Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 460 от 800 ПърваПърва ... 360410450458459460461462470510560 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,591 до 4,600 от общо 7996
  1. #4591
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това ти видя ли го или той ти го разказа? И тук едни ми разказват чудни чудеса. Наслушал съм се на приказки.
    Има смимков материал като доказателство, ама как така стават чудеса при някой, а при теб в страната на чудесата нищо не става

  2. #4592
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    - Брата каза, че сладоледа бил хубаво нещо.
    - Той как разбра?
    - Ами негов приятел му казал, че чул едни като се разправят, че видели един да яде сладолед и да се облизва.

  3. #4593
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Има смимков материал като доказателство, ама как така стават чудеса при някой, а при теб в страната на чудесата нищо не става
    Абе Янчо, теб те мислих, че си стъпил най - здраво на земята, а ти ме караш да се съмнявам. А в Страната на чудесата, наистина стават чудеса, погледнато от към номерата които ни върти природата. Не мога да се похваля, че съм изкарал количества, но и не мога да се оплача имайки предвид горното казано.

  4. #4594
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Абе Янчо, теб те мислих, че си стъпил най - здраво на земята, а ти ме караш да се съмнявам. А в Страната на чудесата, наистина стават чудеса, погледнато от към номерата които ни върти природата. Не мога да се похваля, че съм изкарал количества, но и не мога да се оплача имайки предвид горното казано.
    Номерата са си номера, въпроса е как се възползваш от тях. Представи си ако всички вадеха количества, меда щеше да е по левче и нищо чудно да стаане ако дадът по 120 лв субсидия на кошер за опрашване, тогава меда ще се счита за вторичен продукт. В всяка сфера само едни 5% който успяват, другите само се борят за една заплата, че сам може да прецениш от кои си, без значение е какви знания имаш за пчелите, важното е накрая като теглиш чертата какво излиза. Бях чел една статистика за Америка, че от 100% начинаещи в определен бранш, през първите 5 години се отказват(фалират) 90% от тях. Във следващите 5 години от тия 10% се задържат пак 10%, но винаги има поток от начинаещи в същата сфера.

  5. #4595
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това ти видя ли го или той ти го разказа? И тук едни ми разказват чудни чудеса. Наслушал съм се на приказки.


    Само заради теб ще претесня децата в тоя дъжд на Бояна.Да видиш чудо не виждано по товра време на годината.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4596
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Не трябва да има субсидия за опрашване, защото ще се окаже, че територията на България е неголкократно надвишена, а това си е световен проблем и ще ни вземат запас.
    Апропо, днес разговарях с един търговец на мед. Той също потвърди лошата година от към добиви. Само във форума се бие тъпана, кой от кой по-високи добиви има. Ха-ха.

  7. #4597
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не трябва да има субсидия за опрашване, защото ще се окаже, че територията на България е неголкократно надвишена, а това си е световен проблем и ще ни вземат запас.
    Апропо, днес разговарях с един търговец на мед. Той също потвърди кошата година от към добиви. Само във форума се бие тъпана, кой от кой по-високи добиви има. Ха-ха.
    Това няма как да стане и тия пари да стигнат до нас.Те вече почти всички земеделци имат кошери.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4598
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Номерата са си номера, въпроса е как се възползваш от тях. Представи си ако всички вадеха количества, меда щеше да е по левче и нищо чудно да стаане ако дадът по 120 лв субсидия на кошер за опрашване, тогава меда ще се счита за вторичен продукт. В всяка сфера само едни 5% който успяват, другите само се борят за една заплата, че сам може да прецениш от кои си, без значение е какви знания имаш за пчелите, важното е накрая като теглиш чертата какво излиза. Бях чел една статистика за Америка, че от 100% начинаещи в определен бранш, през първите 5 години се отказват(фалират) 90% от тях. Във следващите 5 години от тия 10% се задържат пак 10%, но винаги има поток от начинаещи в същата сфера.
    Започвам с първото твое изречение:
    Как ти се възползваш от цяла седмица дъжд, че и повече?
    Второто:
    Нали това говоря, че само някои от колегите пчелари вадят колосални количества "мед" от кошер. Другите са горе долу редовни. А аз по моя преценка съм любител. Харесвам да отглеждам пчели и да им се радвам. Най харесвам да се занимавам с тях пролетно време - до мед. Оттам нататък ми е зор. Какво ще изкарам много не ме интересува. Е, друго си е да тръкнеш някой лев по брадата и да заделиш от жената за нещо ч.....сладко. В повечето случаи давам повече отколкото вземам. А и харесвам истински мед. Това, че зная някои неща повече за пчелите си е друг въпрос. А статистиките изобщо не ме интересуват - просто не участвам в такава игра.
    Но въпроса/номера е как се вадят толкова оки мед?

  9. #4599
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/Iv_MIlQPHh4 Днес като минах покрай парка не издържах и снимах това.Не издържах на мириса който се носеше от детелината. Това е на Бояна която е на 750м надморска.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4600
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Защо как, вадя мед като вали. Важното е какво правиш преди да завали. На въпроса/номера имам един отговор и той е с мерак . Добре, че има начетени пчелари, който пишат, за да мога да разбера и аз, че това което правя в момента е открито от руснак още през 1840 год(ако не се лъжа) и Фарар може да е преписал от него. Важното за мене е, че пише за ДБ кошера:
    Според Ломакин:- "Въвеждането на кошера Дадант по препоръка на Кондратиев, води неизбежно до смъртта на пчеларството в Русия."

 

 
Страница 460 от 800 ПърваПърва ... 360410450458459460461462470510560 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •