Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 461 от 800 ПърваПърва ... 361411451459460461462463471511561 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,601 до 4,610 от общо 7995
  1. #4601
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо как, вадя мед като вали. Важното е какво правиш преди да завали. На въпроса/номера имам един отговор и той е с мерак ."
    Нещо се опитваш да ме правиш на маймуна май. Какво правиш преди да вали? Не е имало все още нищо, започва да вали и ти започваш да вадиш мед? Хей, не ме карай да идвам до Приморско да те хващам за ушите, че ще трябва да се преведа на две за да ти ги хвана.

  2. #4602
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Модераторе, днес дойде да ми помага един мой ученик .................................................. ...................а в последствие ми каза, че другата седмица може пак да вади и да прави още отводки.
    Не е ли още рано за отводки? Казват, че най-добрите отводки се получават, когато се правят по димитров ден.

  3. #4603
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Не е ли още рано за отводки? Казват, че най-добрите отводки се получават, когато се правят по димитров ден.

    Бъркаш правенето на отводки с празника на Еленския бут.Шегувам се
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4604
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Не е ли още рано за отводки? Казват, че най-добрите отводки се получават, когато се правят по димитров ден.
    Мен не ме чети, аз винаги правя това което другите не правят.

  5. #4605
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нещо се опитваш да ме правиш на маймуна май. Какво правиш преди да вали? Не е имало все още нищо, започва да вали и ти започваш да вадиш мед? Хей, не ме карай да идвам до Приморско да те хващам за ушите, че ще трябва да се преведа на две за да ти ги хвана.
    Що се правиш на улав . Имаш инфо от цяла БГ, не ти ли казаха, че тази година детелината даде много мед, еми аз не я изкарах веднага, но и за пръв път не храних до май месец. Децата пък взеха я запазиха и когато в началото на юли дадоха цяла седмица дъжд си изкарах 120 магазина и си ги врътках през седмицата на отворени врати необзпокояван от чужди пчели. Сега пак си вали и аз пак си връткам рамките , но за пръв път вадя толкова късно мед, по принцип до 15 юли съм започнал със зазимяването.

  6. #4606
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Що се правиш на улав . Имаш инфо от цяла БГ, не ти ли казаха, че тази година детелината даде много мед, еми аз не я изкарах веднага, но и за пръв път не храних до май месец. Децата пък взеха я запазиха и когато в началото на юли дадоха цяла седмица дъжд си изкарах 120 магазина и си ги врътках през седмицата на отворени врати необзпокояван от чужди пчели. Сега пак си вали и аз пак си връткам рамките , но за пръв път вадя толкова късно мед, по принцип до 15 юли съм започнал със зазимяването.
    Този път ме убеди напълно. То вали, ти връткаш. То пак вали, ти пак връткаш. Аха.....че то не е спряло да вали бре.

  7. #4607
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този път ме убеди напълно. То вали, ти връткаш. То пак вали, ти пак връткаш. Аха.....че то не е спряло да вали бре.
    Ми аз не съм спрял да връткам, последно в събота и неделя вадих, а днес завъртях първите 20 магазина. Със стая скорост се сещаш колко свободно време имам и сигурно ще въртя до другата седмица. Може и да е за хубаво това забавяне, че както чета, много вода имало в меда, а така водата има време да се изпари

  8. #4608
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този път ме убеди напълно. То вали, ти връткаш. То пак вали, ти пак връткаш. Аха.....че то не е спряло да вали бре.


    Зависи модернизаторе какво връткаш.Той слънчувка няма и не чака да запечата.Не като мен 4 магазина от кошер да загуби тая година.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4609
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    че както чета, много вода имало в меда, а така водата има време да се изпари
    Връткай, връткай. Вярно. Много вода. Кошерите изгниха, но все пак поеха част от водата и затова изкарваме по - малко мед.

  10. #4610
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Зависи модернизаторе какво връткаш.Той слънчувка няма и не чака да запечата.Не като мен 4 магазина от кошер да загуби тая година.
    Че кой ти е виновен? От главата си патиш и от брата, като минавам през търново ще се отбия да го почерпя, все пак обащаното си е като дадено.

 

 
Страница 461 от 800 ПърваПърва ... 361411451459460461462463471511561 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 49 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 49 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •