Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 452 от 800 ПърваПърва ... 352402442450451452453454462502552 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,511 до 4,520 от общо 7995
  1. #4511
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Модернизаторе после затрий моля,че утре съм за гъби.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #4512
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Няма законова промяна, просто сертифициращите фирми си напълниха гушите. Това е. Е има и други детайли, но ще си замълча. Едно е ясно, че това био повлия на цената на меда. Нека не ми разправят врели не кипели за аржентински, китайски, украински мед. Пчеларството не го чака нищо добро!


    Той затова брата вика за БИО,че било Български Имитатори олигофрени.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4513
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Не, не дори и проби не са взели
    Ще ти дам един пример от тук при нас. Пчеларчетата станаха доста, но с малко кошерчета, но като са си втълпили в главите, че с малко кошери могат да направят чудеса и да ме бият по добив и гледай какво става. Та примера: хвали ми се нашият. - Виж какъв акациев мед извадих, бял и бистър. Ами ти приятелю виждал ли си истински мед от акация и какъв му е цвета? И защо е бистър чак толкова, и защо е толкова бял, че чак синее? Ами синее защото е от захар, а защо е толкова бистър? Ами защото като е от захар му липсват полените вътре и оттам е и бистър. Та това онези хора, колкото и да ги хулим все пак имат малко представа, че в година в която няма кой знае какви добиви от акация, то някои правят чудеса в тонове не отговарящи на бройката. Но аз извадих по 100 кг. от кошер. Да, да. Та и тази година едни реват, че е пустиня в кошерите, а други едва ли Господ не им го излива направо в тенекиите. Ами и изкупвачите и те се шашнаха вече.

  4. #4514
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ще ти дам един пример от тук при нас. Пчеларчетата станаха доста, но с малко кошерчета, но като са си втълпили в главите, че с малко кошери могат да направят чудеса и да ме бият по добив и гледай какво става. Та примера: хвали ми се нашият. - Виж какъв акациев мед извадих, бял и бистър. Ами ти приятелю виждал ли си истински мед от акация и какъв му е цвета? И защо е бистър чак толкова, и защо е толкова бял, че чак синее? Ами синее защото е от захар, а защо е толкова бистър? Ами защото като е от захар му липсват полените вътре и оттам е и бистър. Та това онези хора, колкото и да ги хулим все пак имат малко представа, че в година в която няма кой знае какви добиви от акация, то някои правят чудеса в тонове не отговарящи на бройката. Но аз извадих по 100 кг. от кошер. Да, да. Та и тази година едни реват, че е пустиня в кошерите, а други едва ли Господ не им го излива направо в тенекиите. Ами и изкупвачите и те се шашнаха вече.
    Допълних си цитирания от теб пост.
    Не мисля, че са се шашнали, просто имат голям избор, а фирмите са ограничени, демек, ни работят както си искат, за това и други не се допускат в клана. На принципа : " Тати каза, че ще ми купи колело, ама друг път". Та така и с други мераклии за износ на пчелен мед.

  5. #4515
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имат Друмев, имат. Един тук си е взел една моторна пръскачка и от радост пръска по всяко време. Аз съм в пчелина и се задушавам, а той без маска се чудя как не е умрял още?

    Иска време не става веднага.Ако искаш да му направя една магия да му се счупи пръскачката само за 25лв.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4516
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Иска време не става веднага.Ако искаш да му направя една магия да му се счупи пръскачката само за 25лв.
    За 25 лв. аз лично ще му я разбия в главата. Ами братовчеди са на майка ми/лека и пръст/.

  7. #4517
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За 25 лв. аз лично ще му я разбия в главата. Ами братовчеди са на майка ми/лека и пръст/.


    Аз по принцип за теб само транспортни разходи вземам.Магията е безплатна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4518
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз по принцип за теб само транспортни разходи вземам.Магията е безплатна.
    Я си помисли пак. Обещал си ми да ми платиш разходите да дойда да ти гледам пчелина. Аз няма да дойда, но затова ти пък ще дойдеш да баеш за твоя сметка, за магията каза безплатно, но ти докато баеш, аз ще му я тресна в главата, а ти ще ми платиш 25 лв. Става ли така далаверата?

    П.П. И за те нагостя и почерпя, донеси един еленски бут и две кила ракия.

  9. #4519
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Става но ракията е кът.Трябва да видя Бат Венци да ли има да прати по еконта.
    п.п.Ти пчели не си ли виждал?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4520
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Става но ракията е кът.Трябва да видя Бат Венци да ли има да прати по еконта.
    п.п.Ти пчели не си ли виждал?
    Не. То докато отида на пчелина и те измрели.

 

 
Страница 452 от 800 ПърваПърва ... 352402442450451452453454462502552 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 60 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 60 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •