Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 463 от 800 ПърваПърва ... 363413453461462463464465473513563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,621 до 4,630 от общо 7995
  1. #4621
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз в едно нещо съм се убедил - колкото по-нямам работа с държавата, и съм по-далеч от нейните рекетьорски държавни структури - толкова съм по-добре...не искам да съм био, не искам да кандидатствам по никакви програми нито за кошери, отводки - за нищо ---само не искам тази държава да иска нищо от мен и да ме тормози за разни глупости....държавен служител и циганин и на снимка да ги видиш - удари им два шамара, все ще има за какво.

  2. #4622
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз в едно нещо съм се убедил - колкото по-нямам работа с държавата, и съм по-далеч от нейните рекетьорски държавни структури - толкова съм по-добре...не искам да съм био, не искам да кандидатствам по никакви програми нито за кошери, отводки - за нищо ---само не искам тази държава да иска нищо от мен и да ме тормози за разни глупости....държавен служител и циганин и на снимка да ги видиш - удари им два шамара, все ще има за какво.

    Сега ще се обижда ме ли?Все пак и аз съм Държавен служител в министерството на транспорта.За циганите и аз съм на твоето мнение.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4623
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А нещата са много прости! Някой е измислил термина "био" за да прибира от "биобаламите" повече пари. Разбира се не му е дал точно и проверимо определение, защото е известно, че риба най-добре се лови в мътна вода. И сътветно е създал куп измислени правила, които никой не спазва, защото няма как да те хванат за повечето от тях как ги спазваш. И за капак се проверява как се спазват правилата, а не какъв е резултата от спазването или неспазването им. Какъв според Вас е резултата?

    PS. И за да не звучи това голословно ето коментарите на в-к "Капитал" относно проверката на Сметната палата:
    https://www.capital.bg/politika_i_ik...v_kontrola_na/
    За биологичното пчеларство скоро ще раздават ордени - първи сме в света!
    Тази "Сметна палата" и за статистика не става и е излишна,както много учреждения,институции,аген ции,комисии и т.н.!

  4. #4624
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Тази "Сметна палата" и за статистика не става и е излишна,както много учреждения,институции,аген ции,комисии и т.н.!
    Сметната палата е главния ревизор на държавата и от съществуването и има смисъл. Друг е въпроса има ли реална полза. А виж за "многото учреждения,институции,аген- ции,комисии и т.н." си напълно прав. Но тук действа "Принципът на Питър" за бюрокрацията, с който никой още не успял да се пребори.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #4625
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз в едно нещо съм се убедил - колкото по-нямам работа с държавата, и съм по-далеч от нейните рекетьорски държавни структури - толкова съм по-добре...не искам да съм био, не искам да кандидатствам по никакви програми нито за кошери, отводки - за нищо ---само не искам тази държава да иска нищо от мен и да ме тормози за разни глупости....държавен служител и циганин и на снимка да ги видиш - удари им два шамара, все ще има за какво.
    Забрави да споменеш и биопроизводител или за тях си промени мнението?

  6. #4626
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Сметната палата е главния ревизор на държавата и от съществуването и има смисъл. Друг е въпроса има ли реална полза. А виж за "многото учреждения,институции,аген- ции,комисии и т.н." си напълно прав. Но тук действа "Принципът на Питър" за бюрокрацията, с който никой още не успял да се пребори.
    Този принцип само ти ли си го знаеш или да пишем в гугъл за кво става въпрос?

  7. #4627
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Този принцип само ти ли си го знаеш или да пишем в гугъл за кво става въпрос?
    Да, ще ти е от полза и в Гугъл да погледнеш и книгата да прочетеш!
    Основния принцип на Питър гласи:
    „Във всяка служебна йерархия всеки служител се стреми да се издигне до своето ниво на некомпетентност“.
    http://mejdu-redovete.com/%D0%BF%D1%...1%D1%8A%D1%89/
    Аз обаче визирах изводите му относно свойството на всяка бюрокрация да се разраства, независимо че обема на работата може и да намалява.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #4628
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, ще ти е от полза и в Гугъл да погледнеш и книгата да прочетеш!
    Основния принцип на Питър гласи:
    „Във всяка служебна йерархия всеки служител се стреми да се издигне до своето ниво на некомпетентност“.
    http://mejdu-redovete.com/%D0%BF%D1%...1%D1%8A%D1%89/
    Аз обаче визирах изводите му относно свойството на всяка бюрокрация да се разраства, независимо че обема на работата може и да намалява.
    Щом си прочел толкова много книги поне в една непишеше ли,че трябва да преценяваш с кого водиш диалог и да се стремиш да бъдеш разбран от събеседника.Само че,има такива дето умишлено пишат на висок стил.

  9. #4629
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Щом си прочел толкова много книги поне в една непишеше ли,че трябва да преценяваш с кого водиш диалог и да се стремиш да бъдеш разбран от събеседника.Само че,има такива дето умишлено пишат на висок стил.
    В такива случаи се съобразявам със самооценката. Ша са курегирам колега!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #4630
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    В такива случаи се съобразявам със самооценката. Ша са курегирам колега!
    Блъгудъръ за куето.

 

 
Страница 463 от 800 ПърваПърва ... 363413453461462463464465473513563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 70 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 70 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •