Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 238 от 800 ПърваПърва ... 138188228236237238239240248288338738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,371 до 2,380 от общо 7996
  1. #2371
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Напълно си прав, но затова в всеки един бизнес успяват едва 5%. Другите със времето не успяват на натиска и прекратяват с дейността.
    Не може всички да са начело, важното е човек да е постоянен и упорит.Както гърците казват като започнеш да копаеш кладенец все някога ще излезне вода.

  2. #2372
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Нали трябва да сме конкретни. За кооперацията на овцевъдите, която посочваш, намерих само това:http://farmsubsidy.openspending.org/...ient/BG40743// Никакви други следи от дейност. Такива кухи структури за цоцане на пари от Европа и бюджета колкото искаш, не са за пример.
    Ти да не очакваш на овчарската кооперация бизнеса да е в Интернет???
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #2373
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    @Матеев,
    Приемаш ли идеи за восъка, как да хващаш по-едрите измамници?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #2374
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Ей,модераторите какво става,тази тема заприлича на обществена постройка,където пише жени ,а то било тоалетна!
    Сменете името на тази тема и направете нова за цената!

  5. #2375
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Ей,модераторите какво става,тази тема заприлича на обществена постройка,където пише жени ,а то било тоалетна!
    Сменете името на тази тема и направете нова за цената!
    Почакай да си изгледам филма.

  6. #2376
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    @Матеев,
    Приемаш ли идеи за восъка, как да хващаш по-едрите измамници?
    Брадвата е най-добрата идея ......

    Може и нажежена пръчка, с която да се бърка в питата, но надеждноста няма да е много висока. Иначе ако човек реши да си прави/купува уред, може и с ултразвуков локатор или с металотърсач (за гаечните ключове и парчетата винкел). Калта обаче няма как да се хване, освен с брадва и питата на 2 .....

    Проблемът с качеството на восъка не се изчерпва само с чуждите предмети, които мошениците заливат в питите. Има и пити, смесени с парафин и/или церезин, които много трудно могат да се хванат там на изкупния пункт. Има и восък с много-много мръсотии, които някои пчелари нарочно не си ги чистят от дъното на питите. Тези боклуци пак най-добре се виждат след операцията с брадвата .....

    Попадал съм и на силно избелени пити с киселина и после боядисани с жълта боя. Имитацията е почти превъзходна и си проличават чак на машината, когато се боядиса жълта водата, с която се охлаждат валяците.

    Като че ли най-надеждното средство е изкупвачите да лепят етикетка на всяка една пита с името на пчеларя, с неговия телефон и адрес. Така поне ще се знае кои са мошениците и ще можем да си отворим тема във форума, в която да започнем да си правим списък и да ги изобличаваме. В момента мошеничеството се шири сред пчеларите именно защото остават ненаказани.

  7. #2377
    Като чета последните постове започвам да се срамувам че съм пчелар . Ако има наистина такива пчелари които слагат камани винкели и незнам какво още във восъка и ако наистина има такива които наливат с тубите по време на паша сиропи и след това медът им няма вкус на нищо а пък на всичкото отгоре искат и висока цена за този продукт ТО АЗ ВЕЧЕ НЕ СЪМ ПЧЕЛАР ! ЩЕ СИ ИЗМИСЛЯ ДРУГО НАЗВАНИЕ !
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #2378
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Като чета последните постове започвам да се срамувам че съм пчелар . Ако има наистина такива пчелари които слагат камани винкели и незнам какво още във восъка и ако наистина има такива които наливат с тубите по време на паша сиропи и след това медът им няма вкус на нищо а пък на всичкото отгоре искат и висока цена за този продукт ТО АЗ ВЕЧЕ НЕ СЪМ ПЧЕЛАР ! ЩЕ СИ ИЗМИСЛЯ ДРУГО НАЗВАНИЕ !
    Ти пък все едно падаш от небето.

  9. #2379
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Като стана въпрос за восък...с мед явно няма да прокопсаме - тъй като нашият мед се оказва, че е много нискокачествен, и изобщо меда може да се фалшифицира/манипулира/кръщава...но с восъка според мен ще е много по-трудно - за големи партиди....можем ли да изнасяме восък на едро за Западна Европа или други пазари, ако има добра цена.

  10. #2380
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Като стана въпрос за восък...с мед явно няма да прокопсаме - тъй като нашият мед се оказва, че е много нискокачествен, и изобщо меда може да се фалшифицира/манипулира/кръщава...но с восъка според мен ще е много по-трудно - за големи партиди....можем ли да изнасяме восък на едро за Западна Европа или други пазари, ако има добра цена.
    Как ще изнасяш восък той е менте, като меда. Само до преди 5-6 г. в Бургас никой не го искаше-само за основи. Свършат ли програмите и край с восъка.

    пп. До скоро восъка бъкаше от нафталин.

 

 
Страница 238 от 800 ПърваПърва ... 138188228236237238239240248288338738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •