клонят към фантазия.

  10. #3830
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не говоря за такова нещо, това и аз си го правя. Иска ми се, вместо питки или сироп в хранилка, като му дойде времето, да сложа един корпус с рамки, пълни със сироп, който максимално прилича на пчелен мед - 20 % влага, съотношение на захарите и т.н. Хем кълбото да има накъде да се качва, хем в него майката ще си намери топло място да започне да снася, като поизядат малко от средните пити. Така няма да мисля колко мед да им оставя есента, а направо ще знам колко храна съм сложил. Съществената разлика ще е, че няма да е запечатан и ще изсъхне и кристализира може би. След това пчелите може да не го ядат, а да почнат да го изхвърлят. При някоя от ротациите пролетта ще отиде отдолу и неизяденото ще го пренесат нагоре, ако все още им харесва.
    Съдържанието на меда какво е, захароза, фруктоза и глюкоза.

    Не знам ама това дето го описваш освен пчелният мед било той и от захар се сещам единствено за Глюкоза ама нямам ни най малка идея дали става за храна за пчели разни там ХМФ и други такива нито съм чувал нито чел.
    Ама не разбирам защо ти е такава храна има си мед пчелите това си ядът дори и от чукундур да е.

 

 
Страница 383 от 800 ПърваПърва ... 283333373381382383384385393433483 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •